Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ahol a szülők hálószobája...

Ahol a szülők hálószobája egyben nappali is! Hogy oldjátok meg? Hogy van kialakítva?

Figyelt kérdés
2 szobánk van, most együtt vagyunk 2,5 hós babánkkal az eddigi hálónkban, de az az ő gyerekszobája lesz. Mi átköltözünk a nappaliba a nyár végén. Olyan más, furi lesz, hogy nem lesz nappali többé. Az igazság az, hogy reggel beágyazok, de az ágynemű az ágyunkon marad. Ezt most majd nem tehetem meg, mert akkor "szalad a lakás" kinézete lesz. Tudom, más kisebb helyen él, de érdekel kinél hogy vannak a bútorok.
2011. máj. 20. 14:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmék családi házában lett így jópár éve... Két szobás a ház, a kicsi lett a gyerekeké (most 9 és 10 évesek), és a nappali lett az ő hálójuk. Franciaágy van benne, de van fiókja alul. Berakják az ágyneműt, és egy gyönyörű ágytakaróval letakarják a franciaágyat. Mindez kb. 3 percet vesz igénybe, és gyönyörű, rendezett a nappalijuk (is) :)
2011. máj. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 3 szoba van és egy nagy nappali. Két gyereket terveztünk, ideálisnak tűnt. Hát másodjára ikrek lettek, és 8 hósan szét kellett őket költöztetni, mert zavarták egymást, úgyhogy kiszorultunk apával a nappaliba. Kihúzható ágyon alszunk, vagyik kanapé vagy minek mondják. De nem szoktuk összcsunki, azon hancúroznak a gyerekek. Leveszem róla az ágyneműt és leterítem ahogy az előző írta.
2011. máj. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Bocsi, lehet hülye kérdés, de akkor hogy tévéznek 4-en pl.? Mert én is jobb szeretnék rendes ágyon aludni továbbra is, nem kihúzható kanapén. De a kettő együtt nem fér el.
2011. máj. 20. 15:05
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

mi úgy ágyazunk be, hogy az ágyneműt feltekerjük az egyik falhoz, (be van tolva a sarokba az ágy) és az egészet leterítjük egy ágytakaróval. így napközben lehet úlni az ágyon, el is lehet heverni és a feltekert ágynemű háttámlának is jó.


hosszútávú tervünk egy kinyitható ülőgarnítúra beszerzése, csak vagy nincs olyan, ami tetszene, meg jó is lenne, vagy baromi drága.

2011. máj. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Náluk a gyerekszobában van a tv, és ott megnézik ami érdekli őket, amúgy igazából nem tv-znek, hiszen a gyerekeknek készülni kell másnap a suliba. Hétvégén meg a gyerekek néznek mesét, stb... Bár én is furcsállom, de a barátnőmet és a férjét nem érdekli a tv.
2011. máj. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

nálunk most 1 szoba van (lesz több), így mindhárman ott alszunk. Épp most vettünk egy sarokülőt, nagyon jó lesz rajta aludni, eddig egy régifajta rekamiénk volt, amitől abszolut nem tűnt nappalinak a nappali. Így a sarokülőt minden nap bevetjük, csináltattunk hozzá két puffot és veszünk egy lócaformájú ágyneműtartót, mert a sarokülőnek nincs.

Édesanyámék is a nappalijukban alszanak, pedig van 3 szobájuk, és a tesóm csak egyet foglal el. A középső szoba üres. Ők is minden nap bevetik az ágyat.


Egy ismerőséknél pl. máshogy van, az praktikus megoldás, a kérdés, hogy van-e elég hely hozzá...

Szóval náluk úgy van, hogy van egy bőrgarnitúrájuk (kétszemélyes kanapé+2 fotel), mellette a TV. A kanapé mögött van a franciaágy, de a kanapétól szinte nem is látszik, csak a franciaágy mögötti szekrénysor. Alternatívaként a bőrgarnitúrát a franciaágytól el lehetne választani valami térelválasztóval (sötételő, roló, polc). Így nagyon praktikus, mert ha belépsz a szobába, a bőrgarnitúrát látod, a franciaágyat szinte észre sem veszed, és mégiscsak megvan a te - mint felnőtt - saját kuckód is.

2011. máj. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk most sokkal rosszabb a helyzet. Sajnos úgy néz ki, hogy szülés előtt nem fogunk tudni átköltözni egy nagyobb lakásba, így 1 szobánk van. Itt van az étkező asztal, mivel a konyhába nem fér, és itt van az ágyunk is, meg persze a szgép meg a tv. És most meg kell oldani, hogy a kiságy is elférjen...Kicsit zsúfoltan leszünk. Úgy gondolom, hogy ha nem jön hozzánk senki akkor felesleges beágyazni, mert úgyis majd sokat fogok pihenni remélem, meg eleinte biztos könnyebb lesz majd fektetve szoptatni. Ha meg jönnek, akkor egyszerűen összecsukom az ágyat, és le tudnak ülni. Nem lesz egyszerű, de tudom, hogy mások rosszabb helyzetben is boldogok, így nem panaszkodom :)
2011. máj. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekünk is összesen 1 szobánk van, + konyha, és fürdő, meg előszoba. Eleinte széthuzható ágyunk volt, de nagyon kényelmetlenvolt azon aludni, de jol nézett ki, és ugy tünt, hogy nálunk az a nappali és csak éjjel volt háló.

Most már 3-an vagyunk, van franciaágyunk, szekrényos, rácsos ágy, tv, kompjuter asztal, és a régi széthuzhatós ágyunk befért az egyik falhoz pont az ajto mellé. ugy hogy ha vendégek jönnek ott ülnek, nem az ágyunkon. És én a rácsos kiságyba ágyazok nappalra mert 2,5 évesem csak éjjel használja, nappal ágyneműtartó. Igy a nappalink a hálónk meg a gyerekszoba, de nagyjábol elférünk, mert 6*3 méteres.

2011. máj. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is két szoba van, gyerek még nincs, de az egyiket kineveztük leendő gyerekszobának. A másik tölti be a nappali, az étkező és a hálónk funkcióját úgy, hogy galériaágyat csináltattunk, pedig nem túl magas a beltér, csak 270 cm. A galériaágy alatt van a kanapé, onnan nézzük a Tv-t. Szeretem a galériaágyat, bár nyáron elég meleg van fent, emiatt sajnálom, hogy nem kinyitható kanapét vettünk a galériaágy alá, hogy legalább a nyári hőségben lent tudjunk aludni.
2011. máj. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi is ággyá nyitható kanapét használunk, így nappal nappalinak néz ki a szoba, estére meg kihúzzuk, de elég kényelmetlen. Én nagyon vágyom egy tényleges hálóra, ahol franciaágy lenne, és nem pedig számítógép meg tv, meg állandó vendégsereg.
2011. máj. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!