Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apasági nyilatkozathoz elég,...

Apasági nyilatkozathoz elég, ha csak a közjegyzőnél jelenünk meg, és ő ad hiteles okiratot? Elkerülhető az önkormányzati ügyintézés ebben az esetben?

Figyelt kérdés
2011. máj. 24. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ugy tudom mindenképp az önkormányzattol kell a papir,de miért nem mindegy?
2011. máj. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem értem...

a közjegyző nem az önkormányzathoz tartozó alkalmazott?

2011. máj. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nálunk az önkormányzaton belül a közjegyzőhöz kellett menni!
2011. máj. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem csak apasági, hanem valami hajadoni igazolás is kell, amit csak az önkormányzatnál adnak.
2011. máj. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Na, akkor pontosítanék.

Valóban: nem mindegy.


Én úgy tudom, hogy az önk-nál ingyenes a szolgáltatás, míg a közjegyzőnél fizetni kell érte.

Mi inkább fizetnénk, mert nem házasságban születik a gyermek, és mindkettőnket jól ismernek az adott önk-nál.

Ha lehetne, elkerülnénk a dolgot...

Na, ezért nem mindegy.

2011. máj. 24. 11:22
 6/12 anonim ***** válasza:

Cáfolom.

Múlt hónapban tettünk apaságit és nem kellett hajadoni nyilatkozat, BÁR lehet ez is, mint sok más esetben nem országosan egységes.

Nekünk az önkormányzatnál a hatósági osztályt kellett keresni, azon belül a közjegyző töltötte ki a nyilatkozatot, majd nyomtatta és aláírtuk. Kb 2 hét alatt ki is küldték postán.

2011. máj. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
De elüöbb utobb ugy is kiderülne h a ti gyereketek és közösen.
2011. máj. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekünk nem volt semmi herce-hurca vele. A terhesgondozáson adtak egy papírt, hogy mikor fogok szülni, meg kb. mikor fogant a baba. Ezzel bementünk az anyakönyvvezetőhöz és kb. 10-15 perc alatt a kezünkben volt a papír. Megkérdezte, hogy melyik kórházban fogok szülni, és hogy mi lesz a vezetékneve. Fizetni nem kellett. Ez csepel, nem tudom máshol hogyan zajlik.
2011. máj. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2011. máj. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk se kellett fizetni,és az a hajadoni igazolást se kellett,nem is hallottam még róla!
2011. máj. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!