Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti hogyan viseltétek...

Anyukák! Ti hogyan viseltétek a bölcsibe való beszoktatást?

Figyelt kérdés

Nekem már előre megszakad a szívem h ott kell hagynom a síró gyerekem és nem vigasztalhatom meg.Nekem is rossz lesz nélküle hisz 2 éve csak vele vagyok.De hát muszáj mert dolgozni kell és neki is kell a gyerek társaság.

Ti hogyan viseltétek?


2011. máj. 25. 07:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Bennem is volt félsz,hogy milyen lesz majd nélküle,de az első 6 hónapban rengeteget volt beteg,így itthon volt,utána pedig 3 hónapig jártam tanfolyamra,majd vizsgáztam,és 2 hete kezdtem el újra dolgozni,megy az élet tovább...:)!


Ez különben a gyerektől is függ,ő mennyire szeret/nem szeret ott lenni.

Az én fiam imádja a gondozónőket,egész nap meg sem áll,mindig szöszmötöl valamivel,így tudom,hogy neki is jól telnek a napjai ott,ha ő boldog,akkor én is az vagyok.


A tesó is volt bölcsis,ő még 1 év után sem szeretett ott lenni,az megviselt engem is.Ő 18 hónapos korától volt bölcsis,az öcsi 22 hónaposan kezdte,az a 4 hónap sokat számít náluk,és az is segített gondolom,hogy a picivel minden nap voltunk társaságban,a tesóval nem jártunk sehova,mert előtte költöztünk ide,ahol most lakunk,nem ismertünk senkit.


Pozitívan kell hozzáállni,ha majd dolgozol,nem lesz időd szomorkodni!

Sok sikert!

2011. máj. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy uj szakasz kezdodik a te eletedben es a baba eleteben is. Persze, hogy nehez. Minden kezdet az, de ezt is mint minden mast meg lehet szokni. Az en kisfiam az elso heten sirt csak. Majdnem megszakadt a szivem, de tuleltuk es ahogy itt irtak az elet megy tovabb. Az elso heten is csak addig sirt amig engem latott elmenni, aztan nekiesett a jatekoknak. Biztosra tudom, ott voltam hallgatoztam, hogy megnyugodjak. Azota eltelt mar lassan 5 honap es minden a legnagyobb rendben. Imad bolcsibe jarni, jatszani, festeni, gyrek tarsasgban lenni. Eskuszom neked latom rajta hetvegen (ha rossz az ido), hogy itthon unatkozik. Hiaba epitunk, enekelunk, meset nezunk, fozocskezunk kozosen, tologatjuk az autokat... akkor is unatkozik. Hidd el kell nekik a gyerek tarsasag es a penz sem fog rosszul jonni. Nekunk anyaknak sokkal rosszabb ez mint a babaknak. Fel a fejjel, nekunk nagyon sok iranyba pozitivan valtozott az eletunk amiota bolcsis a kisfiam. Ezt most nem reszletezem majd rajossz te is magadtol. Ne felj, fel a fejjel, hidd el nem olyan rossz ez. Meglatod szeretni fogja a babad csak a kezdet nehez.
2011. máj. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
off Kedves Utolsó, részleteznéd mégis? Mi is ősztől ebben a cipőben járunk és lenne pár terület, ahol ránk férne a pozitív változás. Köszi.
2011. máj. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezen kell változtatnod, hogy "megszakadjon a szíved". A bölcsi tök jó hely, te jól elleszel a munkahelyeden, a gyerkőc meg a bölcsibe. Nem lesz sírás rívás, mert rákészülsz..Először is elsétáltok a bölcsi felé, lelkesen beszélsz a bölcsiről, úgy, hogy felkeltsd az érdeklődését. Nem kell neki hazudni, hogy csak elugrasz a boltba és sietsz vissza...Menni fogsz dolgozni, és majd délután találkoztok, és játszotok együtt. Nekem ez bevált, a kislányom zökkenő nélkül beszokott, pedig voltak félelmeim, de legyőztem.
2011. máj. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!