Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Hogyan viseltétek...

Anyukák! Hogyan viseltétek amikor visszamentek dolgozni?

Figyelt kérdés
Nekem olyan rossz érzés h eddig egész nap együtt voltam a lányommal most meg jó ha napi 2 órát együtt tudunk lenni.Nagyon megvisel a dolog.:(
2011. aug. 3. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Én nagyon szívesen átélném ezt, és mennék dolgozni. Hidd el, az sem jó, ha nincs hova menni, nem azért vagyok háztartásbeli, mert annyira megtehetjük... hanem mert nincs meló :(
2011. aug. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Nálam ugyanaz a helyzet, mint az első válaszolónál. A munkahelyem megszűnt a GYES alatt, így most itthon ülök :o(
2011. aug. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az első pár hónap nagyon rossz volt:(

A lányom a bölcsiben sírdogált, én meg a munkahelyemen a mosdóban. Aztán szép lassan beleszoktunk mindketten.

Már minden rendben van, de már soha nem fog annyira lekötni, és teljessé tenni a munkám mint régen. Minden percben ott bujkál bennem a gondolat, hogy ha vége a munkaidőnek mehetek a kis manómért.

2011. aug. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az első lányom után nekem is "furcsa"volt visszamenni,de most a második után sajnos nincs hova...
2011. aug. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Megváltásnak éreztem, hogy végre újra felnőtt dolgokkal foglalkozhatok. Pedig csak 16 hónapos volt a lányom, mikor a bölcsit kezdtük.

A régi helyemre én sem tudtam visszamenni, ami először nagyon megviselt. De teljes meglepetésemre 3-4 hét alatt találtam egy tökéletes 4-órás állást magamnak. A végkielégítésemből pedig vettem egy autót magamnak, így sokkal hamarabb odaértem munka után a bölcsibe.

Idővel a 4-órás szerződésemet 6-órásra módosítottuk és így dolgoztam míg meg nem született a kisebbik lányom. Most vele vagyok itthon, de most sokkal jobban élvezem az itthonlétet mint az elsővel. :)

2011. aug. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát engem nagyon megviselt.Az első héten sokat sírtam,mert annyira hiányzott.Furcsa volt az,hogy eddig együtt voltunk egész nap,most pedig 1-2 órát.Úgy érzem még most is,hogy sok a 9 óra távollét tőle,nélküle.Szinte csak aludni járok haza.Jobb lenne egy részmunkaidős állás,amíg pici.Mindig az jár a fejemben,hogy elpazarolok nélküle pár szép évet és kimaradok sokminden jóból.Még nem jár oviba,mindig valaki más vigyáz rá.Nem tudom,hogy jól teszem,hogy teljes munkaidőbe mentem vissza,mindössze 80 ezer ft-ért.A férjem fizetése több és lehet,hogy szűkösen,de kijönnénk belőle,ő mindig azt hajtogatja,hogy nem éri meg nélkülözni egymást ennyi időre és ne menjek,még beszoktetni az oviba sem tudom én,de már rossz szemmel néznek,ha azt említem,hogy ha beteg lesz,akkor én tudok vele táppénzre menni.Hát nehéz nagyon és látom,hogy neki is nagyon hiányzik az anyukája.Te sokáig dolgozol?
2011. aug. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amíg otthon voltam, arra vágytam, hogy visszamenjek dolgozni. Most, hogy dolgozok, arra vágyom, hogy a kisfiammal legyek egész nap. Iszonyú érzés az, hogy nem látom mit csinál, megbántja-e valaki, stb. Főleg így, hogy még nem tud beszélni, el sem tudja mondani mi történt vele. Igaz, csak 6 órában dolgozok, 8 előtt kicsivel viszem, uzsi után egyből hozom, de így is nagyon hiányzik. Amikor reggel elváláskor a bölcsiben átkarol könnyes szemmel, és beleszipogja a fülembe, hogy anya, anya...Hát a szívem szakad meg.

22 hónapos kisfiú anyukája

2011. aug. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Először úgy volt h 9-18ig fogok dolgozni de végül 9-16-ig ami tökéletes mert tudom hozni vinni Őt.De azért ez is nagy változás!
2011. aug. 9. 07:48
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Most 7 éves a lányom, de annak idején engem nagyon megviselt mikor vissza kellett mennem dolgozni. Pedig először azt hittem milyen jó lesz kiszabadulni otthonról... Az oviba én se tudtam beszoktatni, azt anyukám csinálta, én pedig napokig telefonálgattam az oviba, hogy nem sír-e a gyerkőc. Hát valami borzalmas volt. Aztán a sors megoldotta: amint oviba került havonta volt beteg - természetesen én voltam vele ilyenkor otthon - és a főnökasszonyom válaszút elé állított: vagy a gyerek vagy a munkahely. Én az előbbit választottam és nem haltunk éhen sem. :-)
2011. aug. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!