Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem vagyok túlsúlyos akkor...

Ha nem vagyok túlsúlyos akkor nem szülök egy majdnem 5kilós babát? Van összefüggés?

Figyelt kérdés

Tehát ha nem 92kilóval esem teherbe,akkor kisebb lett volna a gyerek? Ha csak 70kg vagyok,vagy még kevesebb,akkor mi van?

Nem vagyok cukros,semmi baj nem volt,csak kíváncsi vagyok!


2011. máj. 25. 10:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs összefüggés a mama és a baba súlya között. Kolléganőm 50 kg-mal esett teherbe, kisfia 4 kg-os volt. Én közel 100 kg-mal mentem szülni (80-ról indultam neki a terhességnek) és kisfiam 2900 g volt. Mindegyikünk egészséges - a terhesség alatt is minden oké volt - és a babáink is rendben vannak. Nem tudom mitől függ igazán a baba mérete, de szerintem befolyásolni nem tudjuk.
2011. máj. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is inkább genetika.

Én is túlsúlyosan kezdtem és viseltem a terhességet, cukros is lettem, 3140 grammal született a kisfiam.

A szomszédban a hölgyemény vasággyal is alig 50 kg, semmit sem hízott, pedig zabált, mint egy eszement, majdnem 4 kilós lett a babája.

2011. máj. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
4 kg-os baba "átlagos", tehát elég sok van belőle, mindenféle típusú anyukának láttam már ekkora gyerekét. De ilyen kifejezetten nagy, közel 5 kg-os gyerekeket a környezetemben csak erősebb alkatú, teltebb hölgyek hoztak világra. Tehát szerintem némi összefüggés azért van. Legalábbis én nem láttam még 50 kg-os anyukának 5 kg-os gyerekét. Ettől függetlenül persze egy nagyobb darab nőnek is lehet kisebb babája, ha pl. a placenta kicsit gyengébben működök és nem enged át annyi tápanyagot. Úgy gondolom tehát, hogy elsősorban a méhlepény "áteresztő képességén" múlik.
2011. máj. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Soha nem voltam túlsúlyos, a fiammal 63 kilóról idultam (170cm), 81 lettem, "pici" fiam 4400 gammos lett.

A lányommal 67 kilóval estem teherbe, összesen híztam 12 kiló, cukorbeteg lettem és ő is 4 kilós lett, nem maradt rajatm egy deka felsleg sem.

2011. máj. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
158 cm és 65 kg vagyok(tehát ha még beleszámoljuk az erős csontozatot, akkor is van rajtam egy kis plusz). 15 kg-t híztam aterhesség alatt, ettem édességet, de mértékkel. Lett egy 4kg-os 55 cm- es gyönyörű lányom hüvelyi szüléssel. De szerintem sokat nyom a latba a magzatvédő vitamin is!!!! Mi lett volna ha végig szedem a napi egyet, bele se merek gondolni:)
2011. máj. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

55 kilós nagymamám 1917-ben adott életet első fiának, aki 5 kilóval született, nagypapám genetikája, aki magas, nagy ember volt. Tehát ilyen régen is volt és nem csak a vitaminok miatt.

A környezetemben két nagyobb baba született 4,5 kiló körül, mind a kettőt kifejezetten vékony barátnőim szülték, mind a ketten inkább 34-es méretet hordanak, mint 36-ost.

Azaz az egyikük nem tudta megszülni, császár lett, de ez nem is csoda.

Szóval az én tapasztalatom az, hogy inkább a kosárlabdázó alkatú apuka a "felelős" az ilyesmiért:)

2011. máj. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az 1917-et elírtam, szóval 1937, de mindegy is azt hiszem:)
2011. máj. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom az én párom mennyiben kosárlabda alkatú,183cm. Én 172cm vagyok.
2011. máj. 26. 01:16
 9/13 anonim ***** válasza:

Semennyiben.


A párom 193 cm, és 170 a fiam 57 centivel születt, lányom 56. Fiam 11 évesen 154 cm, lányom 2 múlt és 92,5 cm magas.


12:29-es voltam

2011. máj. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

En eddig olyan osszefuggest hallottam, hogyha a kismama allando jelleggel sok szenhidratot eszik, nassol peldaul, ezzel eleri azt, hogy a vercukorszintje szinte mindig kicsit emelkedett (de lenyegesen gyakrabban, mint egy kiegyensulyozott taplalkozasnal), akkor emiatt lehet nagyobb sulyu a baba akkor is, ha egyebkent nem cukorbeteg a kismama. Tehat igy nem a cukorbetegseg miatt lesz magasabb/ingadozo a vercukorszint, hanem a rossz taplalkozas miatt.

Nem baja lesz, csak hizlalhatja ezzel a babat.

A kornyezetemben szulettek 5 kg feletti babak (harom), egy anyuka volt konkretan egesz eleteben tulsulyos, a masik ket baba anyukaja apro, vekony termetu volt, csak terhesseg alatt kerekedett ki, de akkor sem veszesen.


A magassagrol: en magasnak szamitok nokent (kozel 180 cm vagyok), a ferjem nem szamit magas ferfinak (184 cm). Hosszu gyermekeink szulettek, az egyik kozel 4 kg-os volt, a masik kicsivel tobb, mint 3. Tehat nem voltak sulyosak. Egyebkent a ferjem atlagtestalkatu, en vekony vagyok.

Viszont azota is magasak. A 2,5 eves fiam peldaul 104-105 cm, rendszeresen ovodaba akarjak kuldeni, a 15 honapos fiam 88 cm.

2011. máj. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!