Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki terhességi cukros az...

Aki terhességi cukros az általában túlsúlyos is? Vagy nincs összefüggés?

Figyelt kérdés

mert azt tudom, hogy a nem terhességi és nem is veleszületett cukrosoknál sok a túlsúlyos, de nem tudom, hogy ez a terhesekre is igaz-e.


engem még nem vizsgáltak ki, de annyit tudok, hogy terhesség előtt tökéletesek voltak az értékeim. (nem sokkal előtte nézték)


2010. szept. 7. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:

A túlsúlyosaknál nagyobb a valószínüség a terhességi cukorra.


Az hogy tökéletes eredményed volt a terhesség elött semmit nem jelent.


a terhességi cukornál nem a cukor szintedet nézik hanem egy óra alatt egy x mennyiségü cukrot képes e lebontani a szervezeted.


amit tehetsz hogy már most vissza fogod magad, és kevés cukor, szénhidrát.

2010. szept. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem. Nincs összefüggés. Ismerősöm 50 kiló volt kismamaként, kemény 9 kilót szedett össze, mégis magas volt a cukra, diétáznia kellett. Itt egy jó cikk a témában: [link]
2010. szept. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mivel ez a betegseg az etkezesi szokasok, es az idegallapot a kivaltoja, igy nem feltetlenul tarsul hozza a tulsuly,

attol fugg, hogy mi a kivalto ok!

2010. szept. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én 50 kilóval kezdtem a terhességet és öszvisz 7 kilót híztam!Nem vagyok cukros csak a terhesség alatt voltam az!
2010. szept. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
és mikor nézik meg, hogy fennáll-e ez? most múltam 12 hetes, küldtek mindenhova, de cukros vizsgálatra még nem.
2010. szept. 7. 12:45
 6/9 anonim ***** válasza:
A 24. héten szokták nézni, de ha fennáll a gyanú, akkor előbb is lehet.
2010. szept. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a cikket. igen, itt azt írja, hogy később alakul ki a terhesség során, valószínűleg ezért is nézik a 24. héten, mert most még nem lenne mit.
2010. szept. 7. 13:01
 8/9 A kérdező kommentje:
és persze mindenki válaszát köszönöm!
2010. szept. 7. 13:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


2 cukros terhességem volt, átlagos testalkatú vagyok, terhességek alatt alig híztam.

A cukor ellenőrzéseken szinte csak vékony kismamák voltak, eleinte meg is voltam döbbenve. Valahogy az emberek ezt a 2 dolgot összekapcsolják, pedig a 3 féle diabetes közül csak az egyikre jellemző a túlsúly.

2010. szept. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!