Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi időre rá csinálja meg...

Mennyi időre rá csinálja meg a férjetek a "ház" körüli teendőket, miután szóltatok neki, hogy valami elromlott/ki kellene cserélni/meg kellene szerelni stb?

Figyelt kérdés

Tegnap nagyon durván összevesztünk egy régóta húzódó teendőn. Ő azon volt kibukva, hogy más férj tuti nem csinál otthon annyi mindent meg, mint ő, illetve, hogy tuti több időt kell a nejének várnia rá, míg én azon, hogy egyrészt miért nem veszi észre, ha valamit meg kell csinálni, illetve miért kell heteket várni egy olyan munka elkészültére, amihez megvan minden alapanyag.


Megtennétek, hogy megírjátok a férjetek végzettségét (értelemszerűen az én mérnök férjemnek nem okoz nehézséget értelmezni egy beszerelési útmutatót, de hallottam már olyan férfiakról, akiknek nem ez az erősségük), illetve, hogy anyagilag megengedhetitek-e magatoknak, hogy szerelőt hívjatok egy olyan problémához, amit apa is meg tudna oldani, vagy sem.

És hogy napi hány órát dolgozik és tölt utazással a férjetek.


2011. máj. 25. 12:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A férjem jogász. Meglepően ügyes a ház körüli dolgokhoz, de azért nem mindenhez! Ő sem egyből javítja a dolgokat, mert reggel 7 kor megyünk el otthonról és 6-7 körül érünk haza, tehát van! De túl sokáig nem húzza.

Ha olyan, amit ránézésből nem tud megcsinálni, abba bele sem fog, inkább szerelőt hívunk!

2011. máj. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

Az én uram környezetmérnöknek tanul, 24 éves.

Igazából ő élvezi, ha valamit szerelhet, barkácsolhat, szóval neki mondani sem kell, ha valami ilyet meg kell csinálni, mert szívesen teszi.

Amúgy sokat dolgozik, általában hajnali 5-től délután fél 3-ig, 3 körül szokott hazaérni. Apám cégénél intézi a papírmunkát és a beszerzést.


Amúgy, ha mást kell csinálni, ami nincs ínyére (kitakarítani a törpenyuszik ketrecét, mosogatni), nyilván többet kell miatta rágni a fülét, de aznap, mikor mondom neki, meg is csinálja. Hozzá kell tenni, hogy ez ritkán fordul elő (mármint, hogy segítsen be a házimunkába).

2011. máj. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük az adatokkal: általában 9 órát dolgozik, 1 órát utazik, de hetente 2 alkalommal tanul, akkor 9-re ér haza. Amúgy mérnök-informatikus, ügyes keze van, de az megvalósítás módját általában az én paraszti logikám adja.

Szerelőt nem nagyon érdemes hozzánk hívni, 5 km-re lakunk a lakott területtől az erdő közepén, nem is nagyon jönnének ki, és a kiszállás is borsos lenne.

Általában magától észreveszi, ha valamit meg kell csinálni, ha pedig szólnom kell, kisebb feladattal ritkán húzza az időt.

Időnként előfordul, hogy valamit notórikusan elfelejt. A 3. szólásnál meg rám vigyorog, hogy ismerhetném már annyira, hogy Őt zaklatni kell az ilyesmivel. Nagyobb munkától eleinte visszaretten, így rám vár, hogy kidolgozzam a költségvetést, beszerezzem a cuccokat, és kitűzzem a dátumot.

Azt hiszem szerencsénk van egymással.

2011. máj. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A férjem rendőr, de van autószerelő szakmája is! Nagyon sok mindent megcsinál, és így nem kell állandóan szerelőt hívogatni! De azért nekem sem egyszerre!

Apósom kőműves és tőle is nagyon sokat tanult!

Én nagyon büszke vagyok a férjemre.

Ha az autóval bármi van, ő próbálja meg megcsinálni, vihetnénk szerelőhöz is, de így lényegesen olcsóbb! Csak akkor visszük, ha itthon nem tudja megcsinálni!

Lakásfelújításnál is rengetegek ő maga csinál meg (apósommal együtt persze).

A műszaki cikkeket is megcsinálja amit meg lehet!(fűnyíró, botmixer, gyerek játékok, mosógép)

De amint már írtam nem egyszerre, valamikor egy hét múlva, de volt olyan amit egy hónap múlva, sokszori kérésre. Persze mi is szoktunk vitatkozni emiatt, mert tudom hogy megtudja csinálni, de mégsem teszi!

Ettől függetlenül rengeteg pénzt spórolunk azzal hogy ennyi mindenhez ért!

2011. máj. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

kockafejű rendszermérnök a férjem, nagyon sokat dolgozik, reggeltől estig, néha napokig nincs itthon.


Régóta húyódó teendők:

- 3 hete könyörgök, hogy egy csomó monitort és miegymást vigyen el az elektronikus hulladékbegyűjtőbe. A felét elvitte, de a fele még ott van.

- 3 éve könyörgök, hogy az udvaron éktelenkedő 4 kocsikereket (amik nem a mi gumiabroncsaink) tűntesse el onnan

- kisfiam születése előtt tettünk új ajtót a nappalira, a fal körülötte azóta sincs megcsinálva. Ennek 16 hónapja. Ehhez mondjuk hozzájárul, hogy új biztosítéktáblát kell venni (épp mellette van) és eddig mindíg másra költöttük a pénzt.

Hirtelenjében kb. ennyi

2011. máj. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
13:06-os vagyok! Azt nem írtam, hogy férjem munkaideje nagyon változó általában 8 vagy 12 órában dolgozik, de az alap hogy minden húzódik a szolgálat valamilyen aktuális ügy miatt! Szóval nem lehet kiszámítani mikor lesz itthon!
2011. máj. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
utolsó vagyok - rendőr feleség :)
2011. máj. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az én férjem informatikus, neki az ilyen szerelések barkácsolások egyenlőek a legózással, szóval szereti. :) Reggel 7-kor megy el otthonról, és 6-ra ér haza a munkából. Ha van alapanyag otthon, akkor 1-2 napon belül megcsinálja, pl. egy új csak felszerelését. Ha lapra szerelt bútorról van szó, akkor azt rögtön, a megvétel estéjén.

A háziasabb jellegű dolgok nem mennek valami jól neki, bár már egyre többször meglátja egyedül is hogy fullon van a szemetes, ki kéne vinni. :) A száraz edényeket is elrakja magától, de porszívózást, mosogatást, ilyesmit nem csinál. De ezt elfogadtam így, meg szerencse is, hogy én viszont szeretek mosogatni. :)

Alapjában véve elégedett vagyok. :))

Arra nincs is keretünk, hogy olyan munkára, amit ő is meg tud csinálni, szerelőt hívjunk.

2011. máj. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
13:04 vagyok. Én a férjem alaposságával vagyok felemás helyzetben. Imádom, mert amikor az autómmal áthajtottam a saját lökhárítóján, és teljesen eldeformálódott, darabokból rakta össze újra, hogy nem is látszik a sérülés. Megörülök tőle, mert homokozóvödörben keveri ki a vakolóanyagot, és spaklival viszi fel.
2011. máj. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
csak = csaP :)
2011. máj. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!