Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kitől kérjek segítséget, ha...

Kitől kérjek segítséget, ha valami gáz van velem? Valami elromlott bennem a fiam irányába.

Figyelt kérdés

A lányom a lányom, Imádom, nem csak mert icipici, őt az enyémnek érzem. De a fiamat nem. A lányomat szívvel, a fiamat mert kell látom el.

Sajnos hozott minta is ez nekem, meg valahogy a szívem sem úgy dobbab a nagy iránt. Ez sajnos eddig is így volt, hogy csak a szülője voltam nem az anyja, most sajnos nagyon kiütközik, zavar, hogy itt van, erősen hangzik, de a minek van itt jobban helyt áll. Anyám volt velem ilyen. Kemény, és hideg, és nem akarom ezt. Változást kell találnom, ki segíthet? Hogyan kezdjem, hogy ne váljak szörnyeteggé(sajnos anyám az:S) olyan lelki és testi sérüléseket szereztem tőle 18év alatt amit nem kívánok a fiamnak, viszont elindultam lefelé:((


2011. márc. 4. 17:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
hány éves a fiad? és te?
2011. márc. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A fiammal depis voltam, összetörtem vele, most ragyogok minden ismerősöm szerint.

Valahogy nem jött a rózsaszín babázok dolog, miután megszületett, büszke vagyok, hogy szépen fejlődik, de nem örülök neki. Valahogy annyira idegen, mintha egy idegen gyerek lenne.

Valahogy olyan vagyok vele, mint egy fegyőr vagy én nem is tudom. Mintha a Naptól elvárnám, hogy ragyogjon folyton, és ne legyen éjjel. Így elvárom a fiamtól is, hogy fejlődjön, és sose legyen rossz, de már kilöktem a fészekből, hogy egyedül repüljön...

Ami egyeseknek áldás lenne, hogy önálló lett, az az én hidegségem "nyereménye".

Nem csak szülő akarok lenne, neki sem.

2011. márc. 4. 17:43
 3/15 A kérdező kommentje:
20hónapos a fiam, 6hetes a lányom, én 24
2011. márc. 4. 17:44
 4/15 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem természetes, hogy gyermekeinket másként szeretjük. Még nagyon pici a fiad, helyrehozhatod, amit eddig esetleg elrontottál. Abba gondolj bele, hogy nem Ő akart megszületni, hanem te akartad, hogy legyen. És ő belőled van. Biztos a fiadnak is vannak szerethető tulajdonságai, ha már képtelen vagy feltétel nélkül szeretni, ezeket ismerd fel benne. Én a középső gyermekemmel voltam így, rendkívül nehéz természetű kisbaba és kisgyerek volt, de most már 6 éves lesz és csodálatos kis emberkévé vált. Imádom.
2011. márc. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Azt is fontos tudni, hogy a kisgyermekkorban (0-3 éves korig) történt eseményekre talán nem emlékszünk, de ezek határozzák meg a későbbi életünket, hatással vannak a párkapcsolatra, önbizalomra, intelligenciára is. Ne tedd tönkre a kisfiad életét, igyekezz felé szeretetet sugározni, mert csak azt kaphatod vissza, amit te adsz.
2011. márc. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szomorúan olvastam soraidat. Az, hogy a bajt észrevetted sokat számít. Én biztos szakemberhez fordulnék, aki tényleges módszerekkel segít. Próbálj meg leülni a fiad mellé, és próbálj csak vele közös programot(pl.ringató)szervezni. Mindenféleképpen segítséget kérnék, még most időben elmélyülhet a kapcsolat a fiaddal.
2011. márc. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


én pedig döbbenten olvastam soraidat.Elmesélem a saját történetemet.

Mindig, kislánykorom óta lány babát szerettem volna. Sőt! Tudtam is, hogy lányom lesz! Néha-néha vettem egy kis bodyt, persze mindenképp valami lányos színűt.

Aztán közel a 30-hoz végre érkezett is a gólya, de mikor megtudtam, hogy fiú, hidegzuhanyként ért.

Hosszú napokig tartott, mire rájöttem, hogy miért is kaptam fiút.

Én is azzal nyugtattam magam, hogy belőlem és a szerelmemből lett, és ő a mienk....

De rá kellett jönnöm, hogy nem véletlen kaptam a fiam. Mert épp Ő az, aki szerelmes lesz belém (a kislányok az apjukba szerelmesek, nem az anyjukba, mindig sokkal apásabbak), tőle teljesen más szeretetet kapok majd, mint egy kislánytól, és őmiatta érezhetem magam igazán nőnek. Mert ő fiú, és imád, istenként tekint az anyjára.


Tényleg ne tedd tönkre az életét, mert nem érdemli meg! Nem ő kérte az életet, hanem Te (TE!!!!) adtad neki.


Ha nem megy a fejedben a rendrakás, tényleg feltétlen kérj orvosi segítséget! Ne szégyelld magad, nincs miért, de nem hagyhatod így az érzéseidat....Ne engedd, hogy így érezz iránta!

Minden bizonnyal ő is szerelmes Beléd.... Viszonozd ezt a szeretetet!

(Természetesen a szerelem szó képletes a kommentemben....)

2011. márc. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
39%

utolsó vagyok:


csak a lényeget felejtettem el:

Leírhatatlanul szerelmes vagyok a fiamba! Ő a mindenem! =)

2011. márc. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Pityeregve olvastam soraid, a te fiad annyi idős mint az én fiam, 20 hónapos...biztos hogy más fiút és más lányt szeretni, de ha belegondolsz, nem lágyul meg a szíved?, ha csak rád néz, ha a nagy szemeivel mit sem sejtve majszolja a kiflivéget, ha a nagy szemeivel nézi a mesét úgy hogy még a lába lóg le a kanapéról?

Szeresd őt is, hisz a tiéd! Ülj le vele játszani, engedd magadhoz, hidd el sok szeretetet fog neked adni!

2011. márc. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen a védőnőd. Az enyém olyan, hogy ilyen helyzetben ő az első, akihez fordulnék. Talán beszélj vele, és ő talán a megfelelő helyre tud téged irányítani a problémáddal.
2011. márc. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!