Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi időre rá csinálja meg...

Mennyi időre rá csinálja meg a férjetek a "ház" körüli teendőket, miután szóltatok neki, hogy valami elromlott/ki kellene cserélni/meg kellene szerelni stb?

Figyelt kérdés

Tegnap nagyon durván összevesztünk egy régóta húzódó teendőn. Ő azon volt kibukva, hogy más férj tuti nem csinál otthon annyi mindent meg, mint ő, illetve, hogy tuti több időt kell a nejének várnia rá, míg én azon, hogy egyrészt miért nem veszi észre, ha valamit meg kell csinálni, illetve miért kell heteket várni egy olyan munka elkészültére, amihez megvan minden alapanyag.


Megtennétek, hogy megírjátok a férjetek végzettségét (értelemszerűen az én mérnök férjemnek nem okoz nehézséget értelmezni egy beszerelési útmutatót, de hallottam már olyan férfiakról, akiknek nem ez az erősségük), illetve, hogy anyagilag megengedhetitek-e magatoknak, hogy szerelőt hívjatok egy olyan problémához, amit apa is meg tudna oldani, vagy sem.

És hogy napi hány órát dolgozik és tölt utazással a férjetek.


2011. máj. 25. 12:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Közgazdász a férjem, 4 körül jön haza a munkából (ha van valami extra program vagy tárgyalás, nyilván később), ügyeskezű, de hálistennek megtehetjük, hogy szakembert hívjunk, így inkább családozással töltjük az időt.


Persze apróságokat megcsinál, ha észreveszi, mondanom sem kell, ha nem veszi észre, akkor csak megemlítem neki, és ha nem is ugrik azonnal, de amint van egy kis üresjárat, megcsinálja.

2011. máj. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

A férjem autószerelő. Általában reggel fél 7-kor megy el itthonról, és 5 körül ér haza. Van egy 3 hónapos kislányunk, szóval mostanában nem nagyon van ideje a ház körüli teendőkre. De előtte mindent megcsinált, még azt is, amihez előtte nem is értett. Addig olvasgatott, meg kérdezősködött, hogy megoldotta a megoldhatatlant is. :)

Mostanában meg ha mondjuk 3-4 nap alatt nincs foganatja a kérésemnek, akkor szólok apukámnak, és ő megcsinálja szívesen. Szintén ezermester. :)

De idén az udvart kell rendbe tenni. Térkövezés, kerítés, melléképületek tatarozása...stb. Erre most szakembert fogadunk. Apu 3 szakban dolgozik, nem tud segíteni a férjemnek, a férjem meg örül, ha hétvégén kicsit tud pihenni. A hétköznapok elég fárasztóak. Így hiába tudnák megcsinálni, nincs rá idejük. Így marad a szakember.

2011. máj. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

A férjem 3 műszakban dolgozik, 10-10 percet utazik.

Nem szellemi végzettsége van és nemis hétköznapi.


Van, hogy egyből megcsinálja a feladatot, de olyanis van sokszor, hogy csak azt mondja: majd... És akkor többször meg kell kérnem, és ha 1-2 hét elteltével is csak majdozik, akkor én nekiállok és megcsinálom, ha tudom. Ha nem tudom, akkor odajön és segít. De magától nem állna neki:)


Amúgy az átlag az, hogy hétvégére van halasztva a feladat.


Mi szerelőt sosem hívunk, max a mosógéphez,kazánhoz. De egyéb házi feladatokat mi magunk oldjuk meg, vagy apukám, aki mérnök de ezermester:)

2011. máj. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Férjem fafeldolgozó volt, de ma már teljesen más szakmában dolgozik, sofőr. Ő az égvilágon mindenhez ért.Neki is van azonban olyan dolog, amit szeret halogatni, de általában azért, mert olyan későn ér haza a hét 3-4 napján, hogy örülünk, ha utolérjünk magunkat munka terén. Kertes házban élünk, három gyerekkel. Mindent megcsinál a fűnyírástól a festésig, kerti munkák, permetezés, csatornát rak a házra, megszereli a számítógépet, tévét, dvd-t, mosogatógépet stb. Univerzális, az tény, de neki is vannak nemszeretem dolgai, amikért többször kell szólni. 15 éve vagyunk házasok, de szerelőnek, más szakembernek még nem igazán kellett szólni:)
2011. máj. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

24éves most szakosodik Ő is. Egyenlőre a 3.gyermekem:)


Mennyi idő alatt csinál meg valamit itthon? Hát, ha csinál valamit akkor már a válással fenyegetem, és birkatürelmem van, olyan 2hét. Pl 2hete nem segít feltenni egy baromi nehéz dobozt a szekrény tetejére... Inkább átesik rajta mint eltenné...

Szerelőt hívni nincs keret

2011. máj. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy ilyen sokan fogtok válaszolni. Köszönöm Mindenkinek! Az én férjem napi 8 órát dolgozik, de az utazás miatt reggel negyed 6-kor indul és délután fél 5 és 6 között ér haza, attól függően, mivel jön (autó, bkv, stb.), kivéve a pénteket, amikor már fél 4-kor itthon van. Így érthető, hogy fáradt, s szívesebben játszik a fiunkkal, minthogy bármi másnak nekiállna. S még így is előfordul, hogy esténként meg-meg csinál valamit. De inkább csinál játékot a fiunknak, vagy a számára érdekes dolgokat, mint a "ház" körüli teendőket. Tegnapelőtt azon buktam ki, hogy a két-három hete megvásárolt hosszabbítókat nem képes kicserélni. A könyves szekrény mögött lévő konnektorba kellene bedugni, a szekrény maga hatalmas és nehéz, egyedül elmozdítani nem tudom, ráadásul a mellette lévő szekrényhez van rögzítve, s a rögzítést nem szívesen piszkálom meg. De ma azt hittem felrobbanok, amikor állok a fürdőkádban, fél órája próbálom megnyitni a zuhanyt, mert a csaptelepen lévő szelep valószínűleg elromlott, s hiába húzgálom, nem vált át a csapról a zuhanyrózsára, a 2,5 éves fiam meg a nappaliból kiabál, hogy "Anyu-anyu, mikor jössz már?". Már háromszor szóltam érte, időközben volt nálunk más okból vízszerelő, akkor is szóltam, nem csináltattuk meg. Tudom, velem is baj van, mert én mindent azonnal szeretnék, de fel tudnék ilyenkor robbanni, mert persze hétvégén, mikor a fiunk délben alszik, ő is lefekszik, mondván, egész héten keveset aludt. Hozzáteszem, én igaz, hogy 6-kor kelek, de éjjel minimum 3-szor ébreszt a fiunk valamiért, s ingajáratozom párnástól, paplanostól a kisszoba és a mi szobánk között (ha ugyanis végül a fiunk mellett ébredek reggel, tuti úgy járok, mint ma is, hogy 6-kor ő is velem együtt kel, s semmit sem tudok elvégezni, mielőtt az enyhén szólva is hisztis, dackorszak közepén járó, iszonyat mozgás és figyelemlekötés igényes zsebdiktátorunk felpörögne.
2011. máj. 26. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!