Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Új vagy használt babakocsi?

Új vagy használt babakocsi?

Figyelt kérdés

Új vagy használt babakocsit érdemes venni az újszülöttnek?

Milyet érdemes venni?

Küldenétek linket?


Előre is Köszönöm:)


2011. máj. 30. 15:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
A használttal sincs baj, nemigen tudja leharcolni egy kisbaba, aki csak alszik benne. Érdemes bmegnézni a hírdetéseket a védőbe ill. a dokinál, és megnézni az ár-minőség viszonyát. Az viszont fontos, hogy a huzata mosható legyen, ebben az esetben!
2011. máj. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel. Én újat vettem, de már bánom. Ezen az áron egy extra minőségű használtat kaptam volna.
2011. máj. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Én újat vettem, amikor babám volt, de utólag megbántam mert nagyon jó állapotú használt babakocsikat lehet kapni. Arra figyelj, amit már írtak is, hogy mosható legyen a huzata és szerintem még arra, hogy forgatható legyen a fogantyúja, hogy ha nappal szembe tolod, akkor meg lehessen fordítani.
2011. máj. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Én újat vennék, valami reális áron. Kisebb bababoltokban vannak olcsóbb kategóriások is, a célnak szerintem teljesen jók. Erre van 1 év garancia, ha bármi gond adódna.

A használtra általában már nincs jótállás, én nem mernék venni, esetleg csak ismerőstől,és ha személyesen megnézem a vásárlás előtt a kocsit.

2011. máj. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Én is megbántam a középkategóriás újat. Inkább felső kategóriás használtat vettem volna, de arra is figyelj, ha használt lesz, hogy mennyire öreg a kocsi, mert mondani bármit lehet, hogy egy gyerek használta, pláne ha eladni akar valaki valamit. Lehet, hogy több családot kiszolgált már, új kerék kellene rá, amit nem tudod, hol szerezhetsz be, stb., ezeket nézd meg jól, ha nincs írva, melyik évi modell.

Jó nagy mózessel vettünk újat, hogy sokáig jó legyen. 3 hónap múlva vehettünk másikat, mert utálta a fiam a mózest, a sport üléséhez meg még kicsi volt.

2011. máj. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
ifgen használtat csak személyesen,és azt is megnézem kitől veszem.lényeg hogy tiszták legyenek:)
2011. máj. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Én újat vettem egy youtube-os videó alapján, és mondhatom, mákom van, hogy így belehúztam:D

Hauck apollo 4-et vettem. Egy álom:D 4 kerekű, hátul nagy, elől kisebb, de nem pici, bolygósított kerekek. Alól hatalmas kosár, állítható tolókar, kitűnő fék, nagy kemény oldalú mózes, tágas sportülés, és egy babahordozó. Esővédőt a sportrészhez kaptam. Anyaga könnyen takarítható, sportkocsijába nagyon egyszerű becsatolni a gyereket (5 pontos), egyszerű összecsukni, fantasztikusan könnyű irányítani, billenteni. Egy apró hibája van: Elég nagy még összecsukva is, és kicsit nehéz, olyan 15 kiló a sportkocsi összecsukva, de nálunk ez nem gond. Külföldön élek, most akarunk hazalátogatni Magyarországra. Úgy gondoltuk, veszünk egy kisebb sportkocsit. Elmentünk hát a piacra, hogy vegyünk egyet. A választás egy jól kinéző ugyanolyan márkájú (hauck) sport babakocsira esett. Egy átlagos sportkocsi, nem esernyőre csukható, de még könnyebb összecsukni, mint nagy testvérét, kisebbre összecsukható és könyebb. De itt ki is fújt a pozitív oldala. Sajnos nem próbáltuk ki elég jól a piacon. Amikor elindultam vele a kislányommal sétálni, akkor hatalmasat döbbentem. Teljes erőmmel neki kellett veselkednem, hogy kanyarodjon, teljes súlyommal rátámaszkodnom, hogy fel tudjam billenteni az útpatkán...gondoltam, csak gyakorlatlan vagyok...2 hónapig próbálkoztam, még jó, hogy jó előre megvettük a kocsit. Most a padláson van, remélem el tudom passzolni. Inkább viszem a nagyot.

Ezzel nem azt akartam mondani, hogy nem jó a használt, csak arra figyelmeztetlek, próbáld ki!!!! és tudd, attól, hogy egy márkának az egyik típusú babakocsija jó, attól még a másik típusa lehet katasztrofális...tanulságos volt számomra. Egyébként 10 hónapja, minden nap igénybe veszem a babakocsit (bocs, most 2 hónapig nem, szal 8 hónapja használom), egyelőre nem akar szétesni. Még egy testvért remélem ki fog szolgálni.

2011. máj. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:) Kedves utolsó! Meg tudnád nekem mondani, hogy a nagyobbik babakocsi mennyibe került?:)
2011. máj. 30. 15:40
 9/27 anonim ***** válasza:
Első babának csak újat.Mi netről rendeltük 37000Ft. volt,és minden volt hozzá.(Kivehető mózeskosár,lábzsák,esővédő,szúnyogháló.)
2011. máj. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Ha nem talalnek jot jo aron, akkor elso babakocsinak hasznaltat vennek, de jo minosegut.

En a sportkocsi hive vagyok, ket gyermekem van es tapasztalatbol mondom, hogy a pici babanak a nagyobb, fektetheto, vagy mozeskosaras, lapra csukhato babakocsi volt jo, de amint lehetoseg volt ra csereltem kisebb, konnyu, jo minosegu (es nem feltetlenul olcso) sportbabakocsira. Mindket gyereknel a 7. honap kornyeken megtortent a csere es utana amig hasznaltak babakocsit mindig ezt hasznaltak, ezert volt fontos, hogy ez a leheto legjobb legyen.

Arra a 6-7 honapra nem vennek tobb szazezer forintos babakocsit, mert hiaba cserelheto a vazon a mozes/hordozo sportulesre, egy igazan jo sportbabakocsi osszes elonye akkor sem lesz meg bennuk. Tudom, mert volt ilyen kocsink is, nem sajnaltam ra a penzt, megsem hasznaltuk ki igazan. A 7. honapban megvaltam tole.


En speciel ujat vettem elso babakocsibol is, de ez csak annak koszonheto, hogy kulfoldon eltunk akkor, csak szemfulesnek kellett lenni es felaron lehetett 1-2 napos akciok kereteben babakocsihoz jutni (akar quinnyhez es stokkehoz, janehoz, vagy bugaboohoz is, tehat nem csak a legolcsobbhoz).

Mondom, elso gyereknel en beprobaltam ezek kozul a babakocsik kozul egyet, mert jo aron kaptam meg, ezeket elvileg tenyleg vegig lehet hasznalni akar 3 eves korig is, de hiaba a sok-sok igeret, sportbabakocsikent mar hatranyba kerultek egy valoban erre a celra tervezetthez kepest.

Igy gyorsan el is adtam (hala Istennek annyiert amennyiert ujkent megvettem).

Masodik gyereknel mar egy szinten akcios Peg Peregot kerestem elso babakocsinak, ezt is csereltem sportra es meg is valtam tole, nem volt ideje nalunk megoregeni, mert nem volt mar ra szukseg.

Ha lesz esetleg 3. gyerek, akkor szinten igy csinalom. (En a sportkocsikat sem tartom meg, mivel tenyleg jo aron szerzem be oket, igy inkabb gyermekenkent eladom a hasznaltat es veszek ujat, mert 2 evnyi hasznalatnak nem szeretnek nekikezdeni egy mar hasznalt allapotu kocsival.)

2011. máj. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!