Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ingyenes gyermekétkeztetés...

Ingyenes gyermekétkeztetés hogyan működik?

Figyelt kérdés

Párom ma kijelentkezett az itteni címről (saját lakásomról). Holnap mennék a MÁK-hoz, hogy igényeljem mint egyedülálló az emeltebb összegű családi pótlékot, nem sok a difi, 1000 Ft-tal több, kb. 13 ezer valamennyi lenne.

Én mint cégtulajdonos, amiben semmiben nem veszek részt, csak a nevem adtam, érinti ezt valamilyen formában?

Gyerekem most lesz bölcsődés, tudnám e igényelni az ingyenes étkeztetést? Vagy van e valami kiskapu, vagy más megoldás?


2011. máj. 31. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs bírói végzésed arról,h a gyerek nálad van elhelyezve és x Ft gyerektartást kapsz,akkor az apa fizetését is beleszámolják a család egy főre eső jövedelmébe.Mondhatsz akármit,nem számít,h nem vagytok összeházasodva,mert először a gyerektartást kell igényelni-erről igazolás is elég,h folyamatban van.A jövedelmeket igazolni kell,azt is,ha nincs.Nem nagyon tudok kiskaput.
2011. jún. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Talán először próbálj megélni, és utána koldulni. MErt az ingyenes étkezést a valóban rászoruló gyerekeknek találták ki, nem a cégtulajdonosoknak!
2011. jún. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a negatív választ is! Nem vagyok milliomos, gyesből élek. Ami alanyi jogon jár/járna a gyerek után, annak utána is eredek. Az hogy cégtulajdonos vagyok, nem jelent semmit, mert nem vagyok ügyvezető.

Csak egyszerűen több információra lett volna szükségem.

2011. jún. 1. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!