Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha munkanélküli alatt derül...

Ha munkanélküli alatt derül ki hogy babát várok akkor mit kaphatok? 8hónapig munkanélkülit? Vagy lehet tp re menni?

Figyelt kérdés
január ota próbálkozunk de most mondogatják hogy augusztusba lesz az elbocsátás de ugye tutira nem lehet tudni.meg ha elöbb összejön és mire elmehetnék tpénzre kirugnak közbe milyen lehetöségeim vannak?megvaN az 1év mviszonyom.azért már nem akarok új melohelyre menni mert annyit nem szeretnénk várni a babával pláne hogy még eddig nem sikerült ki tudja mikor fog.
2011. jún. 2. 22:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Munkanélküli, egyszeri anyasági támogatás, családi, gyes.
2011. jún. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Munkanélküli már 3hónap sajna. Sztrem, ha terhes vagy nm rúghatnak ki, ha mégis perelhetsz..ha jól tom.
2011. jún. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
gyedet én úgy tudom kell hogy kapjak mivel 2éven belül volt 1év munkaviszonyom.vagy nem?juni 20ára lenne esedékes a mensi de ugye próbálkozunk viszont juli 10nél elöbb nem érdemes dokihoz menni addig meg nem tudom bizonyitani hogy terhes vagyok ha az leszek.és én attól félek hogy a julius lesz a kritikus hónap a cégnél.
2011. jún. 3. 08:01
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha megszűnik a munkaviszonyod, nem kaphatsz tgyást, gyedet :(

A terhes nőket védi a munka törvénykönyve a rendes felmondás ellen. Ergo téged csak akkor tudnának kirúgni, ha aláírsz közös megegyezést. NE TEDD.

A védelem akkor is él, ha még te nem is tudsz róla, hogy terhes lennél.

2011. jún. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
09:17es.ez biztos?az elsö gyerköcnél március 30al számoltam le utána 90nap passziv táppénzen voltam majd a végén munkanélkülin és kaptam mindent tgyást is stb.most máshogy van?ez 2007ben volt.és ha még én se tudom hogy babát várok és elküldenek közbe mit lehet tenni?mert azt irod akkor se küldhetnek el ha még nem voltam orvosnál.
2011. jún. 4. 15:39
 6/10 anonim ***** válasza:

09:17es.ez biztos?az elsö gyerköcnél március 30al számoltam le utána 90nap passziv táppénzen voltam majd a végén munkanélkülin és kaptam mindent tgyást is stb.most máshogy van?ez 2007ben volt.és ha még én se tudom hogy babát várok és elküldenek közbe mit lehet tenni?mert azt irod akkor se küldhetnek el ha még nem voltam orvosnál.


Ez tuti.

Most másképp van már, mint 2007-ben.

1. A passzív táppénz ideje 30 nap lett.

2. A munkanélküli ugyan jelenleg még 270 nap (ha az elmúlt négy évből négyet végigdolgoztál), de a híradások arról szólnak, hogy ezt akarják módosítani 90 napra. Nem tudom, hogy megtették-e már, ennek nem néztem utána. De a te esetedben tök mindegy. Mivel írtad, hogy 2007-ben passzív táppénzt, munkanélkülit, tgyást, gyedet kaptál, így biztos, hogy nem kapsz 270 napot, hiszen a tgyás és a gyed ideje a te esetedben nem számít bele. Durva számítás szerint te kb. 75 napot kapnál munkanélküliként. Azzal pedig nem húzod ki a szülésig, így nem leszel biztosított és nem jár majd a tgyás, gyed sem.


Ha munkáltatói rendes felmondással megszűnik a munkaviszonyod és kiderül, hogy a felmondás közlésének időpontjában már állapotos voltál, akkor amint kiderül a terhesség, szólni kell a munkáltatónak, hogy jogszerűtlen volt a munkaviszony megszüntetése. Elméletileg minden zokszó nélkül vissza kell, hogy helyezzenek állományba. Ha ezt nem teszik meg (mondván, csinálj amit akarsz), akkor lehet menni a Munkaügyi Bíróságra.

2011. jún. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
de jó köszi szépen.ez egyébként a próbaidöre is vonatkozik ha mondjuk máshol helyezkedek el a próbaidö alatt leszek terhes akkor se küldhetnek el?
2011. jún. 7. 07:43
 8/10 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt indoklás nélkül bármikor elküldhetnek :(
2011. jún. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
06-03 00:37 vaok, mint írtam már sajna 3hónap a munkanélküli kb. márciustól.
2011. jún. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
szia.köszi.akkor ha ez a hónap nem sikerül akkor kivárjuk a 3hónap próba idöt ha találok munkát.ha nem akkor többet.
2011. jún. 8. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!