Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Taxiban lehet utazni kisbabáva...

Taxiban lehet utazni kisbabával? Van olyan, amiben van gyerekülés is? Vagy ott nem kötelező?

Figyelt kérdés
2011. jún. 5. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
nem kötelező, de azért gondold át, biztos lehet olyan taxit hívni, ahol plusz szolgáltatásként van gyerekülés.
2011. jún. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

szia,

én a két éves fiammal utaztam, gyerekülés nélkül. és be se kellett kötnünk magunkat.

nem mondom, h nem féltem kicsit, de sürgős volt, és arra koncentráltam, h minél előbb orvoshoz kerüljön.

2011. jún. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi 8 hónaposan vittük egyszer taxival (apa nem ért haza időban az autóval, és szemészeten volt időpontunk). Én a hordozóban vittem, és mivel nem bírtam hátul bekötni, így a lábamra tettem magam és az anyósülés támlája közé, és végig úgy fogtam a taxiban.
2011. jún. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Taxirendeléskor mondani kell hogy olyan taxit kérsz, ennyi.
2011. jún. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Már többször utaztunk taxival kb. 1 éves korától, igaz csak rövid utakra mentünk. Ahogy a diszpécser fogalmazott, nem jellemző, hogy lenne az autóikban gyerekülés, mert taxiautóban nem kötelező. Magyarul nincs gyereküléses taxijuk - legalábbis annak a cégnek, akikkel mi szoktunk utazni.
2011. jún. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem aktuális, csak megfordult a fejemben, pl. nagy vihar támadna séta közben, haza tudnánk-e menni taxival. Régebben sokat taxiztam, ha visszagondolok, egyben sem láttam gyerekülést, meg elfoglalna 1 férőhelyet, vagy a csomagtartót. Bár ha manapság már bankkártyával is lehet fizetni, ez lenne a minimum.
2011. jún. 5. 22:59
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát én születése óta rengeteget taxizom a kisfiammal és még soha nem találkoztam olyannal, amiben gyerekülés lett volna. Eleinte próbálkoztam ilyen hülyeséggel (!), hogy hordozóban vittem a kisfiamat, de a legtöbben el sem fért vagy nem lehetett bekötni, a csomagtartóban kötött ki. Azóta nem próbálkozom, az ölemben ül és kész. Eddig még sosem volt balesetünk, de még egy hirtelen fékezés sem.... szerencsére.
2011. jún. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Taxiban sem a biztonsági öv, sem a gyerekülés nem kötelező. Rendelt taxi esetén mondjuk lehet olyat kérni, amiben van, bár én ezt még sosem próbáltam, nem tudom mennyire gyakori. Na de ha épp valahol vagytok, és az utcán leintesz egy taxit, akkor ez nyilván nem kivitelezhető, én meg eddig csak ilyen helyzetben voltam.
2011. jún. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem pont a taxis mondta, hogy nem kötelező a taxiban a gyermekülés, így jó, ha 100-ból egyben van.
2011. jún. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A biztonsági övről annyit, hogy amikor terhes voltam, több taxis is mondta, hogy kapcsoljam be, mert a rendőrök nézik és büntetik, ez Szegeden volt, nem tudom, hogy változott volna a kresz azóta.
2011. jún. 6. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!