Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fáj a szívem, hogy a kisfiamna...

Fáj a szívem, hogy a kisfiamnak nem tudom megvenni azokat a játékokat, amiket szeretnék. Más is van így ezzel?

Figyelt kérdés
Születésétől kezdve mindent használtan vettünk. A játékok meg olyan drágák, hogy csak a legegyszerűbbeket, legolcsóbbakat tudjuk neki megvenni. Olyan szörnyű ez a mai világ, nem? Szegénykémnek még a hordozójára is cérnával kötöttem fel egy kismackót, mert annyira drágák ezek a játékok. Ti hogy vagytok ezzel? Nem panaszkodok, csak érdekelne, hogy ti megengedhetitek magatoknak az efféle vásárlást, mert itt sokszor olvasok olyan kérdéseket, mely drága játékokkal, babakocsival, stb. kapcsolatos.
2009. márc. 19. 13:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem veszek drága, értelmetlen játékokat, de azt tudnod kell, hogy egy üres flakon, egy izgalmas papírdarab, egy műanyag doboz amibe lehet pakolni, sokkal érdekesebb a babák számára mint a drága játék. Ezen felül sokszor veszek akciós vagy jó minőségű használt dolgokat.
2009. márc. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Tudom most sablon lesz, amit írok, de szerintem nem az számít, h. mennyibe kerül egy játék. Sokkal többet ér, h. szeressétek egymást, és érzelmileg tudj neki mindent megadni. Amúgy meg mi ajándékba szoktunk játékot kapni, drágákat is, de az én 10 hós fiam kedvence akkor is a fél literes vizes üveg tele gombokkal. :)
2009. márc. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindig az ár számít.Nekem mind a két gyerekem szinte minden féle játékot megkap.Leszögezem nem mi vesszük nekik, hanem a keresztszülők, nagyszülők.Már annyi játékuk van, hogy azt se tudják mi hol van. Még is legtöbbször azokkal a játékokkal vannak el amik még az enyémek vagy a páromé voltak.Arra tudnak vigyzni, a többire nem igazán.Ne parázz ezen még ő még nem tudja felfogni, hogy az a játék amit oda adsz neki az 500 ft vagy 5000 ft volt.Neki sokkal fontosabb az, hogy veletek játszon.
2009. márc. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszolónak igaza van. Unokatestvéremnek van 3 lánya (2,4,6 évesek), összegyűltünk ebédre, és amíg terítettünk a lányok bent játszottak. Mire mentünk nekik szólni, hogy ebéd van, csak azt láttuk, hogy azon veszekednek, hogy éppen ki feküdjön bele abba a kartondobozba, amiben a játékokat tartjuk. :D

Ne izgulj ezen feleslegesen. Ebben az országban ez a gazdasági helyzet, és úgy néz ki nem is nagyon fog változni.

2009. márc. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy ez pár év múlva fontosabb lesz, mikor már a kisfiad kéri, mert látja a mesecsatornán, oviban stb. hogy milyen játékok vannak. Amíg kicsik, addig igazán nem foglalkoznak ilyennel. Épp ma nevettem azon, hogy a drága játszószőnyeg nem érdekli, viszont egy szórólap gyűrögetése úgy leköti, mint semmi más;-) Fontosabb a szerető odafigyelés, mondókák, énekek, még talán egy kavics is jobban érdekli, mint sok más méregdrága játék, ezt már megtanultam. 3 gyerekes anyuka
2009. márc. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a babaholmik miatt fájt a szívem sokáig. Minden vágyam az volt, hogy egy ilyen [link] vagy méginkább ilyen [link] babakocsink legyen, de hát be kellett érnünk egy 18 ezres egyszerű kocsival. Közben babatornán mindig olyan rossz volt látni, hogy a többi babát milyen kocsiban tolják, vagy éppen autóval hozzák (nekünk nincs, nem is hiszem, hoyg mostanában lesz). Barátnőm mindig fotózza a lányát és küldi át msn-en, hogy milyen menő rucikat vett neki, én a fiamnak ritkán tudok új ruhákat venni. Igaz, azok jól néznek ki, de kevés ruhája van. Játékot szülinapra, névnapra, karácsonyra, húsvétra kap, amúgy nem tudok mindig valami újdonságot venni neki. Most volt a névnapja, 16 hónapos, és rengeteg jó játékot láttam a boltban, de nem tudtam neki azokat megvenni, amik szerintem a legjobbak lettek volna, mert nagyon drágák voltak. De persze ezt nem mutatom ki, ő annyira örült, hogy kapott egy xilofont meg egy bevásárló kosárkát műanyag zöldségekkel hogy hihetetlen :) És ilyenkor el is felejtem, hogy mást akartam neki venni. Hiszen az a lényeg, hogy boldog legyen. Ő még mindennek úgy tud örülni. Majd ha nagyobb lesz, hallgathatom úygis eleget, hogy másnak milye van, de msot még kár ezen rágódni. Amúgy emélkszem én rá nagyon jól, hogy milyen ez... Mi se voltunk gazdagok, amikor pici voltam. Az iskolában volt egy-két gyerek, akiknek pénzes szüleik voltak, és volt egy lány, akinek az anyja szinte feladatának érezte, hogy be is hozassa a gyerekével a méregdrága játékait. Volt neki egy bepisilős játékbabája, azt úgy de úgy szerettem volna én is... Sosem kaptam. Emlékszem, nagy divat volt a tetrisz és még nagyobb a game boy. Tetriszt kaptam, game boy-t nem, mert drága volt. Pedig igazából azt szerettem volna nagyon nagyon. Hát voltak ilyenek. Nem tudom, én megpróbálok majd mérlegelni, hogy mi az amit nagyon nagyon szeretne a gyerek, és azt megpróbálom megvenni, de akkor megpróbálom megértetni vele, hogy más, kisebb dolgokat esetleg nem kap majd meg. Azért az vígasztal, hogy mire ekkora lesz, már dolgozni fogok, valamennyivel több lesz a pénz, talán elik majd 1-2 drágább játékra.
2009. márc. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk hordozóján zsinórral van 3 színes plüssállatka. Imádja és órákat eljátszik velük.

Sajnos mi sem tudjuk megvenni neki a drága játékot, de mondok valamit.

Nagyszülőktől kapott drága cuccok nem is érdeklik. Egyszer megnézte aztán ott áll porosodik.

Tudod mivel játszik állandóan? FAKANÁL, pár színes műanyagpohár, imádja egymásba rakosgatni őket, műanyagtálak, amiket fakalállal püfölhet.

Szerinted mi min nőttünk fel? nem voltak elektromos Dzsippek meg ilyesmi, mégis határtalan boldog voltam mert anyuék leleményesen a semmiből is csináltak játékokat. kukoricacsuhéj baba stb...

Az a gyermek aki kevesebb játékkal játszik abbaól a kevésből próbálja kihozni a legtöbbet és sokkal értelmesebb lesz mintha nem tudna választani sok ezer drágaság közül.

2009. márc. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem se aggódj ezen. Az én kisfiamnak most tudod mi tetszett meg? A szatyor. Hát gondolj bele milyen érdekes hangja van, amikor belemarkol és rázogatja:-)
2009. márc. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Tudod, nem mindig a legdrágább, legmenőbb ruhát, játékot megkapó gyerekek a legboldogabbak. Nálunk 4 gyerek van. A nagyok már általános és középiskolások. Nekik már többször meg kell venni a drágább holmikat, de mivel már elég nagyok és tudnak rájuk vigyázni emellett nem is növik ki 2 hónap alatt, így néha ők megkapják. De a picinek én nagyon meggondolom, hogy mire adom ki a pénzt. Bizony, mi is használtan vettük a babakocsit, sok babaholmit kölcsön kaptunk. A kislányom ruháit általában az angol turiban veszem (sok, nálam sokkal gazdagabb ismerősömmel együtt). Hidd el, hogy ezeknek az őrült drága, ilyen-olyan készségfejlesztő csodajátékoknak csak a marketingje ilyen jó. Nem hiszem, ha egy baba nem játszik a legújabb Fisher Price meg mindenféle játékkal, az bármiről is lemarad. Sőt az ilyen gyerekek fantáziája általában sokkal jobb! Az én 6,5 hónapos kislányom mostanában legjobban a pet palackokkal, tv-távirányítóval, műanyag dobozkákkal szeret játszani... Nem azt mondom, hogy aki megteheti, ne vegyen ilyen játékokat, de ha te vele vagy, játszol vele, bármilyen egyszerű játékkal is, annál többet nem adhatsz a babádnak. Egyébként, ha kicsit kreatív vagy, akár te is tudsz készíteni neki mindenféle nagyon jó játékot, amit még esetleg a barátnőd babája is megirigyelne a kisfiadtól. Fel a fejjel! Ha gondolod, írj privit, szívesen adok ötleteket játékkészítéshez. egy volt óvónő
2009. márc. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
44%

az en fiamnak 1 jateka van, de az draga volt nagyon.

majd szepen lassan kap, inkabb keveset, de jókat, mint sok gagyit. ha eleg nagy lesz, hogy jatszon, ottlesz a sólisztgyurma, meg majd setalunk nagyokat, es netrol rendelek olcsóbban jót.

muszaj korbenezni nagyon, szerintem ez mar a terhesseg alatt kiderult, be lehet szerezni jó és olcsó jatekokat, ha eleg kitartóan vadászol..és kulonlegesek is lesznek (pl en angliabol rendeltem mellszivot meg legzesfigyelot, igy a fejenkent 35 ezer helyett megusztam fejenkent 12 ezerbol.. a ferjemnek vettem egy nagyon jó pluss allatkat ilyen nagyot, berregot, az volt 3 ezer forint, itthon 10 ezer forint lett volna.. ha a fiam pl legozni fog, sok kulfoldi oldal van, ahol nem dragak, vagy egyeb jatekok is olcsobbak, csak meg kell talalni..

amugy meg max nem eszek egy hetig, csak a gyereknek legyen meg.. marmint nem minden, nem kacat, hanem ami tenyleg jó neki)

2009. márc. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!