Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha babád csak kb 3-4 féle...

Ha babád csak kb 3-4 féle ételt szeret/eszik meg, akkor csak azokat csinálod, vagy próbálkozol mással is?

Figyelt kérdés

7,5 hós a fiam, a rizst cukkinival, borsóval vagy brokkolival meg husival nagyon szereti és eszi!E mellett a meggyet is megeszi krumplival, meg a krumpli főzeléket.

Miket csinálhatnék még neki?Ezek nagyon bejöttek, főleg a rizses dolgok, de ma pl krumplit adtam neki pari szósszal, husival, és az nagyon nem jött be.Holnap próbálkozok tökkel.

Mivel tehetném még színesebbé az ebédjeit?

Nem szeretném hétről hétre csak ugyan azokat adni...(brokkoli-rizs, borsó-rizs, meggy, krumpli...ez így elég egysíkú, vagy nem??)


2011. jún. 6. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem is 7,5 hónapos a fiam. Ő még rosszabb. Csak üveges babakaját eszik, de azt csak barack, alma, banán, rizs, hús, kombinációban. Semmi mást. A déligyümölcstől fáj a hasa, a paradicsomtól öklendezik, stb...

NEm túl változatos, de ez van. Nem tudok mást belekényszeríteni...

2011. jún. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tesómék kislánya a brokkolis bébikaját ette csak. De tényleg csak azt. Meg nagy ritkán egy-egy sütőtök is lecsúszott. De az otthoni brokkoli pl. már nem kellett neki. Küzdöttek vele egy ideig, aztán már ráhagyták. Utána sem lett egy nagy evő a gyerkőcből. De szépen nő és egészséges. És szerencsére nem zöldült meg. :)
2011. jún. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
7,5 hónaposan 3-4 féle étel az nagyon jó! Nem tudom, hova sietsz? :o)
2011. jún. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj emiatt. Kislányom egy időben , hetekig csak az alma-krumpli-gesztenye -hús párosítást volt hajlandó megenni. Kb. ilyen idősen, mint nálatok. Időnként azért próbálkoztam mással, volt h mindenhez raktam almát, még ha nem is illet hozzá és így szép lassan több félét is evett.Most 16 hónapos és nagyon jól eszik, ha már mondom neki, h megyünk enni, már a konyhában is van és szinte remeg a kajáért.Majd fog enni ne félj mást is.
2011. jún. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Na ez az, valahogy azt vettem észre, hogy ami zöld(van benne borsó,brokkoli) az nagyon csúszik neki...Mondjuk finom is, nem csodálom, hogy ízlik neki, csak hát nem valami változatos.

Délelőtt délután kap gyümit(alma, banán) vacsira egy kis tejpép+szopi, háát lehet akkor ez lesz még egy ideig....csak az az igazság, hogy mostanában ötletem sincs nagyon miket csinálhatnék még neki, nagyon lekorlátozódott az agyam ilyen téren :S

2011. jún. 6. 14:59
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. jún. 6. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!