Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1-3 éves gyermek étrendje? Te...

1-3 éves gyermek étrendje? Te így csinálod?

Figyelt kérdés
[link]
2011. júl. 30. 23:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem, szerintem ez egy idealizált étrend, egy minta gyerekhez, aki imád rágcsálni, kenyeret enni, meg szereti a mézet, nem tejallergiás. És megnézném én azt a gyereket aki vacsorára tökfőzeléket eszik husikával és még megeszik hozzá egy muffint is. Szóval szerintem egyáltalán nem egyénre szabott étrend ez, (az én 3 éves kisfiam sosem eszik pl. mézet mert egyszer látta a national geographich-on, hogy az a méhecskékből jön ki :) arról nem is beszélve, hogy akármennyire is igyekszik az ember finom ebédet készíteni az imádott gyermekének, nem hinném, hogy parajpuding készítésével bíbelődne, pláne ha még van másik egy vagy két más-más korú gyermeke és akkor még az éhes férjről nem is beszéltem...Szóval szerintem egy egy éves gyermek nyugodtan ehet már hasonló ételeket mint amilyet a család persze az állagát megváltoztatva és egyértelműen nem a túlfűszerezett, erős, vagy nagyon zsíros ételekről beszéltem. Szóval egy éves és három éves gyermek étrendje között is óriási szerintem a különbség. Pl. egyévesen emlékeim szerint reggelire még simán megették cumisüvegből reggelire a tejbegrízt az enyémek, aztán tíz óraira pl. egy banánt felkarikázva, aztán ebédre valamilyen tészta, vagy főzelék félét sajttal, husikával, tízóraira, őszibarack, vagy almapüré babapiskótával esetleg, de csak úgy üresen is, vacsorára meg szintén valami főzelék, de már feltét nélkül. Természetesen mindennap máshogy alakult nálunk, de rugalmasan kezeltem mindig is ezeket az étrend mintákat, még a két gyerekem ízlése is különböző volt azonos korban, arról nem is beszélve ahány család annyi főzési, étkezési szokás...De ötlet merítésnek jó lehet, na meg azért, hogy összevesd, hogy kb. mennyi gyümölcsfélét, főzelékfélét javasolt adni a gyerkőcnek...Ha követni szeretnéd, sok sikert, időt és kitartást kívánok neked! (Én sosem tudtam követni ezeket, kiborított, ha nem ették azt és olyan mennyiségben amit "előírtak", nem tett jót a nyugalmamnak, és egy idő után rá is jöttem, hogy semmi értelme egy vadidegen ember által összeállított étrendet követnem, hisz nem is ismeri az én gyermekem ízlését)
2011. júl. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
hát,végignéztem én is.tök jól leírta a dietetikus,de:20 hónapos a kisfiam,tej és tojásallergiás,így már elbuktunk egy csomó kaját.ha fejem tetejére állok,akkor sem eszi meg a kenyeret,reggelire nem hajlandó csak szójatejet inni.ha uzsonnára olyat enne,ami le van írva,akkor nem vacsorázna.a gyümölcsöt,husit meg nem szereti.na ebből állítana össze egy dietetikus egy heti menüt.ja és ha levest eszik,akkor már második féle nem kell neki.
2011. júl. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!