Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjemmel és 3 éves lányomma...

A férjemmel és 3 éves lányommal kiköltözünk Londonba, milyen esélyeink vannak? Milyen támogatásokat kaphatok, lakás támogatás, gyerekre? Munka az 90% hogy lesz

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez egy hivatalos oldal, itt sokmindent meg lehet találni, egyebet nem tudok segíteni, mert egyedülállóként jöttem ki és még nincs gyermekem: [link]
2011. jún. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez attól függ, mi a végzettségetek, van-e már munkátok. Mert amíg nem fizettek adót az angoloknak, addig nem fognak támogatást adni semmiben, és ez szerintem érthető.
2011. jún. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Remelem, hogy kapsz pozitivabb hozzaszolasokat is, akinek mar unalmas a sztorink, az ugorjon at. (Tobbszor leirtam mostanaban hasonlo kerdesnel.)

Szoval a lenyeg az, hogy mi ket gyermeket vallaltunk, amig ott eltunk. Az elso gyerek megszuletese utan kaptunk child tax creditet es child benefitet (utobbi a csaladi potlek). Ez alapban jar (bar azt hiszem, hogy iden korlatozast vezettek be a csp-re, a nagyon magas jovedelmuek nem kapnak). A child tax credit merteke fugg a gyerek eletkoratol, a jovedelmetektol es attol, hogy a gyerek veled van otthon, vagy jar oviba, vagy fogadsz-e hozza hivatasos bebiszittert. Az utobbi nem olcso, de az ovi sem, igy ezeknek a koltseget is visszateritik valamelyest.

Lakas tamogatas is letezik, ennek a megitelese nagyban attol fugg, hogy melyik reszen eltek. Az adott terulet onkormanyzatanak a honlapjan erdemes rakeresni. Mi ezt nem igenyeltuk, igy ebben nem tudok segiteni. De egy ismerosom 3 honapja igenyelte, megkaptak es nagyon hamar elbiraltak. De tenyleg kerulettol is fugg. Es eleg sok kitetel van, pl a ti nevetekben kell berelni a lakast hivatalosan is a tulajtol/ugynoksegtol. Ha mar ott vagytok, akkor nyilvan tudjatok, hogy ez sem egyszeru folyamat, eleg sok indulo kell hozza a kaucio miatt es sok helyen nem rajonganak a gyermekes berlokert, de ez masik tortenet. Mi privatban bereltunk lakast, nem volt hivatalos, igy viszont olcsobb is volt, mi nem akartuk a tamogatas miatt hivatalossa tenni.


Szoval: az elso gyerek megszuletese utan hamar benyujtottam a kerelmeket, mindent nagyon hamar megiteltek, utaltak, semmi gond nem volt. A masodik gyerek szuletese elott egy honappal hazakoltoztunk fel evre, termeszetesen mindent lemondtunk emiatt, jeleztuk, hogy megyunk majd vissza.

Ez meg is tortent mult ev szeptember vegen, oktober elejen benyujtottuk a kerelmeket es a mai napig nem kaptunk meg egy fillert sem. Decemberig azzal szorakoztak, hogy utolag kertek be olyan okmanyokat, amiket eredetileg nem is kertek (tehat nem hianypotlas volt), de ezt is ugy, hogy november vegen megkaptunk egy november elejen feldatumozott levelet a potlasigenyukrol, amit ket heten belul kellett volna visszakuldeni. Mivel erre nem voltunk kepesek, hiszen nem vagyunk idoutazok, igy a tudtunk nelkul toroltek az egesz kerelmet. Ezt is ugy tudtuk meg, hogy mi erdeklodtunk december elejen. Akkor ismet mindent bekuldtunk, azota varunk. Kethetente telefonalunk, kb soha semmit sem mondanak, csak annyit, hogy folyamatban van a dolog. Nemreg mar olyat is mondtak, hogy nem angol allampolgarsagu gyermek eseten fel ev az elbiralasi ido, addig ulhetnek rajta es most valoszinuleg ezt ki is fogjak hasznalni, mert sok rendelet megvaltozott, az uj kormany csokkentette a tamogatasok osszeget, igy mindenkit felulvizsgalnak, sok a munka. Ezt igazolja az is, hogy tobb kinti ismerosom szinten nem kap egy fillert sem meg, akiknek tavaly ev vegen, vagy iden ev elejen szuletett nem angol allampolgarsagu babaja. Es olyan ismerosom is van, aki eddig kapta, de most hirtelen leallitottak neki felulvizsgalatra hivatkozva, o sem kapott semmilyen tajekoztatast, csak telefonalt es a turelmet kertek. Ennyi.

A mi legvegso fel eves hataridonk epp ma jart le, kivancsi vagyok, hogy mi fog tortenni. (Az elso igenylestol szamitott mar regen lejart volna.)

Allitolag visszamenoleg fizetnek egyszerre, sot, talan meg pluszban harom honapot is. De en ebben nem bizok, nem is almodozom. Az egy dolog, hogy jarna, de en mar annak is orulnek, ha a tortenet vegere ernenk.


Sima tax creditet is kaphattok, ha alacsony a jovedelmetek.

Az elso valaszolo altal belinkelt oldalt tenyleg olvasgasd, ott megtudhatod az igenylesek menetet. A tax crediteseket es a benefiteseket is telefonon kell hivni, azutan kuldenek majd formanyomtatvanyt. A tax creditnel mar az elso telefonalas alkalmaval kerni fognak adatokat, Ni szamot, jelenlegi viszonylag pontos jovedelmet, ha jar a gyerek oviba, akkor annak a koltseget, megkerdezik, hogy hany orat dolgoztok egy heten, csaladi allapot, hasonlok. Ezek alapjan csinalnak egy elozetes kalkulaciot, megmondjak, hogy jogosultak vagytok-e, ha igen, akkor kb mennyire.

De van is erre egy kalkulator neten is, kiprobalhatod: [link]

2011. jún. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia.En is irtam mar hasonlo kerdesre valaszt.5 eve elek kint ott szultem.Na most lakas es council tax tamogatast addig NEM kapsz amig nincs egyeb nemu tamogatasod es nem is mindegyik landrord/agency engedi meg.Nem vegzettseg kerdese az egesz tamogatasi rendszer hanem kereset fuggo.(kiveve a CHB)Nem is adozas fuggo ugyanis sogornom nem dolgozott megis kapott heti 60font child tax creditet persze ez meg a megszoritasok elott volt.Amit nem tartok egyebkent jogosnak mert en aki befizetett x ezer osszegu adot kapni fogok (ha minden igaz egyszer /januarba kuldem be a papirt,semmi levelet nem kaptam/) heti 20fontot.Ja es miutan felhivod a benefites irodat be kell menjetek hogy leellenorizzek az adatokat(a sok csalas miatt).Van onkormanyzati lakas is de arra eveket kell varni.

a kalkulatorrol annyit hogy az uj rendszer miatt nem engedi megnezni ha nem vagy angol allampolgar.(van egy kerdes hogy te vagy a parod angol/ir allampolgar-e ha nem akkor sorry de nem tudod megnezni)

2011. jún. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja bocsi azt nem mondtam hogy a lakastamogatasos kalkulator nem enged tovabb.A child tax credites/benefites az enged.
2011. jún. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek aranyosak vagytok
2011. jún. 9. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!