Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Új lakás vásárlásához van...

Josefinho kérdése:

Új lakás vásárlásához van most valamilyen támogatás, amit lehet kérni?

Figyelt kérdés

Vagy csak egyszerűen forduljak hitelhez?

Egyetemista vagyok, szüleimmel szeretnénk venni egy lakást, s csupán érdeklődnék, hogy lehetséges e valamilyen támogatást igénybe venni, amit ugye nem kéne visszafizetni, vagy ez csak a családosoknak jár?


2010. aug. 16. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Már a családosoknak sem jár olyan támogatás, amit nem kell visszafizetni, megszűnt a szocpol is. Egyes önkormányzatok adhatnak támogatást, ha van erre keretük.


Jelenleg új lakás vásárlásra csak kamattámogatás létezik. Önerőt, vagy plusz ingatlan fedezetet kérnek a bankok a hitel mellé.

2010. aug. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.

Tehát, ha mondjuk én diák vagyok csak, tehát nincs keresetem, de van mondjuk 1 millió Ft-om, akkor is adnak támogatást, vagyis jobban mondva hitelt?

Ha az ingatlan mondjuk 4.7 millió Ft, tehát akkor kb még kell 4 millió Ft.

Így vajon ad valamelyik bank?

2010. aug. 16. 15:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Támogatás?

Egy vállveregetés és azt mondják:Hajrá:))

2010. aug. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem, az önerő, vagy a plusz ingatlan fedezet önmagában még nem elégséges feltétel a hitelhez, megfelelő jövedelemre is szükség van, ha pedig nincs, akkor szükséges egy olyan adóstárs, akinek van jövedelme( esetleg nyugdíja, egyéb bevétele). Nagyon bonyolult, összetett manapság a hitelezés, csak akkor tudok érdemben segíteni, ha konkrét elképzelésetek is van már és írsz privátban.


egy hiteltanácsadó

2010. aug. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!