Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gonosz szulok gyermeke...

A gonosz szulok gyermeke gonosz lesz?

Figyelt kérdés

De gondolok itt nem csak arra ha anyuka, apuka (ne adj Isten mindketto) gonosz, hanem arra is, ha durva mertekben onzo, lekezelo, ontelt, negativan kritikus, stb.


Az ilyen emberek a sajat hibaikkal tisztaban vannak es a gyermekek elott nem mutatjak ki ezeket, vagy nekik ez a teljesen termeszetes es belenevelik az utodokba is?

Ha egy gyermek mondjuk folyamatosan azt latja, hallgatja, hogy az edesanyja szerint az osszes ember hulye, csak o nem, akkor a gyermek is feltetlenul ezt fogja gondolni a vilagrol?

A kornyezetetekben lattok erre peldat, vagy eppen ellenpeldat?


Mert az mar ugye bizonyitott, hogy hatranyos helyzetu csaladbol szarmazo gyereknek nehezebb kitorni, kimozdulni, de nem lehetetlen, csak szukseg lehet kulso segitsegre is.

A nem tul okos (nem iskolazottsagra gondolok, hanem termeszetes eszessegre) szuloknek is lehet okos gyermekuk.


De mi van azzal, ha egy szulo egy rosszul ertelmezett vilagkepet nevel bele a gyerekbe? Abbol is ki lehet kerulni?


2011. jún. 7. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyban függ a gyermek lelki alkatától, hogy mennyire mérgezik meg, de nem tesz jót a gyereknek, az biztos.
2011. jún. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

hát hogyha a szülők a gyerekkel is gonoszak akkor az pont az ellenkezőjét fogja kiváltani belőle.

de nagyon nehéz abból kitörni amibe beleneveltek,ez tapasztalat,ki lehet épp...

ezek az emberek annyira nincsenek tisztában a hibáikkal,vagy ha mégis,akkor sem foglalkoznak vele

2011. jún. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerek utánoz. Azt csinálja, amit lát. Amit nagyrészt a szüleitől lát...
2011. jún. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a problémás gyerekek, rossz világképpel, innen is erednek.
2011. jún. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első években kialakul a személyiség,amit nagyban befolyásol a minta(szülők,közvetlen környezet))!Ezután az óvoda,iskola még sokat csiszol rajta.Egy valóban helytelen "útról" szerintem csak felnőttként,vagy már érett gondolkodással lehet letérni.
2011. jún. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen a környezetemben.

És igen és úgy látom,hogy ők is ilyenek lesznek.

Az apa is és az anya is olyan,hogy ők mindendt mindig jól tudnak,a tanárok is hülyék,mindig nekik van igazuk.A gyerekek detto.Ki ha én nem mindegyik,pedig a pici 3 év körüli és már rajta is látom ezt a viselkedést.Kedvenc mondataik a :"mit képzelnek ezek magukról,kinek gondolják ezek magukat" és az ehhez hasonló megnyilvánulásaik.És sajnos már a gyerekek is kezdik át venni.De nem éri fel ésszel,hogy már alig van aki szóba áll velük,ők úgy gondolják,hogy nekik van igazuk.

2011. jún. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Jövök ellenpéldának.

Az édesanyám igencsak fura világképpel rendelkezik - csak az a jó, amit ő mondd, és semmi más. Ehhez hozzájött a legjobb nevelési módszere: lelki zsarolás, stb.

Ez működött is, úgy 8 éves koromig, azóta csak sóhajtok, és épp az ellentéte vagyok annak a példának, amelyben felnőttem.

2011. jún. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hogy vannak ilyenek is, mint az előttem hozzászóló.De sajnos szerintem ezek a ritkább esetek. Én kifejezett gonosz szülőket nem ismerek, de látok olyat, hogy anyuka érkezik, sosem köszön, gyerek sem köszön (3 éves) és nem is mondja anyuka, hogy köszönjél kicsim. Nem gonosz, de elég rosszindulatú anyuka is és kislánya is.
2011. jún. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!