Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van valami megoldás kisfiam...

Van valami megoldás kisfiam kiálló fülére?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 éves eddig nem állt neki ki ennyire, de most néztem, sokat változott!Nagyon szép igyis, de az apukájának is kiáll és neki nagyon sok problémája volt emiatt és nem akarja, hogy a fiának is ez legyen!folyamatosan alvás közben visszahajlik neki, próbáltam igazgatni olyankor de semmi értelme..ha fordul egyet ugyanugy elnyomja!műtét fájdalmas lehet?mennyibe kerül? nem kérek lehurrogást, mert ha valakinek kiáll a füle tudja milyen problémák vannak vele!hozzátenném nem kicsit áll el neki, hanem hirtelen nagyon sokat változott.
2011. jún. 9. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
sajna ez genetika...műteni lehet, de szerintem most még tuti nem fogják megműteni, hiszen ez szépészeti beavatkozás....
2011. jún. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Nem olyan vészesek ezek a műtétek és nagyon szépen meg tudják csinálni.

Azt szokták javasolni, hogy még egészen fiatal korban csináltassák meg a gyereknek mivel ha elkezdődik az óvoda vagy az iskola akkor sokat csúfolhatják és már ez is maradandó lelki gondokat okozhat a gyereknél.

2011. jún. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy egyszerű kis plasztikai műtét.

Pont a múltkor volt vendég egy plasztikai sebész a tévében egy műsorban,és ő nyilatkozta,hogy igen gyakori vendég nála elálló fülű gyermek,és gond nélküli a gyógyulás.


Azt mesélte,hogy általában túl későn mennek,mert akkor jutnak el a műtétig,mire e gyermeknek óriási lelki problémát okoz,és olyankor már a gyerek kevésbé fél a műtéttől mint a szülő,mert már annyira akarja a javulást!


Szerintem nyugodtan csináltassátok meg.

Érdeklődjetek több helyen is,és utána döntsetek mind arról hogy mikor legyen a műtét mind pedig arról hogy melyik orvos csinálja.

2011. jún. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!szeretném ha meg lehetne műteni neki, mert amikor az apja mondja hogy mennyire utálta fiatalkorában a füleit, látom hogy titkon sajnálja a fiunkat.
2011. jún. 9. 11:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is mutet mert 1 evesen a porcok mar megkemenyednek. Kisfiam fulei is kialltak nagyon 5-6 honaposan es kaptam a korhazba egy sima sotetkek hajpantot meg repulok is voltak rajta, ezt kellett hordania. Alvaskor nem mertem raadni mert feltem felebred, letepi magarol, a nyakaba kot ki es megfullad. Pedig azt mondtak altassam ebbe, hogy ne tudja elaludni a fuleit, ne turodjenek vissza. De napkozben otthon hordtuk es telen a sapka alatt is, tavasszal fulvedokent szeles idokben. Teljesen hatra lapult a fule, csodasan rendbejott de a doki mondta, hogy szerencsere meg nem volt megkemenyedve a porc. 1 evesen mar kemeny ha jol tudom es vegleges. Azert kerdezz ra ha gondolod.
2011. jún. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én még tuti nem műttetném!

Még simán visszaállhat neki. Nem is tudom,hogy így megcsinálják-e,hogy még ennyire kicsi és sokat változik teste!

Barátnőmnek gyerekkorában iszonyatosan elállt. Most 28 éves és meg nem mondanád,hogy valaha hogy állt a füle! Szinte teljesen visszaállt!

2011. jún. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Megműtik simán ilyen pici korban is. Nem sokkal komolyabb, mint egy nyelvfék metszés. Mármint azt az én fiamnak valamiért nem csinálták meg nagyon kicsi korában, csak 9 hónaposan, de akkor már altatásban. Az sem volt egy nagy dolog, reggel bementünk a kórházba, délután már haza is mehettünk.

És tényleg nagyon sok kisgyereknek megcsinálják a fülét, minél kisebb korban, annál jobb. Ismerek olyan felnőttet, akinek kiskorában volt ilyen műtétje, ma már a helye sem látszik.

2011. jún. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mind a két kisfiamnak kiáll az egyik füle picit/örökölték.

A nagyobbik tavaly volt 6 éves,akkor ajánlotta fel az orvos,hogy "levarrja" neki,de még várni akarok vele.

Ha később őt zavarja,akkor 18 éves kora előtt elmegyünk a műtétre.

2011. jún. 10. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A fül fejlődése 5-6 éves korra fejeződik be. Tehát előbb nem műtik, de első osztályos korára, mire iskolába megy, már valószínű, megcsinálják. Én nagyon javaslom, mert én is nagyon sokat szenvedtem a füleim miatt gyerekkoromban. 1 éve megműtötték nekem is.
2011. júl. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!