Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha 5 éves munkaviszony áll...

Ha 5 éves munkaviszony áll fenn, és a munkáltató felmond, és ha elmegyek táppénzre pl 3 hónapig mert van rá lehetőség, jár e a végkielégítés ez után, vagy közben?

Figyelt kérdés
2009. jan. 6. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok,hogy táppénzen nem mondhat fel mert védett vagy.
2009. jan. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha úgy történik a dolog, hogy elküldenek, mert éppen dolgozom, de én 24 órán belül táppénzre megyek. Kell valamit aláírnom, ha vége a táppénznek akkor kapok végkielégítést?vagy már táppénz alatt?
2009. jan. 6. 15:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi történt egész pontosan? Sokat segítene ha leírnád! Már felmondtak neked?
2009. jan. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jelenleg 5 éves munkaviszony áll fenn.Van egy betegségem, ami miatt sokat hiányoztam a múlt évben, jelenleg is táppénzen vagyok, mert egy másik betegség miatt műtöttek.a cégnél januártól újra leépítések lesznek, és hát lehet hogy bele esek majd ha vissza megyek jövőhéten dolgozni.az érdekelne ha esetleg felmondanak majd, kell e aláírnom egyből, vagy ha aláírok akkor is elmehetek táppénzre, mer a betegségem miatt tartana az orvos. Az is érdekelne, hogy a végkielégítést az mikor kapnám meg, ha felmondanak, vagy ha letelik a táppénz?
2009. jan. 7. 08:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha most 15 napot meghaladóan voltál/vagy táppénzen akkor a munkába állást követő 15 napig, ha harminc napot meghaladóan, akkor 30 napig védett vagy, azaz nem mondhat fel.

Ha a munkaszerződésed lejártát követő 3 napon belül elmész táppénzre, akkor ún. passzív táppénzen vagy, kapsz pénzt, de a szolgálati időbe nem számít bele.

2009. jan. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha már megmondták nem tudsz táppénzre menni, főleg ha aláírod a papírt. Csak ahogy az előző hozzászóló is írta passzív táppénzre vagy jogosult, ami a mai törvények szerint 45 nap (nekem most telt ez le decemberben). Kapsz rá pénzt, és ebben az esetben kötelesek a végkielégítésedet odaadni. De ha rájönnek, hogy te kiszúrásból amikor megmondják gyorsba elmész táppénzre, még egy fegyelmit is kaphatsz és akkor végképp ugrik a végkielégítés. Menj vissza dolgozni, és ha úgy érzed, hogy gáz van ne várd, hogy elküldjenek, hanem gyere el gyorsan újra táppénzre és keress közben munkát.

Vagy, ha felmondanak, megkapod a végkielégítésedet + elvileg kapnod kell 30 nap felmondási időt, aminek a ledolgozásától el szoktak tekinteni, és erre a felmondási időre is kapsz még egy havi nettó munkabért. 3 munkanapon belül el tudsz jönni max. 45 nap passzív táppénzre, és ha közben nem találsz munkát, a passzív táppénz után jöhet a munkanélküli. Ez a folyamata. Most csináltam, csak szerencsére a munkanélkülire nem került sor, sikerült új munkát találnom. Szorítok!

Remélem nem kavartalak be, ha kérdésed van még szólj és akkor megbeszéljük egyenként a pontjait.

2009. jan. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!