Hogy jussak túl ezen?

Figyelt kérdés
A 16 hónapos kisfiammal vagyok itthon, és kicsit belefáradtam az egyforma napokba. Félreértés ne essék, imádom a kisfiamat, és nagyon szeretek vele lenni, játszótérre járni, sétálni, együtt játszani. De most a 3. napja, hogy nagyon rossz kedvem van, nem tudok örülni semminek, mintha elvesztettem volna az "életkedvemet". Fogalmam sincs, hogy ez mitől van, és mit tehetnék ellene. Ez nem jó így, szeretnék újra "önmagam" lenni, főleg a kisfiam miatt. Van esetleg valami recept nélkül kapható szer, ami segíthet? Ha ti is éltetek át ilyen napokat, hogyan sikerült túljutni rajta, milyen módszerrel?
2011. jún. 10. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam ilyen helyzetben, és nekem a következő segített:


Kicsit változtattunk a napirenden. Nem a játszótérre mentünk sétálni, hanem be a városba, meg néha elmentünk apa elé a munkahelyre és onnan együtt jöttünk haza kocsival, szóval nem csak a játszótér volt az úticél.

2011. jún. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Változtassatok kicsit az egyforma napokon, de az evés és alvás ideje maradjon meg. Beszélgessél más anyukákkal, néha próbáld meg 1-2 órára másra bízni a kicsit hogy fel tudjál töltekezni.
2011. jún. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is szoktam ilyet érezni. Nekem ilyenkor az segít, ha rábízom a fiam valakire. Ha csak 1-2 órára, az is valami. Ilyenkor viszont egyből elmegyek egyedül valahova, hogy kizökkenjek a mindennapokból. Fel a fejjel, és ne szégyelj segítséget kérni.
2011. jún. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amikor még csak ketten voltunk a nagyobbik fiammal, nekem az segített, mikor 1-1,5 éves korában elkezdtem aerobicozni járni egy edzőterembe. Ott volt gyerekmegőrző, tök jól eljátszott 1 órát a többi gyerekkel vagy ha nem voltak, akkor a lány, aki figyelt rájuk, csak vele foglalkozott.

Nekem az a heti 3x1 óra nagyon jót tett!

Sajnos, most már nem állunk úgy anyagilag, hogy havi 13ezret költsek erre, meg hát 2 gyerekkel már macerásabb is lenne.


Nincs kisgyerekes barátnőd, akivel tudnátok rendszeresen találkozni és a gyerekek játszhatnának egy kicsit, ti meg beszélgethetnétek 1-2 percet (talán)? :)))

2011. jún. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én pont ugyanígy jártam az én 16 hónapos kisfiammal. Nem változott semmi, hiába probáltam ki mindent. Azt hittem már megőrülök itthon. Aztán most gondoltam egyet és közöltem a munkahelyemen, hogy szeptembertől várjanak, megyek dolgozni! Kicsi fiam pedig megy a bölcsibe.
2011. jún. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én variálni szoktam a sétákat. Én igazán nem szeretek játszótérre járni, inkább erre-arra sétálunk. Nekem is 16 hós és sajna ugye ez az időszak nemsokár véget ér. Kell a változatosság!!! Most a biciklizésen gondokodom, hogy venni kellene rá egy gyerekülést és menni-menni.

Ha tudod valakire bízni, kicsit találkozhatsz is a régi barátnőkkel, vagy egy kis fodrász, kozmetika. Kényeztesd magad először, aztán jöhet a bogyó, de szerintem nem fog kelleni.

2011. jún. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!