Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 3 hónapja járok pszichológusho...

3 hónapja járok pszichológushoz, de pár hete úgy érzem nem jutunk semmire, nem tudom van-e értelme tovább járni hozzá. Közben tudom, hogy szükségem van rá, de nem tudom hogy jussak túl ezen az elbizonytalanodáson. Milyen ötletetek lenne?

Figyelt kérdés
Azt kérlek ne írjátok, hogy hülyeség a pszichológus, mert évekig én sem szántam rá magam, de aztán volt egy pont amikor úgy éreztem, hogy muszáj elmenni valakihez, mert egyedül nem tudom megoldani a gondjaimat. Persze a barátaimmal sok dolgot meg tudok beszélni, de egyrészt ők nem szakemberek, másrészt pedig az egyik problémám pont az, hogy a munkámon kívül nagyon nehezen létesítek bármilyen kapcsolatot is.
2009. júl. 6. 22:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon jo, hogy felismerted, hogy segitsegre van szukseged ez mar fel siker.

Vannak idoszakok amikor egy helyben topogsz, de igazabol ez nem a pszihologus hibaja, hanem meg Te nem jutottal tovabb. Ne idegeskedj,meg lesz az eredmenye csak tarts ki!!!!!!!

2009. júl. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
A pszichológus nem adhat tanácsot, és nem is ad. Neki az a dolga, hogy Téged rávezessen, és magadtól jöjjél rá, mi a gond. Ebben segít neked?
2009. júl. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen, segít felsimerni, hol hol vannak az összefüggések és amellett, hogy sokat bezsélgetünk a miértekről, ötleteket is ad, hogy hogyan tudnék változtatni. Nem is az ő hibájának tartom, hogy úgy érzem egy helyben toporgok, inkább csak magamban bizonytalodtam el, hogy lesz-e elég erőm a változtatáshoz. Abban biztos vagyok, hogyha pszichológus, akkor a számomra legjobbat találtam meg és abban egy percig sem gondolkodom, hogy máshoz menni.
2009. júl. 6. 23:01
 4/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat a sok elgépelésért, most vettem ki a kontaktlencsémet, anélkül meg elég vakegér vagyok:)
2009. júl. 6. 23:02
 5/15 anonim ***** válasza:
68%

A 2. vagyok ismét. Akkor végül is jó úton jársz, csak a döntéshez még nem érkezett el az idő. Nem tudom, miről van szó, de gondolom, nagyobb horderejű a dolog. Légy türelmes, de tűzz ki magadnak egy határidőt, hogy addig döntésre jutsz, hogyan tovább!!!


U.i: Én is egy vakegér vagyok k.lencse nélkül :))))

2009. júl. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Depresszió, szociális fóbia és egy nagyon elhúzódó gyász - ennyi az alap, egy csomó "aprósággal" körítve még.

Köszi az eddigi válaszokat, minden normális véleménynek örülök, nem tudom még hogy mi vihet előre és hátha másnak is segítenek a válaszok.

2009. júl. 6. 23:06
 7/15 anonim ***** válasza:
Ismét én. Egy hobbi is nagyon be tudna segíteni, ami leköt. A gyászról... Nekem tíz évembe telt, mire apukámat el tudtam engedni. De a mai napig érzem, hogy itt van velem, tehát a gyász érzése átment valami egész másba.. Ezt fel kell dolgozni, ki így, ki úgy tudja csak. Kívánom a legjobbakat Neked!
2009. júl. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Szia! Egyrészt nagyon jó hogy felismerted hogy szükséged van rá. Arra hogy nem juttok tovább annyit mondok, hogy én is járok pszihológushoz fél éve. Mondjuk ő nekem a fogyásban is segít eredetileg ezért mentem mert ő ilyen szakember. A lényeg, hogy én egy jó ideig úgy voltam vele, h ő a dietetikusom. De egy hónapja feltűnt, h anélkül h észrevettem volna átment pszihologusba és úgy kezel engem. Úgyhogy közel sem biztos h nem juttok 1ről a 2re, csak lehet h nem veszed észre, de közben nagyon is haladtok. Úgyhogy mindenképp járj hozzá tovább és akár ezt el is mondhatod neki. Egészen nyugodtan. Azért van h megoszd vele a gondjaid és ő segítsen. Remélem tudtam segíteni.
2009. júl. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Reggel óta azon gondolkodom lemondjam-e a mai találkozónkat... Nagyon nem tudom mit csináljak, még átgondolom, van időm.
2009. júl. 7. 11:52
 10/15 anonim ***** válasza:
Elso vagyok! Lemondtad? Remelem elmentel!? :)
2009. júl. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!