Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet később gyerekünk?

Lehet később gyerekünk?

Figyelt kérdés

Páromnak nulla rh pozitív a vércsoportja, nekem nulla rh negatív. Így ha jól tudom vérösszeférhetetlenségünk van, vagy vmi ilyesmi. Ebből lehet gyerek?

mert anyumék úgy voltak, hogy anyumnak nulla rh pozitív a vére, apumnak nulla rh negatív. én elsőre összejöttem nekik de anyumnak volt további 3vetélése(bár nem bizonyították be, hogy a vér miatt volt, mert voltak komplikációk a szülésnél).

Szóval maga a kérdés az, hogy lehet e ebből probléma a gyerek vállalásnál?


2011. jún. 14. 22:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint az első gyerek esetében nem okoz problémát. Ma már a szülés után azonnal adnak egy injekciót,és akkor a többi terhességgel sem lesz probléma.
2011. jún. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Lehet probléma, de manapság van rá mód, és lehetnek egészséges babáitok.
2011. jún. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

[link]


Az Rh-összeférhetetlenségből adódó magzati ártalom megelőzhető! A módszer igen egyszerű: Minden Rh-negatív nőnek egy Rh-ellenanyagot tartalmazó injekciót kell megkapnia, első terhessége után 1-2 nappal, még mielőtt a saját ellenanyagtermelése megindulna. (Terhességről, nem szülésről van szó! Az abortusz folyamán - akár spontán, vagy művi vetélés - az ellenanyagtermelés ugyanúgy beindul, mint a szülésnél.) A beadott ellenanyag viszont nem csak a magzatból az anyába jutott vörösvérsejteket pusztítja el, hanem megakadályozza azt is, hogy az anya szervezete ellenanyagot termeljen. Fontos, hogy minden Rh-negatív lány tudjon erről, még az első terhessége előtt! (Ehhez ismernie kell a saját vércsoportját.) Az injekció minden szülészeti osztályon hozzáférhető, és kötelezően beadandó - természetesen ingyen.

2011. jún. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Szóval:)

Ha én gyereket akarok 1éven belül akkor be kell mennem a kórházba és kérni az injekciót? Vagy elég akkor is ha megtudom, hogy terhes vagyok? Mondjuk úgy értelmezem, hogy előtte.

és köszönöm szépen a válaszokat:)

2011. jún. 14. 22:52
 5/15 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Ha jól értem, akkor szülés után kell a szuri. :-)

De ha már van nőgyógyászod akinél sejted hogy szülnél, akkor beszélj vele hogy megnyugtasson.

2011. jún. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Amit bemásoltam abban azért írja hogy terhesség és nem csak annyi hogy szülés után 1-2 nappal kell, mert pl. egy spontán vetélés vagy abortusz után is kell kapni. Tehát jó lenne ha a kezdetektől figyelve lenne a terhességed, hogy ha véletlenül vetélés lenne a vége, akkor megkapd.
2011. jún. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Itt jobban le van írva:

[link]


Manapság azonban már kellő körültekintés esetén (ezért adnak papírt már az első terhességi vérvizsgálatnál a vércsoportunkról), ha felmerül az Rh összeférhetetlenség, szülés, terhesség-megszakítás, genetikai vizsgálat után az anyának 72 órán belül kötelező az ellenanyag-termelést kivédő injekciót (anti-D injekció) adni, amely ingyenes. Így a későbbi terhességeknél sem lesz gond. Ezért ne vegye el senki kedvét a gyermekvállalástól, ha érintett, csak fontos, hogy erről minden Rh negatív nő tudjon!

2011. jún. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Még nem most akarok babát, csak jövőre de párom megijesztett, hogy nem lehet babánk. mondom miért nem? Azt mondta, hogy majd elmondja 1x.

Ma meg beszélgetünk telefonon és rákérdeztem, hogy milyen a vére? csak úgy hülyeségből. Mondja én meg mondom, hogy akkor összeférhetetlenség van köztünk:(egyből, hogy akkor nem lehet gyerek meg így meg úgy. de akkor lehet és lesz is:)

2011. jún. 14. 23:06
 9/15 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Nyugtasd meg, dugd az orra alá a cikkeket, vidd el a nődokihoz.
2011. jún. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szülés után adnak szurit, én is úgy tudom. Manapság már szinte nincs akadály.
2011. jún. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!