Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy egyre később akarnak gyereket a fiatalok?

Figyelt kérdés

Teljesen megértem őket mivel én is fiatal vagyok. Legpontosabban annak volt igaza aki 1:15-kor volt.

Először egy biztos anyagi háttér kell és nem albérletbe kell a gyerek. Felelőtlen az aki a semmire vállal gyereket.



[link]


2011. szept. 19. 18:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%

Ez mind szép, de a férfiak korán halnak, a legtöbben fel sem tudják nevelni a gyerekeket.

Még egyetemre jártam amikor apu meghalt.

Nem jó ez a tendencia, hogy későn szülnek. Szülpés után mindenki veszít a lendületéből, erejéből, 40 től felfelé meg rohamosan romlik az egészség.

2011. szept. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Arról nem is beszélve, hogy milyen jó, ha egy gyereknek nagyszülei (netán dédszülei) is vannak. És a felnőtteknek is jó érzés, ha unokáik lehetnek.


Persze teljesen nincstelen házaspárnak tényleg kockázatos gyereket vállalni, de aki arra vár, hogy anayagilag minden rendben legyen, annak lehet, hogy sosem lesz gyereke.

2011. szept. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem jó,de ez van.Inkább mint hogy nyomorban nöljön fel az a kölyök!Ahogy írod,felelőtlen az az ember aki semmire vállal gyereket!
2011. szept. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
De miért érné meg frissen végzetten, semmi anyagi háttérrel családot alapítani. Ez olyan lenne mint egy autó hitel. Autót akarok venni de nincs rá pénzem akkor hitelt veszek fel. (Eben az esetben nincs lakásom a gyereknek, utcára kerülhetek. Nincs tartalékom.) HA valami miatt nem tudom fizetni akkor sz*rba kerülök. (Úgy mint az életben, nem lesz mit enni). Viszont ha nem hitelre veszem meg hanem saját pénzből akkor nem lesz akkor baj. (Ebben az esetben van elég pénzem 3-4 hónapra ha elvesztem az állásom. Ennyi idő alatt lehet találni munkát egy jobb szakmában. Persze ma már nem könnyű munkát találni így tartalék nélkül még rosszabb)
2011. szept. 19. 18:56
 5/18 A kérdező kommentje:

A válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:38 nak ment.


Plusz ha átlagban egy férfi 35 évesen vállalna gyereket akkor 30-35 éves koráig tudná "Nevelni". A férfiak átlag életkora 65-70 év.

2011. szept. 19. 18:58
 6/18 A kérdező kommentje:

"Persze teljesen nincstelen házaspárnak tényleg kockázatos gyereket vállalni, de aki arra vár, hogy anayagilag minden rendben legyen, annak lehet, hogy sosem lesz gyereke."


De teljes mértékben felelőtlenség így gyereket vállalni. Aztán az jön, hogy éheznek mert nincs pénz és a semmire vállalnak gyereket. Utánna meg elveszik tőlük.

2011. szept. 19. 18:59
 7/18 anonim ***** válasza:
66%

Társadalomtudományi szempontból Magyarország korfája hasonló, mint Németországé, szóval itt nem az a helyzet, hogy olyan szinten bizonytalan lenne a gyermekvállalás, azért mégsem vagyunk egy Tanzánia, vagy Brazília. Jelen körülmények között két megoldás lehetséges :

- Bevándoroltatás, aktív keresők juttatása a magyar piacra

- A nyugdíjkorhatár brutális mértékű emelése

Ha lesz ami lesz, akkor 20-30 év és teljes gazdasági csőd.

2011. szept. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább ott látom a problémát, hogy a fiataloknak nincs jövőképük, hiányzik a biztonság érzése.

Amikor a szüleink minket vállaltak, tudták, hogy mehetnek dolgozni, lesz, van munkahely, előbb-utóbb lesz lakás is, van hova, mire gyereket vállalni. Sokunk szülei kezdték hitellel, de tudták, hogy vissza tudják majd fizetni.

Manapság jó esetben 21-22 évesen kikerülnek a suliból, de a nagy többség még későbben, kevés a munkahely, esély sincs saját lakáshoz jutni, elkezdeni gyűjtögetni, takarékoskodni, önálló életbe kezdeni.

Ha pedig megvan a gyerek, akkor az anyuka minél kevesebbet maradjon otthon, retteg, hogy mikor megy csődbe a cég, ha 3 éves lesz a gyerek, kirúgják-e. Ha nincs közeli mozgósítható nagyszülő, akkor azért retteg, nehogy beteg legyen a gyerek, mert a táppénz nagyon kevés, és nehogy amiatt rúgják ki. Bölcsibe adni szinte esélytelen. A mi Budapest közeli kisvárosunkban a 20 férőhelyes bölcsibe 26 gyereket vettek fel. Nem is csodálom, hogy ennyire kitolódott a gyerekvállalás.

2011. szept. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerintem azért is kitolódott egyeseknél, mert nem találnak párt. 30-35 évesek és nincs párjuk. Pár nélkül, csak önmagának nem vállal senki.
2011. szept. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
szerintem az is közrejátszik, hogy a fiataloknak később nő be a feje lágya és később is öregszik el. Hasonlítsatok össze egy mostani 50 évest és egy öreganyánk beli 50 évest. Ég és föld a különbség. A fiatal férfiaknál már nincs sorkötelezettség, nem érnek meg agyilag és szellemileg a családalapításra 22-23 évesen.
2011. szept. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!