Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Se-gítenétek nekem egy levelet...

Se-gítenétek nekem egy levelet fogalmazni a munkáltatónak? Helyzet a következő:

Figyelt kérdés

Gyedem lejár hamarosan,de kaptam egy "fülest" hogy kifizettethetem a bent maradt szabikat. Nem tudom mennyi szabit lehet . Szeptemberben születik a kistesó,úgy tudom, újból elmehetek t.gyás-ra,azt a papírt sem tudom,majd ki intézi (a megadott cím,vagy egyből az oep-nek küldjem?)


Ahol dolgoztam,azt a részleget megszüntették,csak egy levél címet hagytak.


Remélem érthető voltam.

Ja,és a "se-gítenétek" azért van így írva,mert másképp a rendszer nem engedi feltenni a "kérdést"


2011. jún. 15. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
A szabikat biztos, hogy nem fogják kifizetni, mert az törvényellenes! Egy eset kivétel, ha a cég teljesen megszűnik. Ha letelik a következő babával is a Gyed, visszamész, akkor kiadják egyben, de kifizetni nem fogják egyben.
2011. jún. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon jól mondja az első. Épp előbb válaszoltam egy ugyanilyen kérdésre. Mondd meg annak, akitől a "fülest" kaptad, hogy ne beszéljen hülyeséget.


Munka Törvénykönyve: Munka törvénykönyve:136. § (1) A munkavállaló munkaviszonya megszűnésekor, illetőleg sorkatonai vagy polgári szolgálatra történő behívásakor, ha a munkáltatónál eltöltött idővel arányos szabadságot nem kapta meg, azt pénzben kell megváltani. Egyéb esetben a szabadságot pénzben megváltani nem lehet; ettől érvényesen eltérni nem lehet.


Állami szervnél dolgozom, cégek munkaügyi dolgait ellenőrzöm.

2011. jún. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért nem veszed ki a szabikat a gyed lejárta után?

Sokkal egyszerűbb, és szabályos is.

Aztán majd megkezded a tgyást.


Ezt megteheted nyugodtan.

2011. jún. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hogy miért nem veszem ki a szabikat a gyed lejárta után?- úgy érted kifizetik? Mert nekem ez lenne a "cél": gyed után szabi,majd t.gyás. De nem tudom,hogy "kezdjek hozzá".

A megadott elérhetőségen tudnék utána érdeklődni,de azt sem tudom,hogy fogalmazzam meg a levelet... Elég sok nyűgünk van,és nem kattog a bukóm rendesen.

2011. jún. 15. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!