Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jövő nyáron vissza szeretnék...

Jövő nyáron vissza szeretnék menni dolgozni. Mennyivel előtte célszerű jelezni a munkáltatónak? Akkor 2 éves lesz a kislányom.

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:
30 nappal előtte vagy köteles bejelenteni, hogy vissza szeretnél menni (érdemes tértivevényes levélben közölni ezt a szándékodat, hogy utána ebből ne legyen probléma), ha jó a kapcsolat, akkor természetesen előtte érdemes bemenni személyesen és megbeszélni ezt velük.
2011. jún. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha egyértelműen megvan a helyed, ahová visszavesznek, akkor nem kell kapkodni. Lásd. első válasz.

Nálam ez nem ilyen egyértelmű dolog, így legalább fél évvel előbb fogom nekik jelezni, hogy mikortól számítsanak rám.

2011. jún. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Általában minél magasabb, komolyabb pozícióban vagy annál korábban érdemes jelezni de törvény szerint 30 nappal előtte írásban kell jelezni.

Nem baj ha már jó előre szólsz, de arra vigyázz, hogy ha levélben leírsz egy dátumot azon a napon köteles is vagy munkába állni, úgyhogy jól gondold azért át.


Előtte ki kell venni a szabikat amik előző év(ek) alatt felhalmozódott/tak és utána kezded a tényleges munkát. Először célszerű kikérni, hogy hány nap szabid van, nekem egy 66 nap és én úgy csináltam hogy tudom ,hogy 2012 január elején akarok munkába állni onnan visszaszámoltam a 66 munkanapot és így szeptember 28-ára jött ki. Tehát hivatalosan innentől vagyok állományban (bár szabin leszek januárig). Még ugyan van fél év, de a HR osztállyal már felvettem a kapcsolatot, bejelentettem, hogy megyek, magánbölcsit is elintéztem januártól, úgyhogy szépen elterveztem mindent.

2011. jún. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!