Mi ez a tejpép mánia?

Figyelt kérdés
Egyesek büszkélkednek,hogy ők szoptatnak, nem adnak tápszert, hanem tejpépet. Teljesen ugyanaz, mint a tápszer, csak sűrűbb és jobban hangzik. Mostanában ez mindenki mániája?! Nem azt mondom, hogy rossz a tápszer, ugyanúgy fel lehet rajta nőni, mint tejen, de minden második válaszban szerepel a tejpép.
2009. márc. 22. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Most lehet, hogy ez gáz, de 5 hónapos a fiam (még szoptatok) és fogalmam sincs róla, hogy mi az a tejpép. Szóval nem hiszem, hogy mánia lenne. Én más anyukáktól sem hallottam erről a tejpépről...majd utána nézek, hogy mi is ez pontosan.
2009. márc. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Hát, igen. Sok szoptató anyuka is kipróbálja,mert úgy gondolja, hogy akkor a babája majd nem fog éjjel felébredni. A baráti körömben is többen megpróbálták, de hatalmasat csalódtak, mert a babájuk még többször felébredt éjszaka, most nem az éhségtől, hanem a szomjúságtól:))) A másik pedig az, hogy sokan tényleg nem tudják, hogy ez is tápszer..én nem szeretem, nem is adtam a gyerekeimnek és a picink se adom..így is fel fog nőni. Egyébként én még a Sinlackal vagyok így. Persze, ha valaki adja, az az ő dolga...én nem adom egyiket se.
2009. márc. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze ha van elég teje valakinek akkor persze ne adjon semmi mást a babának.És mi van azokkal akiknek nincs elég tejük??? Én adtam mind a kettónek és imádták.Miért szerethették? Azért mert izesített. kostoltátok már a tápszert?Szörnyű ize van.Ja és azt se felejtsük el, hogy ha tápszert adsz a babának akkor a cumisüvegből könnyebben jön mint ha szopiznia kellene ez viszont oda vezethet, hogy majd nem akar szopizni.A tejpépet viszont kanállal adod ez a veszély nem áll fenn.
2009. márc. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Én is pont ezért nem adtam még soha tejpépet babámnak, bár már 9 hós, mert szépen szopik, és már szépen eszik minden mást is. A tejpép 30-50%-ban tápszer alapu. A dokinéni sem ajánlotta, azt mondta annyi mást adhatok neki...
2009. márc. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Örülök a válaszoknak. Jó, hogy nem csak én gondolom úgy, hogy kihagyható az életéből. Amúgy meg ha kevés a tej, akkor már más is adható neki, nem csak tejpép, mert ha jól tudom az is csak 4 hónapos kortól adható. Nekem sem ajánlotta sem védőnő, sem doki.
2009. márc. 22. 18:59
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Az én babóm lassan 5 hónapos.Kb 3 hete kap pótlásként gyümit és tejpépet.Nekem mind a védőnő;mind a dokinéni ezt javasolta.Ugyanis hiába van tejem,ha lusta az egészet kiszopizni...látom rajta hogy éhes még.Így meg hogy tízóraira gyümölcsöt uzsonnára tejpépet kap..többit meg szopizik jobban jóllakik.

Mindenkinek szíve joga azt adni a babájának amit jónak lát.Én ezt láttam jónak....nem kell ezt rögtön "mániának"nyilvánítani :-)

2009. márc. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Hát nálunk a védőnő szinte kötelezően ezt ajánlotta első "szilárd" ételnek. Még jó, hogy kicsit beelőztük az almával :D Amúgy az én fiam nem is szerette a tejpépet. Por íze van. Nagyon ritkán kapott. Mondjuk nekem bajom nincs vele, de a fiam csak úgy ette meg, ha volt benne valami igazi kaja is, reszelt alma, barack püré vagy ilyesmi.
2009. márc. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk önmagában a gyümölcs nem elég,szerintem semmi baj a tejpéppel,persze lányom tápszeres elejétől,így most a tejpép napi 2x megy,mert most meg a fogzás miatt nem akar annyi tápszert elfogadni.Persze eszik sokminden mást is. De ha valaki babája még kisebb(mi 8 hós)és van anyatej,akkor az az elsődleges,és a legjobb.
2009. márc. 23. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!