Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őssejt-levétel etikai problémá...

Őssejt-levétel etikai problémával?

Figyelt kérdés
Első gyermekemnél még nem álltunk úgy anyagilag, illetve kicsit félreértelmeztem az anyagi vonzatát a tárolásnak. Most, a második házasságomban, ahol babát várok, már megengedhetnénk magunknak, de közben nagyon rosszul is érzem magam. Mi van, ha a nagy lesz beteg, és rajta nem lehet segíteni, de "bezzeg" a kicsinek van köldökzsinórvér levéve? Amúgy teljesen épeszű vagyok, de olyan hülye érzésem van ebben az ügyben. Ebben szabad "igazságosnak" lenni, vagy badarság?
2011. jún. 19. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Saját őssejt semmire nem jó. Eleve tesónak, családtagnak teteted el. Legalábbis az orvostudomány mai állása szerint, ha alkalmaznak is őssejtbeültetést, az nagyon-nagyon ritkán saját őssejt. Általában testvérét, mondjuk ők nem édestestvérek így még tesónak sem biztos hogy jó lesz.

De ha levetetted volna, nem tudom mekkora a nagyobb, kb 3-4 éves koráig azt hiszem 15 kg-ig használható fel, ha a maximális adagot sikerül levenni, de ez is ritkán sikerül.

Ha elmúlt a nagy tesó ennyi idős illetve nehezebb, akkor már kifutott az őssejt felhasználásból. Nem lehetne felhasználni nála semmiképp. Még a ma alkalmazott terápiáknál sem.

Később meg ha esetleg valódi gyógyításra használják, akkor úgy lesz, mint ma Kínában, hogy gyűjtik és bárki kaphat belőle. Hiszen akiket kihordanak, ők sem saját őssejtet kapnak, hanem az ott tárolt őssejtekből és annyit amennyi szükséges. úgyhogy kicsit se foglalkozz ezzel.

Vetesd le ha úgy érzed, de egyébként felesleges, mert nem jó semmire.

2011. jún. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy az őssejtet nem csak annál lehet "bevetni" akitől levették hanem a közvetlen genetikai kapcsolatban álló rokonnál is (tehát testvér,szülő stb.)
2011. jún. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja és valóban azt kifelejtettem, hogy őssejtet bármikor tudnak levenni, mert a csontvelőben van. Úgyhogy a nagyobbat sem kell féltened, hogy erről lemaradt.

Sőt ma leginkább azt alkalmazzák, a csontvelőből nyert őssejteket.

2011. jún. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ma Mo-n az újszülöttől levett őssejteket csak a tulajdonosa kaphatja vissza az érvényes szabályok szerint. De csak 15 kg-ig, ahogy írták is. ha ilyen kis korban jön elő valami, az viszont tuti veleszületett, tehát úgysem fog segíteni.

Nem csak Kínában, Mo-n is vagy saját őssejtet szaporítanak és azt adják vissza, vagy rokonét vagy külföldi sejtbankból hozatnak megfelelőt (mindet fedezi a tb egyébként)

2011. jún. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyiknek sem vettem le.

Egyrészt a bezzeg dolog miatt, másrészt dárga, harmadrészt anygon kevés dologora használható és tárolás 20 év múlva-ki tudja??

2011. jún. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Minket az első babánál az orvosunk beszélt le róla. Most várjuk a másodikat (két év lesz közöttük), és most levetetjük, nem hagytuk magunkat lebeszélni. Mivel testvérekről van szó, így könnyen lehet, hogy (soha ne legyen rá szükség!!!) az első babánál is fel tudjuk használni a második babától levett őssejtet. Nem én találtam ki, szakemberek mondták.

Ráadásul azért sem gondolkoznék a helyedben, mert, hogy éreznéd magad, ha szükség lenne rá, és azért nem őriztettétek, mert az első babánál még nem engedhettétek meg magatoknak. Nyugodtan vetesd le, ezzel rosszat nem teszel!

Az meg, hogy most még kevés betegség gyógyítható vele nem jelenti azt, hogy 10 év múlva nem fog bővülni a felhasználható lehetőségek köre. Ha soha nem lesz rá szükség, az lesz a legjobb! Akkor sem fogom kidobott pénznek érezni, hisz ez olyan, mint egy biztosítás. Azért fizetem, hogy ha bekövetkezik a baj, legyen mihez nyúlni, de nyilván annak örülnék a legjobban, ha fizetném, de soha nem kellene használnom.

2011. jún. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megfontolom őket.
2011. jún. 19. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!