Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív gyerekek szülei!...

Hiperaktív gyerekek szülei! Úgy érzitek kaptok megfelelő segítséget a gyermeketek problémájához, vagy magatokra hagyottnak érzitek magatokat a problémával?

Figyelt kérdés

Család,szakemberek,pedagógusok hozzáállása...

Mennyit költötök a gyermek fejlesztésére havonta?

Mi okozza a legnagyobb nehézségeket?


2011. okt. 16. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Olvastam, hogy külföldön tanulmányok vannak arra, hogy a hiperaktivitást a helytelen táplálkozás okozza, konkrétan hogy a gyerek összeeszik minden szemetet.

Ne adj neki semmi műanyagot, semmi olyan ételt, amiben adalék, színezőanyag, ízfokozó, állományjavító- vagy növelő stb. van. Nehéz meló, mert szinte mindenben vannak ilyen anyagok és pl. a kedvenc csokit vagy üdítőt vagy májkrémet el kell venni tőle, de szerintem megéri.

2011. okt. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

IGEN!!

Fiam 6 éve (akkor kapott kódot) hiperaktív, 3 évig járt a nev tan-ba mozgésterápiára INGYEN

a suliban is kap feljlesztést 7-es koráig biztosan (akkor kell megint menni felülviszgálatr, idén tavasszal voltunk, most ötödikes)

Igazság szerint ha akartam volna, már leveszik róla kódot, de én inább hanygtam. Emellet féláron eszik és ingyen kapja könyveket.


Első, másodikban logopédushoz is járt.


Amúgy már nem nagyon van vele gond, egy tök átlagos 11 éves kicsit több mozgásra van szüksége éa sokat beszél,ennyi, de nagyon jó esze van

2011. okt. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Viselkedésproblémája régebben sem volt?
2011. okt. 19. 20:56
 4/4 anonim válasza:

Nekem is hiperaktív a kislányom.Nekem semmilyen káros kajákról nem beszélt az orvos sem,és senki azok közül akik vizsgálták a gyereket.Bár hallottam vmi ilyesmiről.Nekem azt mondták a terhességre vezethető vissza hogy ez az egész,mivel nagyon problémás volt a terhességem(rengeteg lelki trauma ért stb....)

Speciális iskolába járunk 1.osztály 2.féléve óta.

Itt gyógypedagógusok,pszichiáterek stb.foglalkozik minden gyerekkel.Néha úgy érzem az osztályfőnök türelmetlenné válik,ha pl.rosszabb napja van a gyereknek és több a gond vele.Szoktunk járni pszichiáterhez is,aki nagyon aranyos,és mindig meghallgatja minden gondomat a gyerekről,és tanácsot ad.

Amúgy nincs vele semmi komolyabb gond,annyi hogy nagyon mozgékony,sokat beszél stb.De ezek ugye mind-mind a hiperaktívitás tünetei.

Nekünk is van kódunk,én se vetetem le amíg nem muszáj,mert így legalább azt a kevés támogatást és kedvezményt igénybe tudjuk venni.Ennyi sztem minimum jár.

2011. okt. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!