Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi szabadság jár majd, ha...

Mennyi szabadság jár majd, ha GYED után visszamegyek dolgozni? És ha GYES után? Rögtön ki kell venni vagy kifizetik?

Figyelt kérdés
2005 júniusától dolgozom ennél a cégnél. A kisfiam 2010. június 26-án született, én június 24-én még dolgoztam. Ha letelik a 2 év GYED visszamennék dolgozni. Még 2009-ről is van szabadságom, gondolom ez is hozzájön.
2011. jún. 20. 08:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha megbeszéled, akkor ki tudod venni. Ki nem fizetik, mert szabadságot csak akkor lehet megváltani (kifizetni), ha megszűnik a munkaviszonyod, és időarányosan maradt benn valamennyi.


Mt. 131. § (1) Az alapszabadság mértéke húsz munkanap.


(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabadság a munkavállaló


a) huszonötödik életévétől huszonegy;


b) huszonnyolcadik életévétől huszonkettő;


c) harmincegyedik életévétől huszonhárom;


d) harmincharmadik életévétől huszonnégy;


e) harmincötödik életévétől huszonöt;


f) harminchetedik életévétől huszonhat;


g) harminckilencedik életévétől huszonhét;


h) negyvenegyedik életévétől huszonnyolc;


i) negyvenharmadik életévétől huszonkilenc;


j) negyvenötödik életévétől harminc


munkanapra emelkedik.


Innen meg ki tudod számolni, hogy mennyi jár.

2011. jún. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

27 vagyok, akkor jelenlegi állás szerint 2*21, meg úgy tudom, hogy a gyerkőc után is jár évente 2, maradt bent 9-11 nap. Tehát min. 53 nap.

2011. jún. 20. 09:19
 3/6 anonim ***** válasza:
A gyed második évére nem számolnak szabit, csak az elsőre.
2011. jún. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha összesen maradt bent 9-11 napod mielőtt szültél, akkor nem lesz 53 nap.

Szabadság a tgyás idejére (5 és fél hónap kb.) és a gyed első évére jár, tehát durván másfél évre.

21 nappal ez 31 napot jelent, plusz a bent maradt 9-11, és a gyerek utáni 2 nap.

2011. jún. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hú nekem sok van :) A 8. héttől táppénzen voltam, úgyhogy elég sok szabim bennmaradt.

Azonnal ki kell venni, nem fizetik ki.

2011. jún. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én meg voltam róla győződve, hogy 2 éves szabi jár... Még jó, hogy vannak itt nálam okosabbak-tapasztaltabbak:) Köszönöm még egyszer.
2011. jún. 21. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!