Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » TGYÁS A MÁSODIK BABÁVAL?

TGYÁS A MÁSODIK BABÁVAL?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2012. Januárjában jár le a GYED-em az első picivel és Májusra várható a második gyerkőc.

Több kérdésem is lenne, mert eléggé belebonyolódtam a témába.

A cégnél már 3éves a munkaviszonyom, mikor eljöttem a béremet megemelték brutto 200-ra, netto 130 körülre.

1, Hogyan járok a legjobban, ha január után betegállományba megyek vagy kiveszem az elmaradt kb. 30nap szabimat majd utána megyek betegállományba?

Befolyásolja ez a TGYÁS-GYED összegét?


2011. okt. 24. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a szerződés szerinti béredből max. 156 ezer forint lesz a tgyásod alapja, gyednél ugyanez a helyzet de ott ugye 109.600 ft a max.Jövőre emelik a minimálbért ha követi a tgyás és gyed jogszabály is az emelést (amit kétlek) akkor viszont 184.000 ft lesz az alap. Tehát ne "pocsékold" el a szabikat mert 180 bérezett nap hiányában mindenképp az az alap amit fent leírtam. Gyed után menj táppénzre.
2011. okt. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyik sem befolyásolja a tgyás-gyed összegét.

A tgyásnak így is úgy is lesz maximuma (gyed max-al megegyezik).

Mivel a szabis pénz több, mint a táppénzes pénz (figyelem! egyből táppénz lesz), ezért azzal jobban jársz, ha szabit veszel ki. Viszont

a) ezt nem nagyon szeretik a munkáltatók

b) a Ketteske utáni időszakot kevesebb szabival nyitod.

2011. okt. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azt hallottam, hogy a TGYÁSNAK van maximuma mivel az előző picivel(2011-ben egész évben GYEDEN vagyok).

Találtam két kalkulátort, az egyik 128e ft körüli összeget ír a másik pedig 73000ft-ot a TGYÁSra.

Kb. mennyi lesz a valós netto TGYÁSOM, GYEDem?


Köszönöm szépen a segítségedet!!

2011. okt. 24. 12:05
 4/6 A kérdező kommentje:
GYES igénybe vehető a táppénz mellé?
2011. okt. 24. 12:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Mivel sem azt nem tudjuk, hogy mennyi lesz jövőre a minimálbér, sem azt, hogy lesz-e szuperbruttó és adójóváírás, ezért csak találgatni lehet, hogy mennyi lesz a tgyásod.

A maximum meghatározása úgy szól, hogy a mindenkori minimálbér kétszeresének a 70%-a. Idén 78eFt a minimálbér, így a max. tgyás (=max. gyed) br. 109200 Ft, ez nettóban, adójóváírással, családi adókedvezmény nélkül 99110 Ft.

2011. okt. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok.A kalkulátorok nem mindig jók,a gyest odadahatod apának a táppénz mellett ha nem 8 órában dolgozik, vagy nagyszülőnek de a tgyás igénylésének napja előtt le kell mondani.
2011. okt. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!