Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYED? GYES? TGYÁS? Járna-e az...

GYED? GYES? TGYÁS? Járna-e az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Babám 2010 augusztus végén született.Előtte egy balesetből kifolyólag 1.5 évig táppénzen voltam.Nem tervezett baba,készültem vissza dolgozni,a szabadság alatt derült ki,hogy "úton" van.Így a szabadságról táppénzre kerültem ismét veszélyeztetett terhesként.Jelenleg GYED-en vagyok 2012.aug.-ig.Elgondolkodtunk egy 2.babán(csak gondolat szintjén van a dolog,még sok mindentől függ,hogy bevállaljuk-e),de fogalmam sincs,hogy milyen és mennyi ellátást kapnék,ha mondjuk addig teherbe esnék.Valaki tudna segíteni?Nem értek hozzá,a munkahelyemen meg nem igazán segítenek.Szeretnék tisztán látni.Nem éhezünk,normálisan élünk,de számít minden Ft.
2011. okt. 28. 15:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Amennyiben él a munkaviszony, úgy újra járnak majd a juttatások.


Az összegüket meg mindig az alapján számolják, hogy az igénylést megelőző évben melyik ellátást kaptad nagyobbrészt. Ha gyed, tgyás, táppénz volt, akkor a gyed alapja az a jövedelem lesz, amiből az utolsó ellátást számolták.

A tgyás alapja meg mindenképp a minimálbér kétszerese, vagy ha a jövedelmed ennél kevesebb, akkor az.

2011. nov. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!A munkaviszonyom természetesen él.A terhesség előtt baleseti táppénzen voltam,aztán már a bentlévő szabijaimat töltöttem.Amikor kiderült a terhesség a munkaköröm miatt küldtek ismét táppénzre a szabadság lejárta után.Én még dolgoztam volna néhány hónapot,de nem tudtak olyan munkakört biztosítani ahol megtehettem volna.Mégegyszer köszönöm!
2011. nov. 1. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!