Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 60 ezer Ft-ot hogy tudtok...

60 ezer Ft-ot hogy tudtok havi szinten beosztani pici gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Párom fizetését azért nem írom,mert az a számlákra megy el.De sokszor van rá példa hogy az én 60ezremből is kell számlát befizetni.Emellett havi pelenka,tápszer,uzsonna a gyereknek.Amit tudok azt én készítek neki,de pl. ami nem idény zöldség-gyümölcs azt meg kell vegyem üveges bébikajába.Egy hónapba ilyenre max 10x van alkalom.

Hogy osszam be ezt a 60e Ft-ot úgy hogy mindenre jusson és maradjon is?

Tipp?Ki hogy oldja meg?


2011. jún. 28. 14:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van, kb 60 e marad a számlákon, a hitelen és a tanuláson kívül. Már most úgy várom a családit, mint a Messiást...

Pelenkát én is dm-ben veszek, igyekszem törlőkendőt is 5 ft/db alatt venni. Mosószer havi 3 liter tomi, mosogatószer havi fél liter, domestos havi egy, de az tovább is tart. Babafürdetőből baba habfürdőt veszek a nagyot, az min. 2 hónapig elég. Igazából inkább kajára megy el, pedig semmi extrát nem főzök, sőt, hónap végén kb. 1 hétig nem vacsizok, mint ahogy most sem. Most is 1000 forintunk van össz-vissz, de a mélyhűtőben még van 1-2 dolog. Ja, sok gyümit és zöldséget veszek, mivel babát várok, megkívánom, és nem tudok neki ellenállni :(( És hónap végére meg nem marad :( De a gyereknek mindig van gyümölcs, főtt kaja, reggelre kenyér valamivel, meg persze tej. Azt mindig megoldjuk, ha kell nagyszülőktől kérünk kölcsön, rájuk lehet számítani, de egy kezemen meg tudom számolni, hogy eddig hányszor kértünk. Sajna ez van, nem tudom, hogy osszam be jobban, pedig biztos lehetne jobban is! Ja, káros szenvedélyünk nincs, magamnak csak a szükséges dolgokat veszem (deo, stb..), max. 2 havonta egy ruhadarabot. Nektek van kire számítani?

És régen jómódban éltem, most meg fel sem tudom dolgozni, hogy szegények vagyunk. (Mióta külön élek a saját családommal).

2011. jún. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
14:28 vagyok. utolsónak: jajjj, ezt nagyon szomorú volt olvasni. Várandósan és minden hónapban 1 hétig vacsi nélkül, ez nagyon nem jó :((((( Ráadásul most hogy jön a kicsi megint nem fogsz tudni egy ideig visszamenni dolgozni, hogy több pénzetek lehetne :(
2011. jún. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

22:07


Ugyan ez vagyok én is.Míg édesapámnál éltem semmi gondom nem volt semmire.Jól menő vállalkozása van igy mindig tellett mindenre.Most is segít,de pénzt nem ad,hanem pl. legutóbb bojlert szereltetett fel a fürdőszobába mert tönkrement a vízmelegítő.Természetesen ez is nagy segítség.

De egyébként semmi segítségem,anyám tojik nagyívbe ránk,pedig ő megtehetné h segítsen.

Se egy ruhadarabot,se semmit nem kapunk.A zöldség-gyümölcsöt ki tudom küszöbölni,mert apumnak ilyen üzlete van.

De még így is nehéz.Tegnap este is bundáskenyeret vacsoráztunk,meg ma reggelire is azt ettünk.Nem olyan rossz kaja az,de elég sűrűn azt eszünk.

2011. jún. 29. 08:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!