Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős babát hagytatok...

Mennyi idős babát hagytatok akár egy napra is nagyszülőknél, hogy meglógjatok kicsit kettesben a férjetekkel?

Figyelt kérdés
Már olyan rég voltunk el kettesben a férjemmel, és nagyon vágyunk egy kis kikapcsolódásra, gyerek nélkül. Néhány hónapos a baba. Ti mennyi idős kortól mertétek odaadni a nagyinak a kislurkót egy napra? Ráadásul anyatejes a baba, ezt hogy lehet megoldani?
2011. jún. 30. 07:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%

Én még várnék a helyedben néhány hónapot. A babádnak rád van szüksége. Nekem egy hónapos a babám, de el nem tudom képzelni, hogy tudnám "lepasszolni" a nagyinak. Pontosan a szoptatás miatt. Annyi tejet nem tudok lefejni, amennyi egész napra kell, és akkor is kéne fejnem, amikor elszabadultunk a párommal. De az akkor már nem is kikapcsolódás.

Amúgy nézd meg az Éva Magazin KÖLYÖK kiadványában azt az írást, ami pont erről szól.

2011. jún. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%
Néhány órára (két szopi között) már 2-3 hónaposan is ráhagytuk a mamára. Éjszaka nem szoptattam,és kb.5-6 hónaposan maradt a mamávl. Igaz,a mama jött át hozzánk. Az ő lakásában 1 éves kora után volt éjszakára is.
2011. jún. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%

Bár nem a nagyira, de a 16 éves lányomra. 8 hónapos babát és egy 22 hónapost.Ebéd után lefektettük a babákat és elindultunk a moziba.Egy óra út a mozihoz, a mozi 2 óra, meg 1 óra haza.A picik kb két órát aludtak, így 2 órát kellett vigyáznia rájuk.

31.N

2011. jún. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%

A miénk épp most aludt először a nagyinál, 7 és fél hónapos. Úgy átaludta az éjszakát, mint itthon sosem :-)

Nem akartunk menni sehova, csak aludni szerettünk volna végre egy jót.. és a férjem mosolygósan ébredt! :-)

De ő már nem anyatejes sajnos... Tejet ha tudsz előre fejni, lefagyasztani és akkor azt adagonként elő lehet venni akkor - de próbáld ki előtte, mert nem minden baba issza meg a kiengedett tejet (a miénk megitta, bár szerintem gumiíze van)

2011. jún. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekünk hetente egyszer amióta megszületett mindig a Mama vigyázott a babára, mert én még tanultam esti tagozaton, és így fejeztem be az utolsó évet, soha nem volt semmi baj. Amikor még szopizott akkor fejtem a tejet neki előre, de mindig volt itthon egy doboz tápszer is végszükség esetére. Úgy gondolom nem ártottam neki ezzel, mert most bárkivel elvan, bármikor, nem csak anya és apa létezik. Később könnyebb lesz az oviban is, bölcsiben is.Egyébként pedig ennyi megjár nektek is!! Nyugodtan menjetek el
2011. jún. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nehany orara eleg hamar. 4-5 honapos volt a nagyobbik fiam, amikor mar otthagytuk a nagyszuloknel 1-3 orara, ha valamit ketten akartunk intezni, vagy moziba akartunk menni. Amikor 7 honapos volt, akkor vissza kellett mennem dolgozni 3 honapra, rendesen heti 40-50 oraban, a ferjem is dolgozott, a nagyi volt a gyerekkel napkozben, mert 3 honapra nem akartam bolcsibe adni.

A kisebbik gyerek pedig 6 honapos volt, amikor a ferjem szuletesnapjat unnepeltuk egy szinhazzal es utana nem otthon aludtunk, tehat elmentunk koraeste es masnap korareggel mentunk haza. De addig mar boven volt olyan, hogy par orara ok vigyaztak mindket gyerekre.

De en egyaltalan nem lattam ebben semmi kivetnivalot, nagyon gyakran voltunk naluk, vagy ok jottek hozzank, nem laktak messze, ismertek mindket gyereket, a gyerekek is oket, aposom pedig nagyon-nagyon preciz ember, o fixen mindent ugy csinalt, ahogy mondtam. Nem kellett aggodni egy percig sem. En soha nem is bantam meg, hogy pici koruktol kezdve osszeszoktattam az unokakat a nagyszulokkel, mert ez jo mindenkinek, eszem agaban sincs 3 eves korig kizarolagos hazifelugyelo lenni, ha nem muszaj. :-)

Mellesleg jol is tettem, mert amikor a pici 7 honapos volt, akkor a ferjem kulfoldon kezdett dolgozni, szoval kenyszerbol is muszaj volt ott hagyni a gyerekeket a nagyszulokre, ha olyan dolgom volt, hogy oket nem tudtam vinni.

2011. jún. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6 hónapos korától már több napot is a maminál volt,nekem is a tanulás miatt kellett így megoldani. Tápszeres volt.

Nem volt semmi probléma. Azóta is többször visszük hétvégente, nagyon jól érzi magát, sőt sokszor haza sem akar jönni.

Ha van annyi tejci lefagyasztva hogy tudod vinni akkor szerintem nincs gond. Sajnos neked fejni kell tovább.

2011. jún. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%

Már 1-2 hónaposan is. Maximálisan megbízom anyósomban, a kikapcsolódás meg kell. Annyi volt, hogy nem mi vittük át a gyerekeket, hanem ő jött át és aludt nálunk.


Nem maradtunk el sokáig, vacsi, mozi, színház, és éjfélre otthon voltunk, nem volt ebből soha probléma. Nappal is ugyanúgy átugrott bébiszitterkedni, mikor ügyet kellett intéznem, vagy találkoztam a barátnőimmel, esetleg időpontom volt fodrászhoz, kozmetikushoz.


Aztán szép lassan növeltük az időt, már a nagyinál is aludtak néha, és én ennek csak előnyét látom, bármikor, bármennyi időre otthagyhatom, imádják egymást, mostmár hétvégék is beleférnek, sőt, kisebb nyaralásra is mentünk már gyerekek nélkül (ovisok a legidősebbek, 20 hónapos a kicsi).


A mi kapcsolatunkkal ez csodát tesz, és a gyerekeknél is csak a jó oldalát tapasztalom eddig.

2011. jún. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7%

Pár órára már egészen pici (2-3 hónapos) korától. Aztán hosszabb időre (délelőttől kora estig) 10 hónaposan. Egy éjszakára másfél évesen, több éjszakára pedig 20 hónaposan.


Mivel anyatejes a baba, én te a helyedben csak 1-2 órára mennék el, mert hidd, el, már az is nagyon nagy kikapcsolódás. :)

2011. jún. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
Egy napra? Anyósomnál úgy 6 évesen talán, anyunál meg 3 évesen. Nem szoktam egyiket sem pár hónapos korában otthagyni. Cumisüvegből nem ittak, anyatejesek voltak. A másik meg, hogy jóformán csak magunkban bízom, a férjemben és bennem, hogy 3 éves korukig biztosan tudunk figyelni rájuk, van hozzájuk türelmünk. Nálunk ilyen téren a mamák nem mozgósíthatóak. 1-2 órára még talán van türelmük, de többre nincs.
2011. jún. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!