Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen körülmények közé...

Milyen körülmények közé vállalható be egy 2. gyerek?

Figyelt kérdés

Van már egy kislányunk. Szeretnénk egy másodikat is, férjem 3 éven belül, én viszont 10 éven belül. Nem olyanok az anyagi körülményeink (szerintem), hogy ilyen hamar vállaljuk a következöt.

Ti milyen körülményre vállalnátok a másodikat? Gondolok itt nettó bevétel, lakás minimum szobaszáma stb.?


2011. júl. 1. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy lakásunk 1+2 félszoba, én gyeden vagyok, párom dolgozik. Jelen helyzetben el tudnánk tartani még egy babát, úgy érzem. Átlagosan élünk.

De az anyagi helyzetünknél jobban aggaszt a felelősség, az hogy mennyire leszek türelmes, hogy tud-e majd valaki vigyázni a gyerekekre, ha majd betegek lesznek és már én is dolgozok, vagy bármilyen helyzetben lesz-e segítségünk. Mert jelenleg nincs, és így egy babával is nehéz néha megoldani, elintézni ezt-azt.

2011. júl. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
szia.ha ma mindenki szoba számra meg fizetésre vállalna babát akkor azt hiszem ki halna Magyarország.2 gyerek mellett egy forintot nem tudunk félre tenni és örülünk,hogy hónap végén megélünk.ja és a férjem viszonylag jól keres.ebben az országban nincs a pénznek értéke.
2011. júl. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
mi is gondolkozunk...gyest+cspt kaok(nem volt munkám),fiunk 8 hónapos.Albérlet, kocsink van(hitel mentes),férjemnek van munkája.Mikor 1 éves lesz fiunk el szeretnénk kezdeni próbálkozni, nem szeretnénk nagy korkülönbséget, de még meglátjuk hogy lesz...
2011. júl. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

albérletben élünk 2+1 szobás én gyedet kapok minimálbér után és csp-t csak (nincs munkája az exemnek (hivatalosan)így tartásdíjat nem kapok) a párom keres és 3gyerek van 9 és 6 évesek és egy fél éves


soha nem az anyagi számított egy gyereknél hanem h akarjuk e vagy sem


ha csak az anyagiaktól függően vállaltam volna gyereket akkor valszeg egy sem lenne nem h 3!!


az exem addig nem akart gyereket míg nincs lakásunk és autónk legalább 2db meg 1 millás bankszámlánk 10 évet vártam h legyen de a kisujját sem mozdította érte

de mikor megszületett a gyerek érdekes módon lett lakás és kocsi is mikor a második akkor családi ház és még egy autó bár a bankszámla nem jött össze akkor is jól éltünk


és elváltam tőle


most az új párommal és a 3 gyerekkel (1 közös) lakunk ott ahol és a nehézségek mellet is sokkal boldogabb vagyok mint az exem mellet voltam

2011. júl. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Ezt nehéz pénzre asszociálni. Szerintem nem az számít. Hiszem, hogy ahol egy elfér, ott elfér kettő is.

Férjemnek jó állása volt, mikor vállaltuk a másodikat. Szülés előtt 3 hónappal elküldték ,munkanélküli lett, szülés előtt pár héttel kezdett dolgozni harmadannyiért, mint addig. Mit tehettünk volna?? Anyagi helyzetünk katasztrófa lett, ha anyámék-anyósomék nem segítenek, szó szerint éhenhaltunk volt, és kikapcsoltak volna minden közüzemet. De ez volt.

A kicsinek nem kellett semmi, mert ruha, kiságy, kád...stb megvolt a nagyról, az már nem befektetés. Ha tud szopni fél évig nem kerül semmiben (amit kapsz cspt, elég a pelenkára). Sajna nekem elment a tejem a rossz körülmények miatt, gáz volt a táp havi 12.000 ftért , de meg kellett venni. A védőnő segített, ahol tudott, mentem segélyért is. De nem így terveztük.

szóval ha párod dolgozik, megéltek, nem nyomorogtok, akkor miért ne jöhetne a második? Nálunk is két szoba van, az egyik a nappali-háló-játszótér egyben, a másik a két lány hálószobája. Férjem is így, itt nőtt fel bátyjával, elvált szülőkkel, egyedüli anyával, pénznyomorban, és egészséges ember lett!

Persze ezzel nem azt mondom, hogy nyomorba és bármi áron szülni kell...

2011. júl. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia


3 szobas a hazunk nincs hitelunk es van felretett penzunk.Mi nem az anyagiak miatt nem valaunk meg egy babat egyenlore.Kulfoldon elunk es nem tud senki segiteni nekem a gyerek(ek) korul.

Addig amig a lanyunk 24 orat igenyel az eletembol nem valalhatok meg egy 24 orat igenylo babat.

Talan 1-2 mulva johetne a ksiteso, ha mar a lanyunk is kicsit onallobb lesz.

2011. júl. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát!:) Mindegyik hasznos volt számomra.

Nálunk az a baj, hogy anyámmal és húgommal lakunk (így 5-en) egy 3 szobás lakásban. Nem jókedvünkböl, de ez hosszú. Természetesen örökké nem szándékozunk így maradni. Ha valamilyen csoda folytán anyám kifizetne engem (fél lakás az én nevemen van), akkor is csak egy 1-1,5 szobás lakást tudnánk venni.

Az meg szerintem kicsi 2 gyereknek, nem? Mert végülis anyagilag jól állunk (200-234 nettó), de a lakás aggaszt egy picit...:(

2011. júl. 1. 14:58
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem az első 10-12 évben elég négy személyre egy 1,5 szobás lakás. 1 szobás semmiképp, a gyereknek is meg a felnőttnek is kell a magánszféra. Utána még kialakulhat. Mi most várjuk a másodikat, olyan körülmények közé, hogy a szülőknek még el sem mondtuk, mert nem akarok fejmosást kapni. De nagyon fejlődőképesek vagyunk, így nem csinálok dolgot belőle, csak még várok. Mi 3 gyereket tervezünk 4 szobára.
2011. júl. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!