Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz szociális körülmények...

Rossz szociális körülmények hatására, vagy szülői elhanyagolás miatt lesz egy gyerek hiperaktív? Esetleg a fegyelmezés hiánya kényelmességből?

Figyelt kérdés
Mi az oka?
2011. ápr. 11. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Ezeknek semmi de semmi koze a hiperaktivitáshoz. Ezt mondják azok akik nem tudják elfogadni, hogy van ilyen, mert az agyuk nem lát tovább a fejükon és lenézik a nehezen kezelhető hiperaktív gyereket. Egy hiperaktív gyerek már pelenkás korában picivel másabb mint a tobbi.

Egy kérdés szül egy másikat? elhanyagolás miatt nem tudja mondjuk a gyerek kimondani az R betűt???? Ez kb hasonló kérdés. Már bocs. Mindkettő alakítható, csak az egyik kisebb probléma mint a másik, és az egyik hamarabb helyrelyon mint a másik.

Én nem kívánok egyebet, mint azoknak a szülőknek, akik ezt állítják vagy gondolják, hogy a hiperaktivitás szülői hiba, hogy a kovetkező gyerekük legyen az. Ennyi. Tudom ez csúnya dolog, de az is amikor a tokéletes szülő lenézi a másik kicsit másabb gyerekét és nem lát a dolgok mogé.

2011. ápr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
A hiperaktivitásnak nincs oka, ahogy a szexuális hovatartozásnak sincs. Veleszületett dolog...
2011. ápr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Elsőnek:

Valóban amíg saját gyermekével nem tapasztalja meg valaki,addig fogalma sem lehet róla.


Azért tettem fel a kérdést,mert már nagyon elegem van a sok ok-okozat fejtegetésből,az olyanok részéről akik nem érintettek.

2011. ápr. 11. 17:27
 4/10 anonim ***** válasza:

NEM!!!

Az én fism SNI-s, hiperaktív,bár határeset.

Delacato terápiára ját 2,5 évg, a feljlesztő szerint aegy nagyon enyhe fokú oxigénhiány okozta a hiperkativitást.

Nálunk már majdnem 6 év telt el a diagnózis felállítása óta,maximálisan megedződtem.

Hozzátetsezm a fiam 4-es, sima suliba jár, jó tanuló, matek, szavaló és mesemomdü versenyekre ment/megy.

Szavalóversenyt már többször nyert.

Egy biztos : nem lesz egy nyámnyila felnőtt, már most látom!

2011. ápr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szóval te érintett vagy? Első vagyok.

Én igen. De rólam már lepereg. Kaptam én nagyon hozzáértőktől olyat,aki ugye lenézi, hogy két büdos nagy pofon és megérti. Ha-ha-ha. Az ilyennek nem magyarázkodom, meg már senkinek sem, mert mindenki hozzáértő, aki nincs ilyen helyzetben. Fura. Szóval lecsokkent a látogatóink száma, de nem is kell, pláne az ilyenekből.

Átlagos szociális korulmények kozt élunk. Normálisan nevelünk, hisz akkor a másik is ilyen neveletlennek tűnő lenne kívülálló szemében.

2011. ápr. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mi is átlagos körülmények között élünk :-),ezt csak azért írtam,hogy milyen hatást érek el vele itt.

Egy dologban különbözünk,míg én még nagyon érzékenyen reagálok,nem nézve azt,hogy ki is mondja ezeket,ti már nagyszerűen kezelitek és nem zavartatjátok magatokat,meg sem próbáltok magyarázkodni ,a provokációra megálljátok,hogy ne kardoskodjatok az igazatokért,remélem én is megérek erre.

2011. ápr. 11. 17:54
 7/10 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__proble..


Számomra ez döbbenetes!!!Hogy ezt hozzák ki a témából !!!

2011. ápr. 11. 18:05
 8/10 anonim ***** válasza:

Ó, nagyon gyorsan rájossz, hisz az emberi butaságba gyors belefárad az ember lánya, és ráébred hogy semmi értelme senkit sem megygyőzni bármiről is. Hisz ha veleki nem érti meg az első pár szóból, onannstól kezdve se fogja, maximim ugy gondolja, hogy csak magyarázkodik a gyerek anyja. Erre a plusz teherre meg nincs szükséget.

Kitartás, koncentrálj a gyerekedre hisz ő 24 órát igényel ahhoz, hogy sikereket érjetek el, és el is fogtok érni, hatalmas sikereket.

Sok erőt kívánok.

2011. ápr. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Így azért sokkal jobban érzem magam,hogy tudom nem mi vagyunk egyedül így és lehet ezt méltóképp kezelni.
2011. ápr. 11. 18:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen , nehéz. Sőt az konnyítene a szülő helyzetén a legjobban, ha személyesen ismerne hasonló helyzetben lévő családokat akikkel rendszeresen tartják a kapcsolatot, találkoznak, megosztják oromüket bánatukat. Azt hogy messziről ott emberek mint mondanak, hogy ócsárolnak ineterneten keresztül, messziről le kell....tudom az ember keres sorstársakat idegenül is, de itt azért mégsem tudod ki ír, és ez nem lehet mérvadó, sőt még el se szomorodj. Bár nem olvastam amit linkeltél, csak két hozzászólást, de bőven elég is volt.
2011. ápr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!