Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha egy gyerek nagyon rossz...

Ha egy gyerek nagyon rossz körülmények között él vagy rendszeresen bántalmazzák a családjában, ki kell szakítani, hogy aztán állami gondoskodásba nőjön fel?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kiváncsi, hogy mit veszít egy gyerek akit elszakítanak a családjától, még ha az nem is a legtökéletesebb.

Köszönöm, ha kifejted a véleményed, nekem ez igazán hasznos válasz lesz!!! :)


2009. nov. 7. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Szia! Én 8 évig dolgoztam gyermekvédelemben, sok hasonló esettel találkoztam. Úgy gondolom, hogy a családot nem pótolhatja semmi. A mostani gyermekvédelmi törvény alapelve is az, hogy ameddig lehet, a gyermeket a családjában kell nevelni! Rossz anyagi körülmények miatt nem lehet elvenni a családtól a gyereket. Viszont ha rendszeresen bántalmazzák, megalázzák, akkor szerintem indokolt lehet. Kérdés az is, hogy ki bántalmazza? Mindkét szülő? Vagy csak az egyik? Ha csak az egyik, talán őt kellene eltávolítani valahogy.
2009. nov. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Edesanyam is allami gondozottkent nott fel, es nagyon jo anya es feleseg. A bantalmazas, akar testi, akar leki sulyos dolog!
2009. nov. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha rendszeresen bántalmaznak,annál minden jobb,az állami gondozás is.Ha nem kapsz semmit a szüleidtől-akkor csak az óriási lelki,esetleg fizikai terhet veszitesz. Mondhatnám,hogy kell a gyereknek cslaádminta,anya és apa-de nem bármi áron.ugy is kell vislekedniük,anya és apaként. Az állami gondozásban nem kapnak annyi figyelmet a gyerekek mert sjanos kevés gondozó jut sok gyerekre,de legalább viszonylagos nyugalmuk van,szociálisan érzékenyebbek lesznek,tapasztalatom szeirnt nagyon szeretetéhesek és barátságosak. Ez természetesen rossz,nagyon rossz ha valaki állami gondozásban nő fel,de egy olyan cslaádnál ahol estleg anyuka apuka részegen félthorta verik egymást és/vagy a gyereket, ehhez a lelki terrorhoz képest csodálatos az otthonban az élet. A "család" önmagában semmit nem ér,csak ha ugy is viselkednek. Azonban aki iyleneket tapasztal,annak is származik haszna belőle: tudja,hogy NEM fogja nevelni a saját gyerekeit.vagy épp ellenkezőleg,sajnos az is előfordul,hogy belé ivódik az emberbe a látott példa és igy száll nemzedékről nemzedékre a terror..
2009. nov. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

8-o


Egyáltalán hogyan lehet ez KÉRDÉS???... 8-[


Az, ha egy gyerek szegényes körülmények között él, még nem ok arra, hogy állami gondozásba helyezzék.

De ha rendszeresen bántalmazzák, nem gondozzák, éheztetik, fűtetlen szobában kell élnie, anyja és apja alkoholista, felügyelet nélkül hagyják, stb., akkor igenis sürgősen állami gondozásba kel venni!


Manapság a gyerekeket az állami gondozásban nevelőszülőkhöz, családokban helyezik el, ahol személyes gondoskodást kap!!!


Sajnos, vannak olyan helyzetek, amikor a szülők nem alkalmasak a gyerek gondozására, a gyereknek az az érdeke, hogy inkább szakítsák el a felelőtlen vagy brutális szüleitől, mielőtt éhen hal vagy agyonüti az alkoholista apja...

2009. nov. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
a bántalmazéáss esetén nem is kérdés, amúgy van esély rá, hogy nem otthonba, hanem családba kerül. az okozott trauma örökre nyomot hagy, egy új környezetben van esélye újrakezdeni. azzal egyetlrtek, hogy a saját család jobb, mint egy idegen, ha szegény,m akkor is, de ha terrorizálják vagy verik a gyereket, akkor szó sincs róla...
2009. nov. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igazából az lenne a kérdésem, hogy mit veszít a gyerek, ha ki kell emelni a családból?
2009. nov. 7. 22:22
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a legelső válaszolóval. Viszont. Volt egy tanítványom, aki pici korában állami gondozásba került a szülei miatt. Tudni kell, hogy az anyuka enyhe értelmi figyatékos, az apuka pedig az anyuka bátyja. Elvették a kislányt, bekerült állami gondozásba. Aztán évekkel később a gyermekvédelmi törvények és az intézet vezetője joakarata segítségével visszakerült a családhoz. Ott volt már vagy fél éve, amikor kiderült a kislányról, hogy 5 hünapos terhes. 11 éves volt akkor. És bizony, az apukája volt a megrontó. Azt a babát elvetették, de mivel a kislány (szintén enyhe értelmi fogyatékos) meg lett fenyegetve és dns se készült, nem indult eljárás az "apa" ellen. Azóta a kislány 18-19 éves, 3 gyereke van a saját apjától és mindenki a fejét fogja, hogy miért kellett visszahelyezni a családba!

A rossz körülmény nem indok az elszakítástól, a bántalmazás viszont lehet ok. Nehéz mérlegelni és okosnak is lenni.

2009. nov. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A férjem szülei elváltak,az apja nevelte,aki ivott,és rendszeresen verte.8 évesen megszökött otthonról,és saját kérésére állami gondozásba került.Nem került nevelőszülőkhöz,saját erejéből egyetemet végzett.Amit "tanult" az apjától,h soha,egyetlen ujjal nem nyúlna egyik gyerekhez sem-4 gyerekünk van-.

Igenis,vannak helyzetek,amikor jobb hely az intézet mint a család...

2009. nov. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ha érdekel ez a téma akkor ajánlom az Ikercsere című filmet

az állami gondozás egyik elég extrém helyzetét dolgozza fel

ami a vicc hogy Angliában ezek a dolgok mind megtörténtek az összes bántalmazás, gyermekereskedelem ,prostitúcióra való kényszerítés csak keress rá a : Borzalmak háza kulcsszóra, és ezek a dolgok még a mai napig is megtörténnek

engem is nagyon érdekel ez a téma és a gyermekvédelemben fogok elhelyezkedni szerintem a gyereknek otthonban csak a legszélsőségesebb estben van jó helye a családjától távolt sérül a személyisége és bánthatják bántalmazhatják valószínűleg ki sem derül csak évek múltán

2009. nov. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!