Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló szülőnek számít...

Egyedülálló szülőnek számít az akik nincsenek összeházasodva, a bejelentett lakcímük nem egyezik, de az apuka nevén van a gyerek? Kaphat így az anyuka annyi családit mint aki egyedül neveli a gyerekét?

Figyelt kérdés
Kicsit mintha az állam megtévesztése lenne... de azért jó lenne ha tudna valaki rá hasznos választ adni. Köszönöm.
2009. szept. 1. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A csalási pótléknál az egyedülállóságról az igénylő nyilatkozik. Ebből következik, hogy az ő felelőssége az is,hogy a valós helyzetnek megfelelően nyilatkozzon. A valóságnak nem megfelelő nyilatkozat miatt a jogalap nélkül felvett ellátásokat vissza kell fizetni. Ha jól tudom 1.200,- Ft-tal több csak az egyedülállóak családi pótléka.
2009. szept. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A sógornőméknél ugyanez a helyzet (nincsenek összeházasodva, más a bejelentett lakcím, a baba az apuka nevén), de nem kapta meg az emelt családit. Konkrét infókat nem tudok, hogy miért nem, de azt mondta, jobb is, mert nem érdemes kockáztatni azért a havi kb. 1000ft-ért. Ha megbüntetik, akkor az sokkal többe fog kerülni neki.
2009. szept. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A családi pótlék elgépelése természetesen nem volt szándékos.
2009. szept. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem fel sem tűnt. :) De jót mosolyogtam rajta. :))
2009. szept. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyedülálló az a szülô, aki hajadon,

nôtlen, özvegy, elvált, házastársától külön

él, vagy nincs férje, élettársa.


Tehát, ha te együtt élsz akár a gyermek apjával, akár az új pároddal, nem igényelhetsz (igényelhetnél) emelt összegű cs.p.-ot.

2009. szept. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi is így vagyunk, a párom (direkt) nincs ide bejelentkezve, de mindkét gyerek az ő nevén van.

Én nem kérek egyedülállónak járó csp-t.

2009. szept. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

Jesszus, itt mindenki ilyen becsületes! Igaz hogy csak ezer forint, de inkább nekünk adják, mint a csak a megélhetés céljából szaporodó kisebbségnek. Ők úgyis a többszörösét felveszik ennek. Havi ezer, az évi tizenkétezer! Én a lányomra költöm, megérdemlünk ennyit az államtól! Sőt ha belegondoltok, ez az egész családi egy röhejesen és megalázóan alacsony összeg. Ugyanakkor egyes önkormányzatoknál, vagy állami hivatalokbam milliárdokkal dobálóznak, fizetés és végkielégítés címszó alatt! Soha nem fog kiderülni, hogy apu hol lakik. Bejön valaki éjszaka és megnézi hol alszik apa?

Ne legyetek álszentek és szívbajosak! Amit csak lehet ki kell csavarni a mocsok bandából!

És most ne jöjjön senki a becsületesektől veszem el a pénzt dumával, mert ezt azoknak adja elő akik önkormányzati tulajdonú cégeknél töbszáz millás végkielégítgetnek! Én ha egész életemben családit "csalok" akkor se tudok ekkora kárt okozni az államnak, sőt ha csatlakozik az összes mami, még akkor is simán benne leszünk a keretben:)

2009. szept. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Kedves 21:59-es!


Én egyszerűen csak szeretek a tükörbe nézni. Azért mert más lop-csal, attól miért kellene nekem is becstelennek lenni?! (Mint szülő, már adjam is az első leckét a gyereknek? Ha más is tolvaj, akkor az felment engem is a felelősség alól. Brrrrrrrr)


És igen, a baj az, hogy egyre többen gondolkodnak hozzád hasonlóan, ezért nem mostanában lesz tiszta köz-, és gazgasági élet Mo.-on:(

2009. szept. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, én nem igénylek emelt családit, mi házasok vagyunk. Egy barátnőm kérdezte és nem tudtam rá a választ, ezért írtam ki a kérdést. Fölösleges ezen veszekedni ismeretlen embereknek.

Mindenkit fölfele pontoztam és még egyszer köszönöm mindenkinek aki leírta a véleményét.

A lényeg hogy papír szerint jár, ha nem egy helyre vannak bejelentve,döntse el mindenki hogy vissza él-e a helyzettel vagy sem.

2009. szept. 2. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!