Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy szoktassam rendre apát?

Hogy szoktassam rendre apát?

Figyelt kérdés

Kiborulok szinte mindennap, mikor a párom délutános. Nekem olyan a munkahelyem, hogy csak délelőtt dolgozom. Ha a férjem is délelőttös, a gyerek nagyinál van, ha viszont délutános, mikorra neki menni kell dolgozni én hazaérek, ezért délelőtt apával van. A gyereket gyönyörűen elrendezi, reggel felöltözteti, megeteti, játszik vele, sétálni viszi, de házi munkát semmit nem csinál. Az ágyakat nem veti be, a gyerek pizsamája, cumija, ruhái, minden úgy van délben ahol a gyerek éppen hagyta. Reggeli utáni mosatlan edénnyel tele a kagyló, asztal nincs leszedve, stb. Délben mikor hazaérek azt sem tudom hova kapkodjak. A gyerek lóg a nyakamban, mert délelőtt hiányoztam neki, ebédet kellene adni, lefektetni, de a ház fut, hogy rosszul vagyok tőle.

Múltkor egy kolléganőmnek kellett valamit átadjak hazamenet, bejött hozzánk, hát ne mondjam, hogy a képemről sült le a bőr, hogy mi volt a házban.

Mit tegyek, hogy egy kicsit rendesebb legyen?


2011. júl. 4. 14:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk csak én vagyok a gyerekkel, így csak azt tudom írni, amit én szoktam itthon tenni. Próbálj megbeszélni vele egy új stratégiát. Mondjuk írd össze a napi feladatát. És most nem arra gondolok, sorold fel, h etetés mosogatás takarítás, hanem egy konkrét tervet. Pl.

-felkel a gyerek: pelenkázás, öltöztetés

-reggeli, saját edény elmosogatása (a gyerekét majd én megcsinálom (kell, h ne azt érezze mindent rá akarsz sózni!))

-seperd fel a padlót

-stb

Talán ha szépen megkéred rá (normálisan elbeszélgetsz vele, h miért), akkor megérti, h nem csak a gyerekkel kell foglalkozni. Nem tudom, h mikor te vagy otthon délelőtt (gondolom hétvégén), akkor milyen állapotú a lakás délre. Figyeltess meg vele egy délelőttödet, h lássa mit kellene tennie, és mikor.

Nálam ami bevált az az, h délelőtt nem megyünk sehova gyerekkel, különben nem érem utol magam csak alvásidőben. Lehet nálatok is elkéne hagyni a délelőtti sétát. Mi délután indulunk útnak, mikor felébred a gyerek. Minden nap délelőtt takarítok. A gyerek élvezi, h ott sündöröghet a porszívó körül.


Mondjuk szerintem sokan annak is örülnének, ha legalább ennyit megtenne a férjük, mint amiket írtál. De tudom, h ez sovány vigasz.

2011. júl. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mikor én itthon vagyok délelőtt, az úgy néz ki, hogy a gyerek felébred, amíg bilizik én bevetem az ágyakat. Reggeli után mosogatok, összeszedem a konyhát, a gyerek általában rajzolgat addig mellettem a konyhában. Aztán jönnek a szobák, porszívózás, portörlés, persze "segítséggel". Ebédet mindig megfőzöm este másnapra. Kb. 11 - re megvagyok a házi munkával, öltözünk, egy órányi séta, aztán haza és jön az ebéd, alvás, stb.
2011. júl. 4. 15:15
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Neki mondtad már ezeket? Nincs más megoldás, mint kommunikálni.
2011. júl. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Persze, hogy mondtam, mire ő azt válaszolta, hogy a házi munka az asszony dolga, neki pont elég a gyerekkel foglalkozni, meg munkába járni. Amúgy őrként dolgozik egy szupermarketben, nem valami fizikailag megterhelő munka.
2011. júl. 4. 15:37
 5/16 Taticsa ***** válasza:
88%
Ki foglak ábrándítani: rongyosra beszélheted a szádat, de apa csak egy férfi. És mint minden ilyen képtelen egyszerre több dologra koncentrálni. Örülj neki, hogy a gyereket ilyen ügyesen ellátja- más még erre sem képes. Ha gyerek mellett házimunkát is kéne végeznie, akkor a gyerekre nem tudna elég figyelmet fordítani. Csak mi anyák vagyunk arra képesek, hogy a fülünkön két gyerekkel rendet rakjunk és még meleg ebéd is legyen :)
2011. júl. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Tatics válasza a tutti! Ez így van. A te férjed azon jó fajtából származik aki még ennyire is képes! Tessék megbecsülni :):):)

Rendre szoktatni roppant nehéz, lehetetlen. A férjem mindig azt mondja, "ilyen egy lakás, ha gyerek van benne" és ezzel el van intézve a takarítás.

Ha egyszer véletlen elmosogat, akkor legalább három hétig azt hallgatom,hogy a múltkor is ő mosogatott el.

Hát...nem vagy egyedül......csak van még egy gyereked pluszban!

2011. júl. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A pasik egyszerűen ilyenek :) legalábbis az enyém :)

egyszerűen képtelen több dologra figyelni egyszerre, nem hogy többre, kettőre sem tud

pl: esküszöm nektek legalább 100-szor elmondtam már neki hogy pelenkázás után a törlőkendős dobozt csukja be, és a krémre tegye vissza a tetejét mert kiszáradnak

De ha a fene fenét eszik sem bírja ezt megcsinálni :)) már csak röhögök rajta pedig sokat bosszankodtam már ilyesmiken

egyszerűen nem tud erre is odafigyelni, mert ő éppen pelenkáz :D

2011. júl. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
vetessél vele mosogatógépet
2011. júl. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem is ugyanilyen, de!

A lányokkal rengeteget foglalkozik, és ez kárpótol mindenért.

Nem is tudnám elképzelni a a mosogató elött...én se ezt láttam otthon, hogy a férfi csinálja a házimunkát, el se várnám.

Az az én posztom.

Ő keresi a pénz, foglalkozik a gyerekekkel, hogy várnám már el tőle, hogy puceválja a házat is?


Beszéld meg vele, hogy minimum az alap rendet tartsa meg, mert kupira hazaérni kiakaszt téged.

2011. júl. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Aztmá' sehogy. Ilyet kaptál. sluszpassz.

Egyetlen, amit megpróbálhatsz: MOndd el neki, neked milyen rossz a széthányt lakásba megérkezni. Utána hagyj 6 hét gondolkodási időt, ne kérd számon, hogy miért nem reagál. Ha nem üldözöd, lehet h 3. nap beágyaz. Akkor gyorsan dicsérd meg! A legkisebb részeredményt is! Meglátod, egyre több lesz.


Különben eddig ki volt a gyerekkel? Mert ha te, akkor lehet, hoyg te rutinosan ellátod a kicsit, s mellette jut időd másra is, de lehet hogy neki nem olyan egyszerű ez még, vag ylehet, hoyg örül, hogy tud egy kicsit játszani ..és ez hidd el többet ér, mint a vetett ágy. Különben ha te csak négy órás vagy, ő meg nyolc órás, akkor szerintem magától értetődő, hoyg te többet vállalsz egy kicsit otthon. Az is lehet, hoyg örül, hoyg kicsit tovább aludhat, s túl későn kelnek fel. Meséltesd el vele, hoyg telik a reggelük! De ne szemrehányóan, hanem kedvesen, érdeklődve! S ne is reagálj rá rögtön, ha lenne is ötleted, majd később, külön sugalmazzad nekik!

És ne felejtsd el, a férfi nem nő. Egy férfinak vannak ilyen reggeli kényszer rutinjai: újságolvasás, vagy internet.. ezt nekik muszáj megtenni, mert másképp nem bírják elkezdeni a napot. Add össze a pénzkereső órákat a házimunka óráival! Ha nagyságrendileg azonos szám jön ki nálatok, akkor nem érdemes ezen összeveszni.

Szerintem élvezi mikor délutános, h végre alhat.

Ja és ne várd eg ypasitól, hoyg szakadatlan házimunkát végezzen. Lehet h nem is várod, de hallottam már olyat is, na, az irreális.

2011. júl. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!