Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy szoktassam rendre apát?

Hogy szoktassam rendre apát?

Figyelt kérdés

Kiborulok szinte mindennap, mikor a párom délutános. Nekem olyan a munkahelyem, hogy csak délelőtt dolgozom. Ha a férjem is délelőttös, a gyerek nagyinál van, ha viszont délutános, mikorra neki menni kell dolgozni én hazaérek, ezért délelőtt apával van. A gyereket gyönyörűen elrendezi, reggel felöltözteti, megeteti, játszik vele, sétálni viszi, de házi munkát semmit nem csinál. Az ágyakat nem veti be, a gyerek pizsamája, cumija, ruhái, minden úgy van délben ahol a gyerek éppen hagyta. Reggeli utáni mosatlan edénnyel tele a kagyló, asztal nincs leszedve, stb. Délben mikor hazaérek azt sem tudom hova kapkodjak. A gyerek lóg a nyakamban, mert délelőtt hiányoztam neki, ebédet kellene adni, lefektetni, de a ház fut, hogy rosszul vagyok tőle.

Múltkor egy kolléganőmnek kellett valamit átadjak hazamenet, bejött hozzánk, hát ne mondjam, hogy a képemről sült le a bőr, hogy mi volt a házban.

Mit tegyek, hogy egy kicsit rendesebb legyen?


2011. júl. 4. 14:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Hahaha! Az én férjem se zárja vissza a popsitörlőnek a dobozát! Már azt hittem, hogy csak ő ilyen. Pedig már hányszor elmondtam...

Egyébként teljesen egyetértek az előttem szólókkal. Tudom, milyen bosszantó lehet, de kárpótoljon az, hogy ellátja a picit. Sokan a fél karjukat adnák érte.

Próbáld finoman terelgetni, hátha valami részeredményt elérsz. De ne várj sokat, egy férfitől már ez is szép teljesítmény.

2011. júl. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Max finomítani tudsz. Pasi... Reménytelen... Majdnem mind ilyen...

Talán próbálj meg csak keveset kérni és/vagy elvárni, pl. csak az ágyazást vagy csak a mosogatást (de még jobb lenne a mosogatógép, ha ő annyira dolgozik, mert az a dolga, akkor vegyen egyet..., és csak bele kellene pakolnia délelőtt, hogy ne legyen a mosatlan edény is elöl).

Ha a konyha nagyon ellenére van, akkor a gyerek cuccait pakolja el, az legyen a feladata annak, aki a gyerekkel van.

Talán kis lépésekkel könnyebben előre juthatsz. Mert ez így nem jó.

2011. júl. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a válaszokat, de azt mondom örülj annak, hogy így ellátja a gyereket.

Én kétszer hagytam délutánra rá. Egyik alkalommal full nyűg , sír nem bír vele. Mondom adtál neki enni???Hát nem, mert éhes???Ez volt este 6-kor. Én délután kettőkor mentem el.

Másik eset, ugyanígy délután mentem, hazaérek bűzlik a ház. Mondom mi ez a szag????Ő nem érzi. Pelenkát cseréltél?? Hát..én nem....na ne mondjam nyakig kakában a gyerek.

Szóval ügyes a férjed..

2011. júl. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nem is várom el, hogy mindent ő csináljon, sem a mosogatást, sem a takarítást csak legalább az ágyvetést és a ruhák helyrerakását. Én is egész normás munkán dolgozom csak mindig délelőtt.

Tudom, hogy sokan ezt is irigylik tőlem.

1 év 9 hónapig én voltam a gyerekkel, aztán én visszamentem dolgozni, ő munkanélküli lett. 9 hónapig ő volt a gyerekkel, akkor megcsinált minden házimunkát, még vasalt is ha kellett, főzött is, ezért nem értem, hogy másfél hónapja mióta ő is dolgozik, azóta miért nem csinál semmit.

2011. júl. 7. 14:49
 15/16 anonim ***** válasza:

Hát igen. Egy dolgozó férfi 8 óra (nem megerőltető) munka után olyan fáradt, h már csak a sz.gép elé hajlandó leülni, meg tv-zni és enni. Mi anyák, 24órában itthon vagyunk, ezért ha kérünk tőlük valamit, akkor az rá a válasz, h mi nem járunk dolgozni, mi nem lehetünk fáradtak, hisz csak játszottunk a gyerekkel.

Végül is mi tényleg nem dolgozunk 8 órában, csak egész nap, megállás nélkül!


(Na jó, az elmúlt 2 órát, mióta alszik a gyerkőc, itt töltöttem a gépnél. De ennyi szórakozás azért csak jár nekem is egy napból, nem? )

2011. júl. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Bebe4 válasza:
Sziasztok :) olvastam most mindenféle választ én is hasonlóan küzdök az én férjemmel mivel engem meg apámat bátjámat úgy neveltek hogy "úgy hagyd magad után a dolgokat hogy más is úgy hadja neked " illetve tény a férfiak nen mososgatnak momentán lehet hogy ez olyan érzés nekik mintha tütüben kéne végig menni az utcán :) de gyerekek elött sokmindent másképpen csináltam én is pl .: azonall a helyére tettem a dolgokat a kő csillogot mindíg mert volt idő napi 5 szor felsöpörni és 3 szor felmosni mosr két gyerekkel más a helyzet igen sokszor valóban könnyebb lenne nélkülük mert fárasztó a te idődet veszi el és had ne soroljam hogy azt az időt mennyi minden értelmes dologgal el lehetne tölteni . Igen birzasztó amikir a férfi a minimumot nem teszi meg nem hogy a minimumot de még annál is kevesebbet. Míg a nő robotol és rabja a háznak a családnak a gyerekeknek mert a gyerekek azt fogják követni amit apa tesz mert az asszonynak kell rendet tenni de a családnak kellene a rendet fenntartani! Viszont az apáknak elfelejtették megtanitani hogy nem csak a nők után kell forvolodni mert bennük van a vadászösztön hanem azt az energiát áttenné a családban sokkal előrébb volna ..... És egy regényt lehetne írni de a férfi kibúnik leszarja nem érdekli ! Viszont én már próbáltam hogy felveszem a stílusát de természetesen akkor háborgások vannak ....Szerintem soha nem fog változni a helyzet és házasságok így mennek tönkre mert kicsit olyan hogy a férfi nem becsüli meg a nőt ! Mert ha megbecsülné akkor mindennap meg akarná hódítani és kedveskedni akar neki és nem nem bújik el az mögé hogy ő egy férfi ! Nállunk nincs pelus csere ;)
2020. jún. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!