Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudnék valamit tenni volt...

Tudnék valamit tenni volt barátnőm kisfia érdekében?

Figyelt kérdés

A történet picit hosszú lesz:


Volt barátom által megismertem egy fiatal párt, jó barátok lettünk, ez a barátság nem szakadt meg a szakításunk után sem.

A lány 20 volt, a srác 30. Úgy ismertem meg őket, hogy a lány babát várt.

Kiderült, hogy nagyon hamar jött a baba, nem védekeztek sosem... A lány meg akarta tartani, a fiú ellenezte, de aztán mégis belement.


A lányról annyit, hogy igazi falusi kis buta lány, de nagyon szerettem. Egyszer férjhez ment, hogy kitörjön otthonról, de pár hetet volt csak azzal a férfival, de a válás nem történt meg, tehát a pici is az expasija nevét viseli, aki törvényesen még a férje.

A kapcsolat megmaradt a szakítás után, sokszor beszéltünk, de mivel már exemmel szakítottunk és nem jártam hozzá, ezért velük sem találkoztam annyit.


A lényeg az, hogy a lány kegyetlenül megsértődött, mert én nem mentem le hozzá minden hétvégén. Nem értette meg, hogy 700 forint a buszjegy oda-vissza, ezt minden héten nem tudom kifizetni.


Behisztizett, letiltott mindenhonnan, stb.


Pár napja beszéltem a párjával, és kiderült, hogy nagyon nagy változások voltak.


A srác szólt a lánynak, hogy esetleg néha főzhetne, takaríthatna és foglalkozhatna a gyerekkel, erre a lány megsértődött és elköltözött a srác unokatesójához.

Egy hónap múlva kiderült, hogy volt köztük intim kapcsolat.


A srác kivágta a lányt, a gyerekre közölte, hogy neki nem kell. A lány sem törődik a picivel.


Szerintem nem gondolták ők végig, hogy mit jelent egy gyerek. Én is nagyon vágyom rá, de amikor látom, hogy rokongyerekek mit művelnek, azt mondom, hogy ráérek én még erre.


Ők is addig jutottak el, hogy jajj de édes, de abba nem gondoltak bele, hogy minimum 18 évig felelősséget is jelent.


Tudom, hogy melyikük hol lakik Pesten, a srác leírta.


Aggódom a piciért, most lesz 1 éves, és ezek szerint se az anyjának, se az apjának nem kell...


Tudnék valamit tenni?

Bocsánat, hogy hosszú lett.


2011. júl. 5. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálatos, hogy ilyen megtörténhet.Borzasztó hogy ilyenkor hol van a védőnő vagy valaki hogy észrevegye ez nem jó.

Mire gondoltál mibe segíthetnél?Örökbefogadni?Úgysem adja és nem is adnák oda neked.Te tulajdonképpen idegen vagy.Ha az anyuka sorsát is a szíveden viseled, akkor megkérhetd lakjon nálad a babával, de szerintem ez a legrosszabb amit tehetsz.

Sajnos s ik ilyen van a világon, de egy városon belól is.Nem lehet mindenkin segíteni.A lány anyja hol van????

2011. júl. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem is áll szóba velem a lány, a szüleivel pokoli a kapcsolata.

Elméletileg én nem is tudok erről, hiszen a gyerek apja mondta ezt el nekem, de ugyebár a pici nem az ő nevén van.


Nagyon sajnálom a kisfiút, ő issza meg a levét a szülei butaságának.


Nem állok úgy, hogy felneveljek egy picit, éppen munkát keresek, pályakezdő vagyok.

De arra gondoltam, hogy a gyámügyön jelentem az esetet.

FB-n beszélgettem a fiúval, tehát megvan a bizonyíték, a címüket is onnan tudom.


Szerinted érdemes lenne?

2011. júl. 5. 12:38
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy beszelned kellene elso korben mindkettoju fejevel a gyerekkel kapcsolatban. Eszre kellene venniuk, hogy nagyon nagy hibat kovetnek el, ha nem foglalkoznak vele.

Illetve utana kellene jarnod, hogy az apuka igazat mond-e, mert az is lehet, hogy bantani akarja az anyukat (vegulis jogosan, mert tenyleg megsertette). Nem lehet, hogy csak "nagyot mond" es valojaban az anyuka foglalkozik a gyerekkel?

Meg kellene nezned esetleg a sajat szemeddel is.

Masodik dolog, amit tehetsz: nagyszulokkel beszelni. Ha van negy, akkor egy talan normalis. Fel kellene vilagositani oket is a helyzetrol, nekik lenne a szulok utan a legtobb lehetoseguk foglalkozni a gyermekkel.

Ha egyik sem mukodik es tenyleg rossz a helyzet, akkor a gyermekvedelmiseket ertesitened kell, nem fogjak egybol kiranani a picit a csaladbol, viszont lehet, hogy egy hozzaerto szemely beszelgetesekkel eszhez tudja teriteni anyukat.

Sok sikert es remelem nem lesz semmi gond!

2011. júl. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azt hiszem írok mindkettő "szülőnek".

A lánytól megkérdem mennyi igaz, és az alapján próbálok további dolgokat tenni.

Nagyszülőket nem ismerem.

Elköltöztek Pestre, nem is tudtam róla, mert ugye a lány megharagudott rám, megjegyzem szerintem nem jogosan.


De mindenképpen felveszem mindkettővel a kapcsolatot.


Köszönöm a tanácsokat, (zöld kéz megy:)), és én is remélem, hogy nem lesz baj.

2011. júl. 5. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!