Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A GYED-et visszamenőleg, vagy...

A GYED-et visszamenőleg, vagy folyó hóra kapjuk? GYES-t mikor (és hol) igényeljem?

Figyelt kérdés

Hamarosan lejár a GYED-em, és szeretném tudni, hogy utána még egy hónapig kapom-e, vagy ha betölti a pici a 2 évet, akkor jár-e le.

Úgy hallottam, a GYES-t akkor kell igényelni, amelyik naptól érvénybe lép.

Hogy van ez pontosan?


2011. júl. 10. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
A nyugdíj az egyedüli ellátás ami tárgy hónapban esedékes. Minden már juttatás (munkabér is) utólag esedékes. A gyed akkor jár le amikor a gyerek a két évet betölti, arra hónapra már csak töredék havi jár. Gyest a Magyar Államkincstár területileg illetékes kirendeltségénél tudsz igényelni.
2011. júl. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha július 16-án jár le 17-től igénybe veheted. Ha elbírálni csak szeptember elsején fogják akkor július 17 ig visszamenőleg meg is kapod!


Márc 20-án született a fiam és márc. 20 tól jár de az első gyest csak valamikor májusban kaptam meg és rá pár napra visszamenőleg is kaptam még!

2011. júl. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, úgy tűnik nem kérdeztem pontosan.

Azt nem tudom, hogy a GYED-et meddig kapom.

A gyerek két éves születésnapjáig pontosan, vagy mivel minden hónapban visszamenőleg fizetik, akkor tovább?

Augusztus 22-én született a lányom. Én úgy sejtem (de ezért kérdeztem), hogy augusztus elején a júliusi GYEDet küldik,m akkor elvileg még szeptember elején kapok GYED-et, nem? Természetesen csak augusztus elejétől 22-ig, vagy nem így van?

2011. júl. 10. 21:11
 4/6 anonim ***** válasza:
SZEPTEMBER ELEJÉN MÉG GYED VAN, de levonva a 8 nap. aztán szeptembertől gyes, és a 8 napra járót is megkapod valamikor... Napra pontosan számolnak!
2011. júl. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, köszönöm!

Ezt reméltem én is, hogy így lesz.

Már csak az a kérdésem, hogy mikor igényeljem a GYESt?

Egy barátnőm azt mondta, attól a naptól kapom, amikor megigényelem. Tehát augusztus 23-án menjek be, hogy aznaptól kérem?

Azt szeretném, ha minél folyamatosabban jönne a pénz, még akkor s, ha az már nem lesz túl sok...

2011. júl. 11. 16:13
 6/6 A kérdező kommentje:

Pár napja telefonált egy hölgy a MÁKból, hogy egy valamit nem töltöttem ki pontosan, és hogy azt hogy van valójában. Teljesen elhültem, hogy ilyen is van.

Készségesen megmondta, hogy már szeptemberben kapom a GYESt, az augusztus utolsó napjaira, és onnantól folyamatosan. :o)

Csak gondoltam megírom tapasztalataimat.


Köszönöm mindenkinek!

2011. aug. 23. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!