Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy hangzik, ha egyik fiamat...

Hogy hangzik, ha egyik fiamat Patriknak, a másikat Eriknek hívják? Nem béna?

Figyelt kérdés
3 éves kisfiam Patrik, mindjárt megszületik a második gyermekünk (2hét), de még mindig nem döntöttünk a nevét illetően ha fiú lesz. (Eddig úgy néz ki, kislány.) Az Erik név tetszik a legjobban. Kicsit még a Martin.
2011. júl. 10. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A Patrik mellé az Erik szerintem tökéletes! A Martin kevésbé.
2011. júl. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tényleg? Nem tudom, hogy miért, de nekem olyan rajzfilmes, mesefigurás, ha két testvér neve így hasonlít egymásra :-S Vagy csak én gondolom így?

Köszi a válaszod!

2011. júl. 10. 20:31
 3/10 ava87 ***** válasza:
100%
Dehogy béna :) Bár nekem az Erik annyira nem tetszik, de ettől még egyáltalán nem béna.
2011. júl. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Hát szerintem is egy kicsit Stan és Pan-os.

Nekem személy szerint nem tetszik, ha a testvéreknek hasonló hangzású neveik vannak: pl Gábor és Gabriella, Ágnes és Ágota, stb stb - én ebbe most belesorolnám az Erik és Patrikot is.

2011. júl. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ezért nem tudok én sem dönteni. Hátha mégis kislány lesz :-) De fiúnevet is kell mondani nálunk, még szülés előtt.

Köszi Nektek is!

Szívesen várok még véleményeket!

2011. júl. 10. 21:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam is Erik és a Patrik név is tetszik! De szerencsére másfél hete lányom született!!!
2011. júl. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs vele semmi gond. Miert lenne?

A nagyobbik fiam Kristof, a kisebbik Erik. Nekem nagyon tetszik az Ervin nem is, versenyben volt az Erikkel, de elvetettuk. Ha lenne harmadik fiam, akkor szivesen adnam az Ervint, de nem fogom, mert nagyon hasonlo ugye az Erikhez es ez igy mar nem lenne jo. A 3. fiu igy Valter lesz, amikor lesz. :-)

2011. júl. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2011. júl. 11. 22:01
 9/10 anonim ***** válasza:
Az en 2 eves fiamat is Eriknek hivjak. Es tetszik a Patrik is :) Szerintem jo valasztas :)
2011. júl. 12. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy ikerpárt, Eric és Patrick (félig magyarok). Szerintem jól hangzik együtt.
2019. dec. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!