Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most mit csináljak? Miért az...

Most mit csináljak? Miért az utolsó pillanatra jön minden?

Figyelt kérdés

Babánknak még nem sikerült babakocsit venni, így is nagyon drágállom őket, én nagyon megelégednék egy jó állapotú használt kocsival is. Ismerősömék vettek most 30-ért Pierre Cardint, minden felszereltséggel. De párom nem enged a saját elképzeléséből, az első babának teljesen új kell mindenből. De egy gagyi is 60 ezer forint ráadásul semmi nincs hozzá, se hordozó, se lábzsák, csak a mózes, a sportrész és a váz.

Eddig azért nem vettük meg, mert mindig jött valami, ami elvitte a pénz, és szerettem volna spórolni rá, de párom, ha ide is adott valamennyit a keresetéből pár nap után visszakérte és elköltötte.

Még be kell fizetni a telefonszámlát, ami 12 ezer forint és enni is kellene ugye bár, ráadásul az autó is összetört. Ami különösen jól jött most, mert szinte totálkáros, igaz van casco rajta, de az is 10% önrésszel működik, ha csak azt veszem, hogy 3,5 milliós az autó és fiatal. Hát nincsenek jó megérzéseim.

Ráadásul úgy tűnik mentővel kell majd kórházba mennem, mert az autó nem lesz kész a baba születéséig. De hogy, hogyan fogjuk haza hozni a picit?

És akkor ne essek kétségbe? Szerintetek mit tehetnék?


2011. júl. 11. 11:02
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Tudom, ne sírjak, ha 12 ezres telefonszámlát ki tudok fizetni, akkor mást is. De sajnos nem. Az a baj, hogy októberben jár le a szerződés, addig nem válthatok díjcsomagot. Eddig minden gond nélkül kitudtuk fizetni, de már sajnos nehéz.

Még annyi, a szerencse, hogy a babaszoba készen van.

2011. júl. 11. 11:05
 2/20 anonim ***** válasza:

babakocsi igazából áértek venni a szülés után kapott 60ezerből is.

hazsnáltam 20ért már lehet kapni jókat:)szerintem az is tökéletes:)

valami rokon nem tud hazahozni a kórházból a picivel?még ha megtővel is mész be

2011. júl. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van, hogy nem kell mindenből új. Esetleg a babacipőből és bababugyiból. Nézz szét a vaterán, tesz-veszen meg ezeken vannak olyan alig használt babakocsik amiken nem is látszik, hogy nem új. Vegyél egy olyat. Ha a párod pénzt ad, mondd meg Neki kellet kajára. Én ezt tenném. Én páromnak is mániája a mindenből új... De amikor hazahozom a használtat nem szól érte semmit. Van mikor észre sem veszi. Sőt általába inkább észre sem veszi. Remélem tudtam segíteni!

Sok sikert a babázáshoz és a vásárláshoz!

2011. júl. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

De akkor miért nem jo az olyan kocsi mint az ismerősödéké?

ha párod ujat akar mindenböl,kérdezd meg töle h ugyan miböl???

2011. júl. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Először is beszélj a pároddal!

Mi is 30ezerért vettünk babakocsit, mindennel együtt! S a lányom utál babakocsizni! Már 9 hónapos, de nem hajlandó benne ülni, ici-piciként sem szerette! Úgyhogy engem enne a méreg, ha ennél drágább babkocsit vettem volna, amivel ugyanígy jártunk volna...

Na, de ha szeretné is, akkor is tök felesleges drága babakocsit venni, főleg ha nincs rá keret!

Ez a babkocsi is nagyon jó és nagyon szép állapotban volt, pedig használtan vettük. Én nagyon szeretem, az más kérdés, hogy lányom örökmozgó és nem hajlandó egy helyben ülni. :)

Mindegy, nem is ez a lényeg, hanem az hogy pároddal beszélj, mert nem vagytok most összhangban, az pedig nem jó. A baba érkezéséig végig kell gondolnotok a fontossági sorrendet, ami egy kisbaba érkezésével végképp felborul, úgyhogy még időben beszéljetek róla.

2011. júl. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Tudsz hordozot kolcsonkerni valakitol? Csak annyira, hogy hazavigyetek a babat. Taxival mehettek, de biztosan van neked vagy a parodnak egy olyan ismerose, akinek van kocsija es vagy kolcsonadja arra a rovid idore, vagy elmegy ertetek es benzinkoltsegert hazavisz.

Az elso 2-3 hetben sokan nem viszik nagyobb babakocsis setara az ujszulottet. Ilenkor inkabb csak szelloztetni szoktak, olben az ablak melle allnak vele, vagy en peldaul az udvaron setalgattam vele. Ezzel igy heteket nyersz, addig hatha tudtok venni babakocsit.


Mellesleg az en velemenyem az, hogy elso babakocsinak boven jo a hasznalt is. Hogy miert?

Azert, mert en szemely szerint csak addig hasznaltam fektetheto babakocsit, amig nem tudtunk valtani sportkocsira. Ez ugy a 7-8. honap kornyeken bekovetkezett. Sokat utaztunk tomegkozlekesessel is, autoval is. Nekunk nem olcso es viszonylag konnyunek szamito fektetheto babakocsink volt, nem is volt tul nagy osszecsukva, de igy is joval nagyobb volt es nehezebb, mint azok a sportbabakocsik, amiket utana valasztottunk. Szoval inkabb arra sporolnek a helyetekben, hogy abbol tudjatok normalisat, igenyeknek teljesen megfelelot venni.

Hordozot raertek akkor is venni, amikor mar keszen lesz az autotok. ez lehet, hogy ket het, lehet, hogy ket honap. addig boven eleg, ha a hazautra kertek egyet kolcson szerintem.

2011. júl. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Egyszerűen nem képes elszakadni a régi életétől, azt hiszi minden olyan mint akkor.

Pedig nem, ő kb 200 ezerrel kevesebbet keres, mint egykor, a havi keresete, már ami megmaradt tuti elmegy az autóra, sőt még az apjától is kérnie kell majd. Azt majd vissza kell neki fizetni is. Én nem kérek az én szüleimtől, mert nem is szeretnék és nekik sincs miből adniuk.

De párom hajthatatlan.

2011. júl. 11. 11:18
 8/20 anonim ***** válasza:

Első vagyok kerestem neked pár használt)de majdhogynem új) babakocsit. Ha nem érdekel akkor bocsi, csak gondoltam hátha ezzel tudok segíteni. ha kell babatuha vagy bármi írj privit,bár nekem téli volt a fiam:)

Pár link:

[link]

[link]

[link]

2011. júl. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Hordozót nem fogok tudni kölcsön kérni. Ez az egy kisbabás ismerősünk van, akit fent is említettem, de ő nem hiszem, hogy ide fogja adni. Meg van ránk sértődve, ugyanis a bölcsőt, amit ő minden áron kölcsön akart adni, mi nem kértük, mert egyszerűen nem szerettem volna bölcsőt. És ezért megsértődött.
2011. júl. 11. 11:21
 10/20 anonim ***** válasza:
Merre laktok?
2011. júl. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!