Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most mit csináljak? Miért az...

Most mit csináljak? Miért az utolsó pillanatra jön minden?

Figyelt kérdés

Babánknak még nem sikerült babakocsit venni, így is nagyon drágállom őket, én nagyon megelégednék egy jó állapotú használt kocsival is. Ismerősömék vettek most 30-ért Pierre Cardint, minden felszereltséggel. De párom nem enged a saját elképzeléséből, az első babának teljesen új kell mindenből. De egy gagyi is 60 ezer forint ráadásul semmi nincs hozzá, se hordozó, se lábzsák, csak a mózes, a sportrész és a váz.

Eddig azért nem vettük meg, mert mindig jött valami, ami elvitte a pénz, és szerettem volna spórolni rá, de párom, ha ide is adott valamennyit a keresetéből pár nap után visszakérte és elköltötte.

Még be kell fizetni a telefonszámlát, ami 12 ezer forint és enni is kellene ugye bár, ráadásul az autó is összetört. Ami különösen jól jött most, mert szinte totálkáros, igaz van casco rajta, de az is 10% önrésszel működik, ha csak azt veszem, hogy 3,5 milliós az autó és fiatal. Hát nincsenek jó megérzéseim.

Ráadásul úgy tűnik mentővel kell majd kórházba mennem, mert az autó nem lesz kész a baba születéséig. De hogy, hogyan fogjuk haza hozni a picit?

És akkor ne essek kétségbe? Szerintetek mit tehetnék?


2011. júl. 11. 11:02
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tényleg nagyon aranyos vagy, de ha én megveszem, úgy hogy ő nem egyezett bele nem érek el vele semmit. Úgy is kidobná vagy visszavitetné.
2011. júl. 11. 11:25
 12/20 anonim ***** válasza:
ha a közelemben akkor szívesen kölcsönadom a babahordozómat,mi már nem használjuk
2011. júl. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"Úgy is kidobná vagy visszavitetné."


Már bocs, de normális ez az ember????

1. ő úgyis dolgozik gondolom, tehát nagyrészt te fogod tologatni a babát, neki majdnemhogy mindegy is lehetne, hogy milyen kocsit vesztek...

2. ha nincs miből, akkor mégis hogy akar új kocsit venni??? Mond meg neki, hogy teremtse elő rá a 60-70 forintot, és te szíves örömest beleegyezel az új babakocsiba. Ha meg nem tud annyi pénzt összeszedni, akkor meg igenis meg kell elégednie a használt, de jó állapotú kocsival.


Méghogy kidobná... Lehet, hogy én meg neki adnám ki az útját hirtelen felindulásomban.

2011. júl. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Tök rendesek a válaszolók, mindeki segíteni akar!


Párodat nem lehetne a környezetudatosítással meggyőzni?

Babakocsi (úgy, mint minden más) előállítása is valamellyes környezetszennyezező, ugyebár. Ha használtat veszel akkor egyel kevesebb fogy az újból és 1 db-al kevesebbel szennyezed a környezetedet!

Ilyennel sem lehet rá hatni?

Amúgy meg így van! Ha annyira újat akar akkor menjen aztán teremtse elő rá, úgy, hogy mindenre maradjon is!

Győzd meg a férjedet, nem attól lesz valaki jó szülő, hogy a gyereknek mindene új, meg drága. Meg mindent megkap amit akar.


Nem akarlak megbántani, de kár, hogy ezekről a dolgokról nem beszélgettetek mikor belevágtatok a babaprojektbe. Én már most 22 évesen beszélgetek evvel a páromról, hogy ne a terhesség alatt vitázzunk ezen, hogy mi hol legyen megvéve meg mennyiért. Pedig még van legalább 5 évünk! Tervezett vagy véletlen baba?

2011. júl. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Azért 60 ezer alatt már kapsz nem gagyi TS-est :

(hordozó!, lábzsák)

(mózes meg felesleges):

[link]


nekem ilyen volt több mint 2 évig használtukk, nemrég adtam el 23 ezerért.

2011. júl. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Szia! Először is ne idegeskedj. Nagyon sajnállak, amiért összetört a kocsi, de hidd el, vannak mások sokkal rosszabb helyzetben is. Képzeld el, én úgy mentem szülni januárban, hogy a konyha és a szoba, amely az életterünk volt, tele volt porral, a szőnyeg a szobában meg volt keményedve a kosztól és a beletaposott maltertől, minden szét volt szedve, az ágyunkban úgy aludtunk, hogy minden éjjel (merthogy a férjem dolgozott, így karácsonykor éjszaka falaztunk) az ágyat letakartuk kukászsákokkal, mert úgy poroltunk, hogy sapkát kellett viseljünk bent, hogy ne kelljen minden nap kétszer fejet mosni. Fürdőszobánk nem volt, anyósomékhoz jártunk fürödni 1-2 alkalommal egy héten. A nevetés jött rám ,mikor itt a gyk-en olvastam, hogy Mo-on jön szülés előtt háztűznézőbe a védőnő. Mi nem Mo-on élünk, de ha ott éltünk volna, és jött volna, tutira elvették volna tőlünk a gyereket. Kifutottunk az időből a lakásfelújítással, minden éjjel imádkoztam, hogy csak még egy napot húzzunk ki egyben. Az új cserépkályha csempéje a konyha közepén állt hegyekben, nemhogy nem volt kész, még a régi sem volt lebontva! Sírva mentem szülni. Mégis itt vagyunk. A kórházból hazajövet újra végigtakarítottam a lakást, mert a férjem befejezett szinte mindent anyósomékkal, dehát hiába takarítottak ki, mindenen állt a por a szobában terjengő porfelhő miatt még hetekkel később is.

Most ismét állapotos vagyok, építkezni fogunk, de még nem tudjuk, mikor kezdjük el. Előre félek, hogy megint rumliba és disznóólba fogunk hazajönni a kórházból (bár talán most jobb lesz a helyzet, mert lesz legalább 1 tisztaszobánk), de nincsválasztásunk, csinálni kell.

Szóval ne idegeskedj. Gondolj arra, hogy van gyerekszobátok, tisztaság van otthon. Mi 4 hónaposan vettünk babakocsit, addig kenguruban hordtam a fiamat, és utána is elég sokszor, mert egyetemre jártam, tehát szinte minden nap úton voltunk, sokszor Apa nélkül, kettesben.

A kórházból hazajövet pedig hátha meg tudtok kérni egy szomszédot, rokont, szülőt, barátot, hogy szállítson haza titeket. Az, ha stresszeled magad, nem segít, és attól nem lesztek meg hamarabb. Ne a megtörténten sajnálkozz és sopánkodj, hanem próbálj megoldást találni. Tudod: Ha segítsz magadon, Isten is megsegít:)

2011. júl. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ha a parod mar most nem kepes lemondani a regi eleterol akkor nem akarlak elkeseriteni de nem neztek jo kilatasok ele. :( Tenleg nem riogatni akarlak de nagyon nehez sokszor elfogadni, ahogy gyokeresen megvaltozik az ember elete a baba szuletese utan es hajajjj mennyi mindenrol le kell mondani meg. Nemcsak anyagi hanem fizikai, lelki is. Ha a parodnak mar most nehez lemondani a regi eleterol es nem kepes elfogadni a valtozast akkor nagyon nehez lesz baba utan. Probalj leulni es beszelj vele. Egy teljesen uj korszak jon az eletetekben, olyan sosem lesz mint regen, sem anyagilag sem mashogy. Nem jelenti azt, hogy rossz vagy szornyu csak el kell fogadni. Egy baba nagy orom de lemondasokkal jar. Ha nem futja uj babakocsira akkor ez az elso aldozat amit a parod meghozhat. Vesztek egy hasznaltat es a problema megoldva. Kivanok nektek minden jot es konnyu szulest! Probalj meg nem idegeskedni. Vannak dolgok amik akkor sem valtoznak vagy lesznek jobbak ha halalra aggodod magad. :) Igy nincs ertelme. Valasztasi lehetoseg mindig van csak megkell talani. De ahoz, hogy megtalaljatok egyettertesre van szukseg.
2011. júl. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

14.06-os vagyok.

Az utánam következő válaszolót olvasva eszembe jutott, hogy szerintem akinek nincs még gyereke, és főleg férfi is, úgysem tudja felfogni, mit jelent az, hogy gyökeresen megváltozik az élete. Én nő vagyok, tisztában voltam vele, hogy szülés után minden máshogy lesz, de nem értettem igazán, hogy ez mit jelent. Szerintem hiába ülnél le a férjeddel megbeszélni ezt, nem értené meg. Szerintem még te sem értheted igazán, hiszen nem éltél együtt eddig egy kis törpicsekkel, aki alig látszik ki a földből, mégis a legnagyobb úr a családban. Majd meglátjátok szülés után. A férfiak hajlamosak azt hinni, hogy mindíg a helyzet magaslatán állnak, ezzel nem fogsz rá hatást gyakorolni. Nehogy már azt hidd - gondolná ő - hogy egy kis pelenkatöltelék ki tudja őt zökkenteni a mindennapos rutinjaiból

Egyébként az nem mindíg baj, ha az ember nem ad alább az elképzeléseiből. Azt jelenti, hogy nem törődik bele a helyzetébe, többet akar mindíg, és ez a fejlődőképeség alapja. Nem biztos, hogy jó, ha útját állod ennek... Első autónk (alig vártuk, hogy legyen) egy pici Daewoo Matiz volt. A párom álma egy Golf volt, addig nem nyugodott, míg meg nem vette, dolgozott érte, mint egy őrült. Most, hogy már megvan, ismét telhetetlen lett, mostmár terepjárót akar, ez a cél lebeg a szeme előtt és meg is tesz érte mindent. Ezzel csak azt akartam példázni, hogy nem bitzos, hogy jó, ha lelombozod a férjed akaratát, lelkesedését.

2011. júl. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szia! É

Mi ezt vettük, házhoz hozták 1,300Ft-ért és a hordozóval együtt 52,000volt: [link]

2011. júl. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Vannak babaturkálók. Sima turkálókban is láttam majnem tök új babakocsikat 20 alatt! Egyik 13 ezer volt csak! Nézz körül, hátha találsz olyat amiről a párod nem mondaná meh, h nem új!
2011. júl. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!