Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ehhez mit szóltok? A minap...

Ehhez mit szóltok? A minap érdekes emailt kaptam, a címe, na ezért nem fogják elvenni a családi pótlékot.

Figyelt kérdés

A roma családnak van 6 gyereke. Beadták intézetbe őket.

Majd jelentkezett a család rokonsága és egy pár nap múlva kihozták őket, mint nevelőszülők.(!!!!)

Az állam megszabadul a gyerekektől és fizet. Nem is keveset. Gyerekenként 80.000 (!!!), azaz összesen 480.000 forintot havonta.

Az apa és az anya nem válnak el, de külön lakcímre jelentkeznek be, így mindkettőjük megkapja a szociális segélyt az önkormányzattól, 39.100 forintot fejenként. Így további 78.200 forinthoz jutnak.

Lakásfenntartási támogatásként további 9.800 forintot kap a család.

Erre jön még a családi pótlék, 12.600 gyerekenként, további 75.600 forint.

Természetesen ingyen tankönyvek és ingyenes iskolai étkeztetés is jár...

Ezen kívül minden hónapban átmeneti segélyért is sorban állnak, ami havi 30.000 Forint az önkormányzattól. (Ha nem kapnak, akkor ott hagyják a gyerekeket a jegyzőnél,ezzel "zsarolva" a hatóságot.)

Így a család havonta cirka 673.600 Forint bevételhez jut!!!Ha dolgozni menne és keresne 100.000 Forintot havonta, akkor a bevétel lecsökkenne 175.600 Forintra.


Hát elgondolkodtató. Ezeket kéne felülbírálni és utáni súlytani a kisgyerekes családokat.


2009. márc. 31. 13:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez már hónapok óta terjeng, én már Iwiw üzifalon is láttam. Eltekintve attól, hogy tényleg vannak ilyen családok (és nem csak romák), ez szerintem arról szól, hogy legyünk még idegesebbek. Jó lenne, ha inkább a megoldásokat keresnénk. Bár az a nagy helyet, hogy a politikusoknak is ezt kéne tenniük. Amúgy van egy kis kamu ebben a dologban. Ha egy anya GYES-en van, NEM kérhet segélyt, mert maga a GYES is segély, és egyszerre kettőt nem lehet igénybe venni. Tehát ha valaki azért szül, hogy kapjon GYES-t akkor szociális segélyre nem jogosult.
2009. márc. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én erről már hallottam. Látod, ezt egy normális család nem tenné meg! Bezzeg ezek jól élnek abból, hogy lenyúlják az államot!!! És még hány ilyen és hasonló eset lehet az országban, amiről nem hallunk... De látod, a szavazataik miatt az ilyeneket megvásárolják... aki meg szeretné tisztességesen felnevelni a gyerekeit, annak meg nem akarnak adni semmit, inkább elveszik még azt a keveset is, ami eddig járt... Ez ma Magyarország....
2009. márc. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak az a baj, hogy ezzel hiaba vagyunk tisztaba, azok akiknek tennie kellene ellene valamit le se sz...ja. Igy az atlag szivja meg...es a budos c..okat meg eltartjuk. Undorito

Na es ha ezert most torolnek sem erdekel...mert ocsmany dolognak tartom ami magyarorszagon folyik...

2009. márc. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a lakásfenntartási támogatás sem egy fix összeg, az önkormányzat állapítja meg, hogy mennyit tud adni.
2009. márc. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Elsőnek. De igen adnak segélyt. Anyósom pénzügyis egy kis falu önkormányzatában és sajna igen is megkapják a segélyt, és már hó közepén sorban állnak érte,de ha nem kapnák meg, akkor is szép összegből élnek.
2009. márc. 31. 13:29
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
Erre azt tudom mondani hogy én is ROMA vagyok a havi jövedelmem a gyes meg a családi összesen 39.700 ft és egyedül nevelem a 2 éves fiamat!Dolgozni nem tudok menni mert túljelentkezés van a bölcsibe és akár hiszitek akár nem bementem lakásfenntartási támogatást kérni és nem kaptam meg avval indokolva amikor az ügyintézőt kérdeztem """mert vannak rászorulóbbak mint én"""és ez mind azért mert tisztán megfésülködve ápoltan járok!!!A 2 öreg szomszéd néni etet minket meg veszik a gyerekemnek a használt ruhát!(Mert a lakbért 17.800 ft fizetni kell mert kitesznek)És igazatok van mert az én környezetembe is vannak ilyen családok és mégis büdösek retkesek nem lehet melléjük állni a szaguk miatt!!!Ezt azért írtam le hogy igen igazatok van de az ilyenek mint én isszák meg mindig a levét!!!
2009. márc. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Most gondolkodtam el hogy milyen hülyék is vagyunk mi átlag emberek. Nekem soha nem jutott volna ilyen az estembe. Imádom a gyerekeimet és minden megteszek értük. Én nem tudnám beadni sehova azért hogy több pénzhez jussak egy hónapba. De most már tudom miből telik egyes embereknek arra hogy a kocsmába üljenek egész nap. De tőlem el akarják venni 25000 Ft családi pótlékot.Ez Magyarország. Ja és a legjobb hogy ők kikérik maguknak. Ők nem lopnak, csalnak hazudnak....Stb.
2009. márc. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Utólsó válaszoló vagyok nem adnak segélyt amig a gyest kapom 3 havonta adhatnak 5.000 ft rendkivülit de azt is vagy megadják vagy nem
2009. márc. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

13:35 ös vagyok.

Persze tisztelet a kivételnek.

2009. márc. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Az utolso valaszolonak tokeletesen igaza van...vannak olyan Romak akik normalisak, tisztak, nekem is van egy baratnom aki egyedul neveli a fiat, es hiaba szeretne segelyt o is ezt a valaszt kapja mindenutt...Sajnalom a helyzetet
2009. márc. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!