Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudnék kilábalni ebből a...

Hogy tudnék kilábalni ebből a szörnyű anyagi helyzetből?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem a kisfiam, most 17 hónapos. Havi 43 ezer forint GYED-et kapok, hozzá a 13.700 forint családi pótlékot. Gyerektartást nem kapok, mert az apa már több mint egy éve eltűnt az országból, húzódik a tárgyalás is mert nem lehet beidézni. A szüleim összesen havi 30 ezer forinttal támogatnak, így van összesen 86.700 forintunk egy hónapra. A lakbérünk rezsivel együtt kb. 50 ezer forint egy hónapra. Ezen kívül 6000 forint a bérletem és 3700 forint a net és a tévé együtt. Hónapról hónapra egyre nagyobb mínusz van a számlámon, most tartok mínusz 45 ezer forintnál, a héten ki kell fizetnem a kakbért, szóval ha megjönnek a pénzeim, megint ott tartok, hogy egy percig sem leszek plusszban. Már szinte alig költök bármire, egyedül a net meg a tévé, mert távos suliba járok és még tankönyvem sincs, helyette net van. De a kaja nagyon viszi a pénzt. Egyszerűen nem tudom, hol fogjam meg a pénzt, kb. teszkó gazdaságos kaján élünk.

Járkáltam az önkormányzathoz és a családsegítőkhöz, hogy esetleg kaphatnék-e valami támogatást, de semmit nem tudnak adni. Azt mondták, nem kötelező GYED-en lenni. Hát köszi szépen, de a bölcsiben csak szeptembertől van hely a kisfiamnak (már 5 hónaposan beirattam). De addig mi lesz velünk? Nem sok hiányzik hozzá, hogy átlépjem a 100 ezres hitelkeretem, ha majd megint lakbért kell fizetni úgy, hogy már mínuszban vagyok. Próbáltam lakásfenntartási támogatást kérni, de a főbérlő nem akar még ideiglenesre sem bejelenteni, mert attól tart, hogy akkor lebuknának, hogy nem fizetnek adót az után, amit én fizetek nekik.

Már kb. minden nélkülözhető cuccunk fent van a Vaterán, hátha bejön egy kis pénz, hogy a mínuszomat valamennyire le tudjam nyomni.


Kispénzű anyukák, ti hogy tudok spórolni?


2009. márc. 31. 13:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ettől jobban Te sem tudsz szerintem.Esetleg nem tudnál a szüleidhez költözni?Mostanában mindenki így csinálja!Egyszeri szociális segélyt tudnál még kérni(nálunk van ilyen,bár mi is 5000ft-ot kaptunk)
2009. márc. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ja, igen, azt most intézem, az egyszeri szociális segélyt. A szüleimhez sajnos nem tudok menni. Elváltak, apukám mamámmal él. Anyukámhoz sem tudnék menni sajnos, mert másfél szobában laknak tesómmal. A félszoba anno közös volt öcsémmel, de hárman már nem férnénk ott el. Teljesen el vagyok keseredve, hogy mi lesz velünk őszig.
2009. márc. 31. 13:54
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Újra én vok.Tudom tilos gyed mellett dolgozni de nem tudnál vmilyen fekete munkát vállalni?Újságkihordás,ebédkihordás,takarítás stb...
2009. márc. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Azzal nagyon sokat megspórolnál,ha a szüleiddel élnétek együtt.Persze nem mindig könnyű alkalmazkodni,de ha így is támogatnak,akkor esetleg nem kellene beszállnod a rezsibe már egyenesbe is jöhetnétek.Aztán majd lesz valahogy,távolabbit sajnos sokan nem tudunk.
2009. márc. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi nektek!

Munkát max itthonit tudnék vállalni, mert nem tudom napközben kire hagyni a picit... Pedig akár azt is megtenném, hogy visszamegyek 4-6 órába dolgozni (megtehetném), csak a gyereket nem tudom hová tenni. Anyukám meg... Szóval szeret minket meg minden, de igazából ő sem szeretné nagyon, hogy odaköltözzünk.

2009. márc. 31. 14:04
 6/13 anonim ***** válasza:
1 vagyok.Ha mégis apukádékkal élnétek és Te vállalnád a háztartás vezetését(főzés,mosás...)talán még rezsibe sem kellene beszállni!Vagy nekik is kicsi a lakás?Esetleg nem akarsz megismerkedni egy kedves pasival???A párod rég lepattant!Vannak még normális fickók,persze kicsiddel ez nem könnyű!
2009. márc. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

nem beszélsz anyukáddal,hogy költzzetek egy 2 1/2szobás lakásba.Annyival nem drágább,e´s neked is könnyebb lenne.Mert egy szobával nagyobb lakás nem 50000Ft tal drágább.Kb.20000Ft-ot dobna rá.

E`s a nagyidhoz nem tudsz odaköltözni??Biztosan nehéz.

2009. márc. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hát rajta vagyok, hogy legyen valami aranyos, gyerekszerető pasi, csak nem egyszerű így ismerkedni... Pedig az tényleg jó lenne, ha együtt élnénk meg minden és megoszlanának a kiadások. Csak ilyen szempontból meg elsietni semmit nem akarok.

Azon gondolkodtam, hogy kéne ide egy bérlő társ, csak nem nagyon találok olyan embert, aki hajlandó lenne ideköltözni, mert a világ végén lakunk szinte és hát sokan gyerekkel se szívesen laknak együtt. Én se engednék ide akárkit. Ráadásul anyukám meg azt mondta, hogy akkor sokkal kevesebbszer jönne ide vigyázni a gyerekre, mert nem szeret idegenekkel találkozni.

Jajj annyira nem tudom, hogy mit csináljak. Ki kell húzni valahogy őszig, de hogy hogyan...

2009. márc. 31. 14:10
 9/13 anonim ***** válasza:
Anyaotthon?Sokan kerülnek oda.Ki ezért,ki azért!Talán segítenének megoldást találni!
2009. márc. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát anyu nem hiszem, hogy eladná a lakását, amit az elmúlt négy évben újítgatott, és nem akarna venni egy másikat. Pedig ez jó lenne csak hát... Annyira nem ezt terveztem amikor terhes lettem, olyan rossz, hogy ilyen szinten meg lettem szivatva.
2009. márc. 31. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!