Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék kilábalni ebből...

Hogyan tudnék kilábalni ebből az egész helyzetből? Van megoldás?

Figyelt kérdés

2-3 hónapja tart ez az állapot.

Szörnyen boldogtalannak érzem magam az utóbbi időben,sokszor

jön rám sírógörcs,és ott tartok hogy már alig tudom visszatartani mások előtt is.Van olyan hogy felkelek,és egyszerűen semmihez sincs kedvem,nem tudok örülni semminek sem.Néha csak leülök az ágyra,és bámulom a falat.

Gondoltam arra hogy elmennék dolgozni,és hátha segítene rajtam valamit,de vidéken lakom,és itt egyszerűen semmire sincs lehetőség.Beadtam az önéletrajzomat rengeteg helyre személyesen,meg internetes állásajánlatokra,de jó pár hónapja még sehonnan sem kaptam visszajelzést.Ez is nagyon elkeserít.Olyan kilátástalan az egész.A barátommal lakom,neki van érettségije,ami sajnos nekem nincs,ezért őt felvették egy gyárba irodai munkára.Bűntudatom van hogy csak ő dolgozik és én nem.Feleslegesnek,és gyengének érzem magam.Eszembe jutottak hülye gondolatok,de csak akkor amikor nagyon magam alatt voltam.Nagyon szeretem a párom,de félek hogy ő is elhagy majd,mert jobban szeretne egy életvidám társat mint egy befordult zombit.Anyámtól kértem segítséget,vigasztalást,de azt mondta hogy oldjam meg magam,mindenki magán segít.Neki is megvan a maga problémája.Úgy érzem hogy a barátomon kívül senki sincs mellettem.Ő már lassan egy éve eltart engem,és igazából még sosem vetette a szememre,csak egyszer mikor összekaptunk valamin,de akkor is bocsánatot kért.Szóval ő egy áldott jó ember,akiből nagyon kevés van,de mivel én is nagyon szeretem nem akarok teher lenni az ő számára.

Talán lehet jobb lenne ha hazamennék,és nem nehezíteném meg az életét.Túlságosan szeretem ahoz hogy rosszat akarjak neki.


2011. márc. 29. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha így állsz hozzá, nem is lesz jobb kedved, foglald el magad, keresd az állást és ne csak interneten, akár el is mehetsz helyekre érdeklődni, addig sem ülsz otthon. Én egy évig voltam munkanélküli miután lediplomáztam és már nagyon depressziós lettem én is. Semmi nem volt jó, rossz kedvem volt, mindenhonnan visszautasítottak... Szerencsre egy év után a próbálkozásom egy helyen felakadt, vagyis felvettek. A munka nem egy álom, de legalább egy évig fixen van állásom, mert ez sajnos egy ilyen szerződés... az egy év pár hónap múlva letelik, és én is félek mi lesz ha újra hosszú időre munknélküli leszek, de ezen még nem gondolkozok hogy ne rontsam magam kedvét. Legyél vidámabb, keresd a lehetőségeket, és ne add fel. Segíts párodon ott ahol tudsz, lakás takarítás, főzés (de gondolom ez megvan). Ha igen, akkor nem lehet nagy gond, főleg mint írtad, hogy párod ilyen nagyon jó ember.
2011. márc. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"akár el is mehetsz helyekre érdeklődni"


Bementem a legközelebbi városba,és szétosztogattam a kinyomtatott önéletrajzomat.Voltam személyesen is.

Elfogadták,kedvesen megköszönték,és mosolyogtak hozzá,de visszajelzést még nem kaptam.Ha az embernek semmi sikerélménye nincs,akkor minek örüljön.

Egyszerűen annyira elkerül a szerencse.Mert az álláskereséshez az kell.Hiába nézem kitartóan az állásajánlatokat,hiába járok a munkaügyi központba rendszeresen,nem akar sikerülni semmi sem.Én meg iszonyúan el vagyok keseredve :(

2011. márc. 29. 10:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi lenne, ha első lépésként bejelentkeznél munkanélkülire? Akkor biztosítanak neked oktatást, és kapsz valamennyi pénzt is, ha igazán szeretnél változtatni, adnak rá lehetőséget!

Drukkolok Neked!

Menyi idős vagy? Talpraesett, gondolkodó nőnek tűnsz, úgyhogy ne add fel, mert várnak Rád is lehetőségek. És ha szeretitek egymást, akkor legalább a kapcsolatotokkal rendben vannak a dolgok!

Az a fontos, hogy ne süppedj még jobban ebbe az állapotba, mert annak depresszió vagy hasonló tünetegyüttes lehet a vége, és sajnos úton vagy efelé. De felismerted a problémát, ez óriási lépés, és ha a párod melletted áll, nem lesz baj!

Az is eszembe jutott, hogy ideig-óráig kis feketemunkákkal is próbálkozhatnál. Ha vidéki vagy, akkor ez nem reménytelen, hiszen esetleg jobban ismerik egymást az emberek, adnak lehetőséget: elvállalhatsz ablakpucolást, takarítást, ha van olyan ismerős, gyermekfelügyeletet, no meg itt a tavasz, kerti munkákra is kellhet segítség. Az a fő, hogy történjen valami körülötted, találkozz, beszélj emberekkel, és szerezz bármilyen apró munkákat!


HAJRÁ! :)

2011. márc. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást!

Regisztrálva vagyok mint álláskereső,és tavaly el is végeztem egy Élelmiszer-és vegyi árú tanfolyamot,

csak azt bánom hogy nem mentem tovább a boltvezetőire,de sajnos az már fizetős lett volna.

2011. márc. 29. 10:29
 5/8 A kérdező kommentje:

Annyira rossz ez az egész helyzet.

Minden olyan kilátástalan.

Senkitől sem számíthatok segítségre,még a saját családomtól sem.Sosem voltam még ennyire rossz lelki állapotban.

A barátomat sem akarom már ezzel fárasztani,mert neki is megvannak a saját gondjai,és nem akarom hogy miattam idegeskedjen.

2011. márc. 29. 10:53
 6/8 Ercsi71 válasza:

Szia!

Irj az email címemre és aztán majd beszélgetünk!

Én szeretek az embereknek segíteni mert én is voltam rossz helyzetbe!Úgy hogy írjál nyugodttan!Várom a leveledet!

2011. márc. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Ercsi a kedvességedet !
2011. márc. 29. 11:19
 8/8 A kérdező kommentje:

Tényleg az az egyetlen segítségem van hogy ő kitart mellettem.

A párom rengeteget bizonyított hogy így is szeret.

De nem tudom miért.Hisz tényleg csak nyűg vagyok a nyakán.

Azt is mondta már neki egy kollégája hogy én nem érdemlem meg őt.

2011. márc. 29. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!