Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tanácsoltok, milyen...

Mit tanácsoltok, milyen lépésekkel tudnék kilábalni ebből a helyzetből? Úgy érzem, ördögi kör ez.

Figyelt kérdés

Heti három napot dolgozom, majd négyet itthon vagyok.

A munkanapjaimon reggel 7.00 után kelek, mindig utolsónak esek be a munkahelyemre.

Dolgozom 14:00 óráig, ebben az időszakban nincs is problémám, mert "nyomás alatt" ha másért nem, kötelességből, ill. h ne rúgjanak ki, elvégzem a munkámat, panasz nincs rám. Ezeken a napokon emberek között vagyok, ill. ritkán eljárok szórakozni is, de nagyon ritkán, többet nem is igénylek.

Viszont amint hazaérek, mint akit kicseréltek: leülök a net elé, és gépezek, néha órákig. Utána kapkodva elkészülök másnapra, majd visszaülök a net elé, vagy alszom.


Amikor pedig nem dolgozom (4 nap egy héten), akkor esténként éjjel 1.00-nél hamarabb nem megyek aludni, általában netezek, vagy néha-néha TV-t nézek. Majd másnap dél körül kelek, van, amikor csak este eszem ilyen napon, szóval ezt is hanyagolom, ha úgy van. Majd ismét vagy netezek, vagy TV-zek, vagy bulvár újságokat olvasok (ez a legritkább). Ha nem ezeket csinálom, akkor alszom.


Közben meg a lakás azon része, ami az én területem (nem egyedül lakom egy lakásban) olyan, mint egy malac ól. Arra sem emlékszem, mikor porszívóztam, ill. ha a szekrényajtókat kinyitom, vigyázni kell, nehogy kiboruljon a szekrény tartalma a rendetlenség miatt.


Továbbá azokon a napokon, amikor itthon vagyok az alvás ideje is eltolódik (teljesen rendszertelen), továbbá azokon a napokon nem is nagyon fürdök, csak mosakszom, és amikor másnap munkába megyek, akkor van fürdés. A rendszertelen alvás miatt az étkezés is rendszertelen.


Végül mindezek után oda jutottam, hogy már a munkahelyemről is sokszor késem,stb.


Hogyan kezdjek neki a változtatásnak? Milyen lépéseket tehetek? Már igazából magam alatt is vagyok ez miatt. De nem látom a kiutat ebből az ördögi körből. Hogyan törhetnék ki belőle?


Kérlek, adjatok használható, gyakorlatias tanácsot!


25/L


2010. márc. 21. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:
rendszert kell tartani.túl sok a szabadidőd,és unalmadba csinálod ezt.a netet kissé mellőzni kell,előszőr csökkentsd a felére,majd mindíg kevesebb időt tölts a gép előtt.jön a jóidő,inkább sétálj a szabadidődben,kirándulj,sportolj,és leszokhatsz a rossz szokásaidról fokozatossan.ne gondolj a netre,és ne is nézz rá sem ne ess kísértésbe,akarat erő kell,és tudod mellőzni egy kicsit.ez függőség már,és amíg nem lessz rosszabb neked kell tenni ellene.
2010. márc. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Én is pont így élek. Csak én 65 éves nyugdíjas férfi vagyok, és a feleségem tartja a rendet. Sokszor 3 ig netezek, csetelek, nem csinálok rendet, stb.

Ha rajtam múlna, megennének a pókok.

De én nem is szeretnék változtatni rajta.

2010. márc. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem az vált be, hogy esténként írok egy listát arról, hogy mit kell mindenképpen megcsinálnom másnap (takarítás, aerobik/futás, olvasás, nyelvtanulás stb.), és csak ha már mindent kipipáltam rajta, akkor kapcsolhatom be a gépet. De a legjobban az működik, ha 1-2 hétig egyáltalán nem netezel. Nyaralások után pl. sokszor hetekig nem nézek még a gép felé sem, mert egy hét is elég ahhoz, hogy az ember kiessen a dolgokból, és már ne legyenek minden fórumon aktuális hozzászólásai, amihez a válaszokat lesi. Jön a szép idő, keress magadnak inkább kinti szabadidős programot! Csatlakozz kiránduló csapathoz, menj biciklizni stb..
2010. márc. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

sportolj/ szerezz olyan munkát amivel többet tudsz dolgozni/ köttesd ki a netet/ szerezz egy csajt/ többet járj szórakozni/ kezdj el zenélni


nah tessék lehet válogatni:D

2010. márc. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Túl sok szabadidőd van, keres egy mellék állást vagy egy 8 órás melót, igy akkar éhen is halhatsz.

Meló után meny el egy kollégával kajálni, híd el a barátaidat mozizni.....

Igy tényleg elöbb utobb utcára kerülsz.

2010. márc. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!